AKTUĀLA INFORMĀCIJA PAR COVID-19

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai un rīkojumiem saistībā ar koronavīrusa COVID-19 profilakses pasākumiem oficiālajā mājaslapā covid19.gov.lv un spkc.gov.lv. Informācija tiek regulāri atjaunināta. 

Pēdējo reizi papildināts: 11.10.2021 09:19


Svarīga informācija un rīkojumi

Kopsavilkums par aktuālajām normām, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, lai kopīgi mazinātu Covid-19 izplatību ir pieejams:

 

 

Oficiālā informācija par Covid-19 vienuviet!

Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir izveidojusi un ik dienas aktualizē oficiālo vienoto tīmekļvietni covid19.gov.lv. Tīmekļvietnē vienuviet apkopota oficiālā informācija par drošības pasākumiem un Covid-19 izplatību, lai iedzīvotājiem būtu ērti un pārskatāmi atrast sev interesējošo informāciju.

Tīmekļvietnē ir atrodamas aktuālākās ziņas saistībā ar Covid-19 izplatību ( arī krievu valodā). Ir izveidota sadaļa Kopsavilkums, kur īsi un konkrēti ir apkopota aktuālā informācija par drošības pasākumiem un ierobežojumiem (arī krievu valodā).

Dati rāda, ka lapas lietotāji izrāda lielu interesi par informāciju, kas saistīta ar Covid-19 simptomiem un iespējām veikt testus. Tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa Par Covid-19 (arī krievu valodā), kurā apkopta būtiskākā informācija:

·        Simptomi (krievu valodā)

·        Bezmaksas Covid-19 analīzes - apkopota informācija par to, kam pienākas bezmaksas analīzes un kur tām var pieteikties (krievu valodā)

·        Covid-19 vakcīnaapkopota uzticama informācija par to, kā darbojas vakcīna un kā vakcinācija norisināsies Latvijā (krievu valodā)

Lai sniegtu informāciju par  atbalstu iedzīvotājiem un  uzņēmējiem, kurus skāruši Covid-19 ierobežojumi, ir izveidota sadaļa par Atbalsta pasākumiem, kurā izskaidrots, kādā apmērā  un kam pieejams atbalsts, kā tam var pieteikties (krievu valodā). Būtiska ir sadaļa par atbalsta pasākumiem tieši Skaistumkopšanas nozarē (krievu valodā) – noteikti arī Jūsu pašvaldībā ir iedzīvotāji, kuriem šī informācija būtu noderīga.

Iedzīvotāju informēšanai aicinām izmantot arī sadaļu Biežāk uzdotie jautājumi, kurā var atrast atbildes uz aktuālajiem jautājumiem par rīcību Covid-19 izplatības laikā (arī krievu valodā).

Tīmekļvietnes sadaļā Covid-19 statistika pieejams statistikas datu atspoguļojums:

·        Covid-19 izplatība Latvijā

·        Covid-19 izplatība pasaulē

·        Covid-19 vakcinācijas statistika

Jāuzsver, ka statistikas dati tīmekļvietnē tiek publicēti automātiski, tiklīdz tos ir publicējis SPKC, tāpēc šeit varat regulāri ielūkoties, lai pirmie uzzinātu par saslimstības rādītājiem.

Informācija ir pieejama arī lietotājiem ar īpašām vajadzībām, jo tīmekļvietnē ir iespēja pārslēgt kontrastus un palielināt tekstus, kā arī tekstus ir iespējams mašīnlasīt.

Aicinām izmantot visu tīmekļvietnē atrodamo informāciju, lai veicinātu izpratni par Covid-19 pandēmiju un to, kā ikviens no mums var rīkoties, lai mazinātu saslimšanas riskus un saņemtu atbalstu!

Ja pamanāt kādas kļūdas, nepilnības vai novecojušu informāciju, droši sazinieties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu, rakstot uz kd@mk.gov.lv .

Zāļu valsts aģentūras informācija par vakcīnām

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnes www.zva.gov.lv sadaļās “Covid-19 ziņas” un “Fakti par vakcīnām pret Covid-19”, regulāri tiek aktualizēta un publicēta jaunākā informācija par vakcīnu izstrādes un apstiprināšanas procesu.

Vietnē pieejama aktuālā informācija par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, sākot no informācijas par vakcīnu izstrādes cikla vispārējiem posmiem un kā notiek vakcīnu vērtēšana un apstiprināšana. Tāpat vietnē pieejamas izglītojošas infografikas un regulāri latviešu valodā pārpublicēta informācija par Eiropas Zāļu aģentūras aktualitātēm.

Savukārt informācija par vakcinēšanās kārtību un aktuālā informācija par vakcīnas saņemšanu ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnes www.spkc.gov.lv sadaļā “Vakcīnas pret Covid-19”.


Cesvaines novada pašvaldības iestāžu informācija


Informatīvie materiāli


Augusts 2023
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Seko Cesvaines apvienībai
sociālajos tīklos