Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā


Aktualitātes 2021. gada septembra otrajā pusē

Fizioterapijas nodarbības. Dažādām vecuma grupām. Vada Baiba Logina. Nodarbību plānu skatīt pievienotajā afišā

Orientēšanās diena. 23. septembrī. Organizē OK Arona. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās lapā: www.okarona.lv.

 


Aktualitātes 2021. gada septembrī

10. septembrī
Orientēšanās ir sporta veids, kur dalībnieks izmanto precīzu karti un kompasu, lai atrastu apvidū izvietotus kontrolpunktus. Par orientēšanos var priecāties gan kā par atpūtu svaigā, gan sportisku sacensību.
Pavisam drīz - jau šajā piektdienā, 10. septembrī, orientēšanās diena Cesvainē! 

11.septembrī
Brīdī, kad sportiskās aktivitātē iesaistās visa ģimene, tiek stiprināta ne tikai fiziskā veselība, bet arī mentālā. Tas saliedē, spēcina, vairo drošības sajūtu.
Enerģiski piepildīta solās būt ģimenes sporta diena Cesvainē. Laipni aicināti piedalīties! 

18. septembrī
Ar prieku ziņojam, ka Cesvainē 18. septembris tiek izziņots kā ielu basketbola diena. Un, kas to lai zina, varbūt tieši tad un tieši tur, kāds atklās sevī Olimpisko potenciālu.

FIZIOTERAPIJA
Fizioterapijas nodarbības dažādām grupām notiks pēc grafika (skat afišu)

 

 

SUPošanas diena Cesvainē

Aicinām uz SUPošanas dienu  Cesvainē, kempingā "Rozītes" 2021. gada 28. augustā. 

10.00-12.00 SUPOŠANA - teorētiskā un praktiskā apmācība
12.30 - 13.30 un 13.40 - 14.40 VINGROŠANA UZ SUP DĒĻA - vada fizioterapeite Krista Kupča
15.00 - 17.00 ĀTRAIS UN VEIKLAIS SUPOTĀJS - teorētiskā un praktiskā apmācība

Sup dēļi tiek nodrošināti. Dalība bez maksas.

Visu dienu darbosies piepūšamās atrakcijas, par mūziku gādās DJ Jānis Ceriņš

! Vietu skaits ierobežots - obligāta iepriekšēja pieteikšanas pa tālruni 26325924

Organizē biedrība "Sportiskais gars"

Fizioterapija un ārstnieciskā vingrošana

Aicinām uz fizioterapijas un ārstnieciskās vingrošanas nodarbībām Cesvainē 2021. gada augustā. 

Iespēja iesaistīties arī kādā  no citām Madonas novadā notiekošajām aktivitātēmFizioterapijas nodarbības Cesvainē no 2021. gada 1. jūnija

Norisinājusies sporta diena ģimenēm

Šā gada 31. augustā notika kārtējā Ģimenes sporta diena. Pasākums organizēts ESF projekta “Veselai un lamīgai ģimenei Cesvaines novadā”  ietvaros.  Pasākuma mērķis bija saliedēt Cesvaines novada ģimenes un dot iespēju tām sportiskā garā atpūsties, gūt jaunas emocijas un visiem kopā labi un jautri pavadīt pēdējās dienas pirms jaunā mācību gada uzsākšanas.

Saulainajā sestdienas rītā, novada aktīvās ģimenes pulcējās bijušās internātpamatskolas sporta stadionā, lai ļautos sporta priekiem un labi pavadītu savu brīvo laiku ar mīļajiem cilvēkiem.

Jau no plkst. 10:00 vismazākos Cesvaines novada iedzīvotājus iepriecināja piepūšamā pilsētiņa. 

OK “Arona”  bija sagatavojuši 10 dažādas aktrakcijas un stafetes. Dalībniekiem vajadzēja būt ne tikai precīziem mini biatlonā,  metot frīsbija šķīvīšus un balonus pildītus ar ūdeni, izturīgiem atrodot ciparus noteiktā secībā, ierobežotā laukumā, bet arī atjautīgiem, lai pēc iespējas ātrāk komandā spētu pabeigt stafetes. 

Ģimenes, lai atgūtu enerģiju un otro elpu, pēc daļas no izietajām stafetēm varēja doties uz krodziņu “Kuilis” pusdienās.

Paldies organizatoriem un visiem Cesvaines novada iedzīvotājiem par aktīvu līdzdalību pasākuma laikā!

Projekta koordinatore Jana MednieceNūjošanas nodarbības, sākot ar 10.aprīli


Atsāksies fizioterapijas nodarbības


Aizvadīta ziemas ģimeņu sporta diena

22. decembrī bijušās Cesvaines internātpamatskolas sporta laukumā norisinājās aktīva, jauka un pozitīvām emocijām bagāta ģimeņu ziemas sporta diena. Pasākumā dažādās aktivitātēs, kuru laikā tika vākti punkti un noteiktas 3 aktīvākās, veiksmīgākās un labākas ģimenes, kuras ieguvušas lielāko punktu skaitu. Šoreiz 1. vietā ierindojās Iecelnieku ģimene, 2. vietā Matrožu ģiemene un 3. vietā “Dārgumu meklētaji”. Tāpat notika arī individuālās sacensības, kurās katrs pats varēja pierādīt savas spējas.

Pasākuma apmeklētāji atzinīgi novērtēja iespēju piedalīties aktivitātē “Biatlons”, kur bija iespēja šaut mērķi un sajusties kā īstās biatlona sacensībās. Tāpat dažādas diskusijas radīja slēpošana ar lielajām slēpēm, kā nostāties, lai ātrāk ar tām varētu pārvietoties, kā pārvietoties , lai ar tām apgrieztos slēpošanai pretējā virzienā.

Paldies Biedrībai “OK Arona” par interesanti organizētām aktivitātēm, pozitīvām emocijām, kuras šajā dienā varēja gūt ikviens apmeklētājs!

Jana Medniece,
projekta koordinatore,
foto no autores personiskā arhīva


Ziemas ģimeņu sporta diena 22.decembrī!

22.decembrī tiksimies Cesvaines bijušās internātpamatskolas sporta laukumā, lai jautri, sportiski un aizraujoši pavadītu sestdienu īsi pirms svētkiem! Laipni aicināti visi bez vecuma ierobežojuma!


Norisinājušās velo-foto orientēšanās sacensības

20. oktobrī plkst. 11:00 Cesvainē notika velo-foto orientēšanās pasākums,  kas diemžēl šoreiz pulcēja nelielu skaitu dalībnieku. Tomēr drosmīgākos nebiedēja nedz rīta dzestrums, nedz ikdienas steigā nepamanītās vietas, objekti Cesvaines novadā. Prieks, ka pasākumā, optimisma pilni ģimeņu komandā piedalījās arī dalībnieki no Madonas novada. 

Velo-foto orientēšanās sacensības notika divās grupās – draugu komandas un ģimenes komandas. Galvenais sacensību mērķis bija Cesvaines novada pilsētas teritorijas robežās 1,5 stundu laikā atrast  7 kontrolpunktus un neierasti iepriekšējām sacensībām tika piedāvāti 3 papildus uzdevumi, kas dalībniekiem sagādāja vispozitīvākās emocijas, īpaši uzdevums – nofotografēties ar kādu no pašreiz Cesvaines novadā domē strādājošiem deputātiem.  

Paldies visām komandām par dalību, paldies atbalstītājiem! Iesaku visiem nebaidīties, būt drošākiem un pārliecinātākiem par sevi, piedalīties velo–foto orientēšanās sacensības pavasarī. Tas ir veids kā lieliski pavadīt dienu gan ģimenes, gan draugu lokā.

Pasākums organizēts ES projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā’” ietvaros.

Jana Medniece,
projekta koordinatore, 
autores foto


Aicina uz semināru par atkarībām!


Seminārs par atkarību problēmām

Tēma: Atkarību mazināšana

Pasākuma nosaukums: Seminārs par atkarību problēmām

Mērķgrupa: Bērniem un pusaudžiem (12-15 g.v.)

Norises laiks: 2018.gada 18.septembris no 16.00-19.00

Norises vieta:

Viena semināra ilgums: 3 stundas

Lekciju vada: Mg. psych. Kristīne Ozoliņa

Programma:

Laiks

Aktivitāte

Metodes

16.00  – 17.00

Nodarbība “VESELĪGUMS  KĀ IZVĒLE”

Spēle “Kas esi, kāds esi?” diskusija par atkarības vielu lietošanu

Spēle “Kas esi , kāds esi?”

(nodrošina lektors)

17.00 – 19.00

Mācību filma “Tava izvēle.”

Saruna pēc filmas. Interaktīva nodarbība- kur mūs aizved mūsu izvēles. Darba lapa “Kā pieņemt gudrus lēmumus.”

 

Noslēgumā atbildes uz jautājumiem.

Interaktīva nodarbība  izmantojot mācību filmu,

uz praksi orientēti vingrinājumi (nodrošina lektors)

 

Tēma: Atkarību mazināšana

Pasākuma nosaukums: Seminārs par atkarību problēmām

Mērķgrupa: bērnu un pusaudžu vecākiem

Norises laiks: 2018.gada 18.septembris no 16.00-19.00

Norises vieta:

Viena semināra ilgums: 3 stundas

Lekciju vada: Mg. psych. Inita Zarkeviča

Programma:

Laiks

Aktivitāte

Metodes

16.00  – 18.00

 “Kā? Kad? Kāpēc? Kam?” runāt ar pusaudžiem par  dažādām atkarībām un to izraisītajām sekām. Prezentācija “Atkarības veidošanās aspekti”

  • Atkarības jēdziens; Atkarību veidi;Atkarības pazīmes; Atkarības rašanās bioloģiskie, psiholoģiskie, sociālie iemesli;Atkarības cikls
  • Iespējamā palīdzība atkarības gadījumā

Lekcija, izmantojot prezentāciju

 Nepieciešams projektors

18.00 – 19.00

Interaktīva nodarbība – ģimenes skulptūra “Bērnu lomas atkarīgā ģimenē.”

Noslēgumā atbildes uz jautājumiem.

Lekcija, izmantojot prezentāciju, uz praksi orientēti vingrinājumi ar asociāciju attēlu, spēļu, darba lapu u.c. materiālu palīdzību (nepieciešamos aprīkojumu un materiālus nodrošina lektors)


Ģimeņu sporta diena 1.septembrī!


Nodarbība par veselīgu uzturu


!!!          Pirmdienās fizioterapijas nodarbības notiks no 18:00 līdz 19:00 !         !!!


Noslēgušās nūjošanas nodarbības

Nūjošana (Nordic Walking) ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām, kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Šis sporta veids radies 80. gadu sākumā Somijā, un tagad ir plaši pazīstams visā pasaulē. Nūjošana ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs veids, kā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas neprasa ne lielus finansiālos līdzekļus, ne īpašu fizisko sagatavotību, ne milzīgu laika patēriņu. Turklāt šī aktivitāte ir lieliska alternatīva, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atslābināties no ikdienas stresa.

Projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” ietvaros notika 48 nodarbības, kuras noslēdzās 22.jūlijā. Kopā pasākumā piedalījās 47 cilvēki. Paldies visiem, kas atnāca un tiksimies nākamajā gadā. Paldies Ilvijai par izturību un interesantajām nodarbībām.

Vēlamies visus Cesvainiešus informēt, ka pagājušajā gadā un šogad pasākumos “Veselīgs uzturs un liekā svara problēmas”, orientēšanās sacensībās, volejbola un strītbola turnīros un nūjošanas nodarbībās kopā ir piedalījušies 260 cilvēki, t.sk. 109 vīrieši un 151 sieviete. Paldies visiem, kas apmeklē projekta nodarbības un gaid'am jaunus interesentus1

Sandra Briede,
projekta koordinatore


Atsākas fizioterapijas nodarbības projekta ietvaros!

No 17.07.2018 projekta ietvaros atsākas fizioterapijas nodarbības senioriem otrdienās plkst. 12.00. trenažieru laukumā pretī pansionātam (sliktu laika apstākļu gadījumā internātpamatskolas zālē). Nodarbības vadīs fizioterapeite Kristīne Sirmā.

No 23.07.2018 projekta ietvaros atsākas fizioterapijas nodarbības visiem interesentiem pirmdienās plkst. 18.00. internātpamatskolas zālē. Nodarbības vadīs fizioterapeite Karlīna Rudzīte.Norisinājušās velo orientēšanās sacensības

19.maijā Cesvaines parka stadionā tika dots starts velo orientēšanās sacensībām. Kopā piedalījās 12 dalībnieki. Divas no komandām piedalījušās arī iepriekšējā gadā - par to liels prieks. Viena komanda nokavēja startu, tomēr tas viņiem netraucēja finišēt trešajā vietā. 
1.vieta Markevicu ģimenei
2.vieta Skrižu ģimenei
3.vieta Turku ģimenei
Balvās dalībnieki saņēma uzvarētāju kausus un  foto albumus un foto rāmīšus, kur ielikt spilgtākos mirkļus no velo - foto orientēšanās sacensībām.

Nākošās orientēšanās sacensības notiks oktobrī. Sekojiet līdzi informācijai.
Paldies Ilvijai un Raivim par pasākuma organizēšanu un visiem dalībniekiem.

Sandra Briede
projekta koordinatore


Seminārs par veselīgu uzturu Grašu bērnu ciematā

12.maijā projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” ietvaros ar semināru „Veselīgs uzturs un liekā svara problēmas” viesojāmies pie Cesvaines novada Fonda Grašu bērnu ciemats bērniem.

 Pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir viens no būtiskākajiem stipras veselības un lieliskas pašsajūtas priekšnoteikumiem. Tomēr īpaši svarīgs tas ir dzīves periodā, kad organisms strauji aug un attīstās. Lai bērnu nemāktu nogurums un spēki neizsīktu jau dienas pirmajā pusē, ieteicams katru dienu maltītēs iekļaut cieti saturošus ogļhidrātus – pilngraudu maizi, biezputru, makaronus, rīsus, griķus vai kartupeļus, kas nodrošinās organismu ar nepieciešamo enerģiju. Cilvēka kauli aug līdz pat 20 gadu vecumam, tādēļ, gatavojot maltītes skolas vecuma bērniem, neatņemama to sastāvdaļa ir piena produkti – piens, paniņas, biezpiens, siers u.c. Kaulu sistēmas stiprināšanai nepieciešams katru dienu uzņemt trīs porcijas kalcija, piemēram, 200 mililitrus piena, 30 gramus siera vai 150 gramus biezpiena. Ūdens ir ļoti svarīgs komponents organisma pareizas darbības nodrošināšanai. Uztura speciāliste Marina pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar šiem un citiem pareiza uztura jautājumiem.

Kopā uz pasākumu bija ieradušies 20 bērni un 4 audzinātājas. Visi kopā gatavojām auksto zupu, jo bija ļoti silta un saulaina diena, auzu pārslu cepumus ar banāniem, ķirbja kēksus un saldajā gatavojām saldējuma kokteiļus. Paldies visiem, kas piedalījās, paldies Marinai par nodarbību vadīšanu.

Projekta ietvaros jūlijā vai augustā (laiks tiks precizēts) notiks vēl viens pasākums „Veselīgs uzturs un liekā svara problēmas”, kas notiks bijušās internātskolas virtuvē. Sekojiet līdzi informācijai.

Sandra Briede,
Projekta koordinatore,
foto no autores personiskā arhīva


Noslēdzies desmit nodarbību cikls "Ceļvedis, audzinot pusaudzi"

Visgrūtākais un atbildīgākais darbs ir bērnu audzināšana. Tāpēc projekta “Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” ietvaros notika 10 lekciju kurss par tēmu “Ceļvedis audzinot pusaudzi”. Bērnu audzināšanas jautājumus iesākām apskatīt pagājušajā gadā, kad 10 nodarbībās iepazināmies ar bērnu attīstību un audzināšanu no dzimšanas līdz 7 gadu vecumam.

 Trīs svarīgākās lietas, ko vecāki varētu darīt, kad bērns ir sasniedzis pusaudžu vecumu – stiprināt vecāku un bērnu attiecības, novērot bērna aktivitātes un veicināt bērna neatkarību, tā uzskata Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti, pievēršot uzmanību 14–18 gadus vecu bērnu attīstības īpatnībām.

10 nodarbībās tika apskatīti sekojoši jautājumi:

Pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība; Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija; veselīgs dzīvesveids; pusaudžu seksualitāte; pusaudžu sociālā kompetence; emociju pašregulācija; rūpes par sevi; disciplinēšanas jautājumi; dzīves prasmes. Visas tēmas bija interesantas un noderīgas, nodarbību dalībnieki dalījās savā pieredzē – kā katrs tika audzināts savā ģimenē, kā dara paši. Katrs cilvēks ir iegājis savā pieaugušā cilvēka dzīvē ar savu zināšanu, pieredzes un prasmju bagāžu, ko galvenokārt ieguvis no saviem vecākiem un vecvecākiem. Interesanti, ka paši jaunieši par svarīgākajām prasmēm patstāvīgai dzīvei uzskata – prasme gatavot ēst, komunikācijas prasmes, prasme rēķināt savu budžetu un pieņemt pareizos lēmumus, prasme būt patstāvīgam un saudzēt apkārtējo vidi, novērtēt sniegtās iespējas un būt iecietīgam, pielietot savas zināšanas un rūpēties par sevi.

Paldies visiem, kas apmeklēja nodarbības un dalījās ar savu pieredzi. Paldies Indrai un Judītei par interesantajām nodarbībām.

Aprīlī projekta ietvaros ir iesākušās nūjošanas nodarbības. Tāpat kā pagājušajā gadā notiks semināri Veselīgs uzturs un liekā svara problēmas, orientēšanās sacensības, pludmales volejbols, strītbols, skriešanas nodarbības, fizioterapijas nodarbības, ģimeņu sporta diena un semināri par atkarību problēmām. Informācija būs pieejama internetā un Cesvaines ziņās.

Sandra Briede,
projekta koordinatore 


7.februārī sākas Nodarbības "Ceļvedis audzinot pusaudzi"

Tiks organizēts desmit nedēļu nodarbību cikls, viena nodarbība nedēļā, nodarbības ilgums 2-2.5 stundas. Apmācības vecākiem vadīs psihologs un sociālā darba speciālists.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, vecākiem būs iespēja mācīties runāt ar savu bērnu, izprast viņa emocionālo stāvokli, uzlabot zināšanas par reproduktīvo veselību, lai spētu attiecīgi rīkoties.

Apmācību laikā tiks risināti veselīga dzīvesveida jautājumi, pusaudžu seksualitātes un reproduktīvās veselības problēmas, emociju paškontrole, kas ietekmē psihisko veselību.


2018.gada aktivitāšu plāns
Noslēgušās nodarbības par pārtikas pakās ievietoto produktu pagatavošanu

Sākot ar 2015.gada 5.maiju, Latvijā trūcīgajiem iedzīvotājiem sāka izsniegt pārtikas palīdzības pakas. Izsniegto paku skaits gadā ir apmēram 534.2 tūkstoši. Tas ir nopietns atbalsts trūcīgajām ģimenēm. Arī Cesvainē ir salīdzinoši daudz trūcīgo iedzīvotāju, kas saņem šo atbalstu. Parasti rodas jautājums, ko šodien taisīt ēst un kā daudzveidot savu ēdienu no pārtikas paku produktiem.

Projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” ietvaros notika 3 praktiskās nodarbības, kur Marinas Zutes vadībā gatavojām veselīgus ēdienus no pārtikas palīdzības pakās iekļautajiem produktiem. Nodarbību cikls noslēdzās 1.novembrī. Protams, izmantojām arī dārzeņus, kas izauguši pašu dārzos. Daudziem cilvēkiem, tai skaitā arī man, ne visai garšo auzu pārslas. Praktiskajā nodarbībās gatavojām pankūkas ar auzu pārslām – lielisks veids, kā bērniem iebarot pārslas, jo pankūkās viņas pat nejūt. Vēl nodarbību dalībniekiem atklājums bija auzu pārslu kotletes. Vairums par tām bijām dzirdējuši, bet ēduši gan nebijām. Jāsaka, ka auzu pārslu kotletes ir pat ļoti ēdamas. Vēl zināms, ka pārtikas pakās ir gaļas konservi. Parasti tos gatavo mērcē vai kopā ar makaroniem. Mūsu variantā bija kartupeļu biezenis ar gaļas konserviem un klāt ēdām auzu pārslu kotletes ar krējuma – ķiploku mērci. Vienkārši un ļoti garšīgi. Pirmajās divās nodarbībās gatavojām otros ēdienus un krēmzupas, trešajā nodarbībā cepām auzu pārslu cepumus, gatavojām cepumu torti ar biezpiena pildījumu un cepām ķirbja kēksus.

Tuvojas svētki, tāpēc no projekta nodarbībām dāvinām visiem ķirbja kēksa recepti (sanāk diezgan daudz, tāpēc devas var samazināt):

400gr ķirbis, 150 ml piens, 250gr sviests, 200gr cukura (ja grib saldāku, var likt vairāk), 2 olas, 1 ēd.k cepamā pulvera, 500gr milti 150 gr žāvētu aprikožu (vai citi žāvēti augļi, vai kokosriekstu skaidiņas), 65gr rozīņu.

Glazūrai: 150gr pūdercukurs, 2ēd.k. citrona sula, 2ēd.k. sviesta.

Ķirbi sagriež gabaliņos un izvāra, atdzesē un saspaida ar dakšu. Sviestu kuļ ar cukuru, pakāpeniski pievieno olas. Sakultajai masai pievieno pārējos produktus līdz veidojas viendabīga masa. Cepeškrāsni sakarsē līdz 180 grādiem. Kēksu var cept lielā formā (cepšanas ilgums būs ap 45 min. līdz stundai) vai mazās papīra formiņās.

Veido glazūru: izkausētam sviestam pievieno pūdercukuru un citrona sulu. Masu maisa līdz veidojas viendabīga konsistence. Siltu glazūru klāj pāri gatavajam kēksam.

Labu apetīti!

Liels paldies visiem, kas ieradās uz nodarbībām, paldies Marinai, kas mums ierādīja ēdienus, paldies Asjai, Ilzei un Intrai no internātskolas, kas nodrošināja mums iekļūšanu skolā.

Projekta vadītāja Sandra Briede


Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Cesvaines novadā

Cesvaines novada dome ir noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta 9.2.4.2/16/I/017 „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” īstenošanu. Turpmākos trīs gadus Cesvaines novada iedzīvotājiem būs iespēja iesaistīties dažādos veselības veicināšanas pasākumos, kurus īstenos pašvaldība, izmantojot Eiropas Sociāla fonda (ESF) un valsts budžeta piešķirtos līdzekļus.

Projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem visiem Cesvaines novada iedzīvotajiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotajiem.

Projekta ietvaros plānoti: fizisko aktivitāšu veicināšanas pasākumi - nūjošanas, skriešanas, fizioterapijas nodarbības u n ģimeņu sporta diena. Slimību profilakses pasākumi – seminārs par kustību nozīmi sirds un asinsvadu slimību profilaksē, seminārs par veselīgu uzturu un liekā svara problēmām, nodarbības par bērnu emocionālo audzināšanu un seminārs par atkarību problēmām. Tiks organizētas diskusiju grupas pusaudžiem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem. Iedzīvotājiem, kas saņem pārtikas pakas, tiks rādītas ēdienu receptes, ko var pagatavot no paku produktiem.

 Projektā ir paredzēts iesaistīt vairāk nekā 1500 iedzīvotājus.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 31760,00 EUR. No tām 85% jeb 26996.00 EUR ir ESF līdzfinansējums, bet 15% jeb 4764.00 EUR – valsts budžeta līdzekļi.

Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi aktualitātēm un plānotajiem pasākumiem, kas tiks publicēti pašvaldības mājaslapā www.cesvaine.lv un Cesvaines novada domes informatīvā izdevumā “Cesvaines Ziņas”.

 
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja, Sandra BriedeProjekta aktualitātes

Laiks iet uz priekšu, nav aiz kalniem gada beigas, un arī projekta “Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” pasākumi šajā gadā lēnām finišē.

Fizioterapijas nodarbības turpinās otrdienās līdz oktobra vidum.

1.novembrī seminārs “Veselīgu un garšīgu pārtikas pakās iekļauto ēdienu pagatavošana”

Viens no  vispāratzītiem profesionāliem paņēmieniem labas veselības un augstu darbaspēju saglabāšanai ir ikdienas fiziskās aktivitātes palielināšana ar vienkāršiem ikdienas vingrojumiem. Šim nolūkam lieliski noder fizioterapija. Otrdien, 19.septembrī, noslēdzās fizioterapijas nodarbības senjoriem ar Kristīni Čačku. 11.00 notika nodarbības Cesvaines pansionāta iemītniekiem - otrdienās plkst. 12:00 sākās nodarbības senioriem fizioterapijā. Prieks par mūsu aktīvajiem pensionāriem, jo dažas dienas bija vairāk par 20 vingrotājiem. Ja kādam ir vēlēšanās, vēl arvien var nākt uz fizioterapijas nodarbībām otrdienās plkst. 17:30 Cesvaines internātskolas sporta zālē 2.stāvā. Šīs nodarbības joprojām turpinās, tās vada Krista Kupča.

Veselīgs dzīvesveids ir sirds un asinsvadu slimību profilakses pamats. Vispareizākā rīcība ir pilnībā likvidēt cēloni, nevis ārstēt slimības simptomus. To var izdarīt, dzīvesveidā ieviešot vienkāršus, bet ik dienu ievērojamus noteikumus. Eiropas un pasaules sirds slimību profilakses vadlīnijas balstās uz dažiem būtiskiem nosacījumiem – kategoriski aizliegts smēķēt, katru nedēļu jāvingro vismaz 150 minūtes, jāizvēlas veselīgs un sabalansēts uzturs, jāuztur veselīgs svars, holesterīna un cukura līmenis. Šie un citi svarīgi jautājumi bija apskatīti seminārā  "Kustību nozīme sirds un asinsvadu slimību profilaksē", kas notika 22.septembrī. Otrajā daļā fizioterapeite ierādīja vienkāršus vingrojumus, kuri stiprina sirdi. Vingrojumu veikšanai nav vajadzīga liela telpa, speciāls apģērbs vai aprīkojums, tāpēc tie ir pieejami ikvienam neatkarīgi no ienākumiem, vajag tikai gribēt to darīt. Semināra dalībnieki saņēma izdrukas ar vingrojumu kompleksu, kas palīdzēs turpmāk stiprināt sirdi. Visu vingrojumu veikšana aizņēma 10 - 15 minūtes. Laiku šiem vingrojumiem var atrast. Saprotams, ka vajag lielu uzņēmību, lai patstāvīgi, viens pats savās mājās katru dienu vingrotu, bet Cesvainē šobrīd norisinās projekta aktivitātes - otrdienās notiek fizioterapijas nodarbības (60 minūtes), trešdienās un ceturtdienās - skriešanas nodarbības, kurās lielāko daļu ir dažādi vingrojumi (katru dienu 80 - 90 minūtes), tātad nedēļā sanāk 220 minūtes. Aicinu visus apmeklēt sporta projekta sporta aktivitātes, kļūt veselākiem, stiprākiem un vienkārši labi pavadīt laiku.

Foto: Semināra sirds un asinsvadu veselībai apmeklētāji

Sandra Briede,
Projekta “Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” vadītāja,
foto no autores personīgā arhīva


Fotoorientēšanās „Zaļais skrējiens” 2017

Projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” ietvaros tika organizētas fotoorientēšanās sacensības „Zaļais skrējiens”, kas norisinājās pa Cesvaines pils parka teritoriju. Uz starta līnijas, saņemot karti, dalībniekiem parka teritorijā bija jāatrod dažādas brīdinājuma zīmes. Piedalīties varēja gan individuāli, gan ģimeņu komandas.

Laika apstākļi lutināja dalībniekus un aktīvākie varēja baudīt sacensību azartu, apvienojot patīkamu skrējienu pa zeltainām rudens ainavām Cesvaines parkā. Rezultātā starp ģimenēm 1.vieta „Ingas un Rainera” komandai ar dalībniekiem Ingu Bekasovu, Raineru Iecelnieku un Jāni Andreju. 2.vieta „Draugu” komandai, kurā piedalījās Madars Dreika ar Pauli Brimerbergu un  3.vieta „Mammai ar meitām” Dainai Stikānei, Alīnai Lapai, Katrīnai Stikānei un Elizabetei Stikānei. Individuāli ātrākā bija Ilona Pupause, 2.vieta Ievai Stradei un 3.vieta dalīta starp Sofiju Isačenko un Lindu Matisoni. Paldies aktīvākajiem dalībniekiem un joprojām aicinājums pārējiem cesvainiešiem būt aktīvākiem un izmantot iespēju bez maksas apmeklēt projekta ietvaros organizētos pasākumus.

Foto: Orientēšanās dalībnieki

Ilvija Kecko,
foto no autores personīgā arhīva

 


Projekta ietvaros noslēgušās skriešanas nodarbības

Skriešanu dēvē ne vien par demokrātiskāko sporta veidu, bet arī par vienu no veselīgākajām un katram ķermenim noderīgākajām fiziskām aktivitātēm, ar vienu mazu piebildi – ja vien tu skrien pareizi! Skriešana - tas ir lētākais un vieglākais veids, kā uzlabot savu fizisko stāvokli un atbrīvoties no liekiem kilogramiem, ja tādi ir. Lai skrietu, nav nekur jāpierakstās vai jāmaksā par abonementu - pietiek ar mūsu labo gribu un ērtiem apaviem. Skriešana ir ne tikai labs aerobais treniņš, kurš apgādā organismu ar skābekli, bet tā ir arī paātrina sirdsdarbību, tādā veidā palīdz uzlabot asinsrites un elpošanas sistēmu darbību.

18.oktobrī noslēdzās skriešanas nodarbības, kas notika projekta „Veselai un laimīgai ģimenei Cesvaines novadā” ietvaros. Kopā skrienot un vingrojot dalībnieki aizvadīja 36 stundas. Visas nodarbības vadīja Dzintars Tonnis, par ko viņam liels paldies! Ceram uz labu sadarbību arī nākamajos gados. Kopā sportoja skolnēni, jaunieši, vidējās paaudzes un senioru vecuma sportisti. Pavisam nodarbībās piedalījās kopskaitā 55 dalībnieki - daži visās nodarbībās, cits apmeklēja vienu vai divas nodarbības, bet katrs bija ieguvējs. Patiesu pārsteigumu pasākuma noslēgumā sagādāja Lūcija Ūdre, kura par godu skriešanas nodarbībām bija sacerējusi dzejoli:

Te mēs bijām visi kopā – jauni, vecu un pat mazi.
Jauki laiku pavadījām, vingrojumus pavingrojām,
Svaigu gaisu paelpojām, reizēm lietu pabaudījām,
Parkā priežu gaisu ieelpojām, Baronkalnu apciemojām.
Skolas stadions mums bija draugs – ja vien lietus nelītu,
Skrējām, lēcām cik kurš spējām, sviedri lija aumaļām.
Paldies sakām projektam – tiem, kas viņu radīja,
Lielāks paldies tam, kas viņu vadīja un īstenoja.
Bet vislielākais ir tam, kas mums visu mācīja –
Tas ir mūsu Dzintaram, visi kopā sakām – PALDIES!

Vēlos atgādināt, ka vēl līdz 12.decembrim internātskolas sporta zālē notiek fizioterapijas nodarbības ar Kristu Kupču.
Projekts ir finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

Sandra Briede,
projekta vadītāja Cesvaines novadā,
foto no autores personīgā arhīva

Jūlijs 2024
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5
06
07
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19
20
21
22 23 24
25
26
27
28
29 30 31  
ceturtdiena, 25.07.2024
piektdiena, 26.07.2024
sestdiena, 27.07.2024
svētdiena, 28.07.2024

Seko Cesvaines apvienībai
sociālajos tīklos