Aktualitātes

Pievienots: 30.10.2019

Cesvaini apmeklējusi sadraudzības pašvaldības Merjamā (Igaunija) delegācija

Šā gada 17. un 18.oktobrī Cesvainē viesojusies delegācija no Merjamā (Marjamaa) Igaunijā. Cesvaines novada sadraudzības pašvaldības delegācija tika uzaicināta uz pārbūvētās Pils ielas atklāšanu, kā arī lai iepazīstinātu nesen ievēlēto Merjamā pašvaldības vadītāju Merlinu Sūrnu (Merlin Suurna) ar mūsu, Cesvaines, pašvaldību.

Delegācija no Merjamā ieradās četru personu sastāvā: pašvaldības vadītāja Merlina Sūrna (Merlin Suurna),  sekretāre Maige Linna (Maigi Linna), sociālā dienesta vadītāja Marge Viska (Marge Viska) un uzraudzības speciāliste Līna Valere (Liina Valler).

17.oktobrī delegācija kopā ar Cesvaines novada domes pārstāvjiem un vadību, Latvijas Republikas satiksmes ministru Tāli Linkaitu un ielas būvniecībā iesaistītajiem uzņēmējiem piedalījās Pils ielas atklāšanā. Pēc tam viesiem bija iespēja apskatīt gan pārbūvēto Brīvības ielu, gan Cesvaines vidusskolu un Cesvaines pili, kā arī ar ražošanas procesu iepazīstināja viens no Cesvaines novada uzņēmējiem -  SIA “Ducimus” (“Cesvaines alus”).

18.oktobrī Merjamā delegācija viesojās vairākos valsts un pašvaldības objektos. Diena sākās ar oficiālu pieņemšanu domē, kur visi varēja satikt Cesvaines novada domes deputātus, kā arī tika iepazīstināt ar novadu. Viesiem tika prezentēts novads, lielākie tūrisma objekti, īss ieskats uzņēmējdarbības klāstā un apkopojums par īstenotajiem projektiem nesenā laikā. Pārrunājot aktualitātes, tika atrastas kopīgās un atšķirīgās iezīmes pašvaldību darbā un uzbūvē Latvijā un Igaunijā.

Pēc domes apskates, viesi apmeklēja VAS  “Latvijas radio un televīzijas centra” Cesvaines staciju – torni. Īsā ekskursijā uzņēmuma pārstāvis Dzintars Bušs iepazīstināja ar darbu un pienākumiem, strādājot stacijā, kā arī tās nozīmīgumu ne vien Latvijas, bet Baltijas un Eiropas mērogā. Novada viesiem bija iespēja ielūkoties siera ražošanas, fasēšanas un uzglabāšanas procesā, par ko izsmeļoši stāstīja AS “Cesvaines piens” valdes locekle Dzintra Simsone.

Savukārt Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis viesus iepazīstināja ar vidusskolas ikdienas dzīvi, darba organizāciju un mācību procesu, kā arī izveda nelielā ekskursijā pa mācību telpām, aktu zāli un sporta zāli. Par iespēju atgriezties pagātnē un sajust senatnes elpu kļuva Kraukļu bibliotēkas apmeklējums, kad tika aplūkotas bijušās Kraukļu pamatskolas klašu telpas un senais skolas aprīkojums. Savukārt vizītes noslēgumā ar aizraujošu un izzinošu ekskursiju par biškopību un medus ieguves procesu varēja iepazīties piemājas saimniecībā “Mežgaļi”.

Kā vizītes noslēgumā atzina Merjamā pašvaldības vadītāja Merlina Sūrna, Cesvaines novads tik tiešām var lepoties ar darboties gribošiem, aktīviem un izdomas bagātiem cilvēkiem, kas ciena senās tradīcijas un nebaidās strādāt. Tā kā Merlina Sūrna Cesvainē bija pirmo reizi, viņai ir radies ļoti pozitīvs iespaids par Cesvaini un novadu kopumā. Merlina uzsver, ka “Cesvaines bagātība ir ne vien pils, muiža, vidusskola, bet galvenokārt cilvēki. Esam priecīgi, ka ir izveidojusies tik cieša saikne dažādās jomās – Cesvaines vidusskola ir ‘draudzīgā’ skola ar Merjamā ģimnāziju, deju kolektīvu savstarpējā draudzība, pašvaldības sadarbības līgums. Cerams, ka pašvaldību draudzība un sadarbība vēl vairosies un turpināsies!”

Linda Vanaga,

Autores foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Februāris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26
27
28
29  
piektdiena, 28.02.2020

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos