Aktualitātes

Pievienots: 02.03.2020

Aizvadīts lauksaimnieku godināšanas pasākums “Lauksaimnieku balle 2020”

Turpinot pērn atjaunoto tradīciju, 28. februārī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Madonas nodaļa (LLKC) sadarbībā ar Cesvaines, Madonas, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu pašvaldībām, Lauku atbalstu dienestu (turpmāk LAD), Madonas novada fondu aicināja visus uz lauksaimnieku godināšanas pasākumu - Lauksaimnieku balli.

Pagājušā gada ballē izlozes rezultātā par šā gada norises vietu tika izraudzīts Cesvaines novads, tādēļ šogad apņēmīgākie, veiksmīgākie, darbīgākie lauksaimnieki pulcējās Cesvaines vidusskolas aulā. Jāpiebilst, ka balles laikā tika izlozēts nākamais pasākuma organizators – 2021. gadā balli organizēs Madonas novads.

Šī pasākuma mērķis ir godināt aktīvus, radošus, uz zināšanām vērstus un godprātīgus novadu lauksaimniekus, veidojot sabiedrībā pozitīvu lauksaimnieku tēlu, sekmējot lauksaimniecības nozares attīstību novados, kā arī popularizējot labas lauksaimniecības prakses piemērus, tādējādi iedvesmojot jaunus un uzņēmīgus cilvēkus pievērsties nozarei.

Ballē tika izspēlēts galma balles motīvs, vakaru piepildīja galminieki greznos tērpos. Par klātesošo izklaidēšanu gādāja Ainārs Bumbieris, bet muzikālo noformējumu un lustīgu balli nodrošināja grupa “Bruģis”. Tomēr vakara galvenais mērķis bija sumināt un apbalvot nominētās zemnieku saimniecības un lauksaimniecības jomas pārstāvjus.

 

Katrs novads izvirzīja un cildināja savus lauksaimniekus:

Madonas novada  zemnieku saimniecība “Jāņkalni”, saimnieki Sandis un Ilze Lasmaņi;

Varakļānu novada zemnieku saimniecības “Madaras”, saimniece Evija Kanča;

Lubānas novads – saimnieciskās darbības veicējs Jānis Solzemnieks;

Ērgļu novada SIA “3D development”, vadītājs Dmitrijs Bortņikovs;

Cesvaines novada zemnieku saimniecība “Sviķi”, saimnieki Zigfrīds un Rita Krieviņi;

 

Lauku atbalsta dienesta Viduslatvijas reģionālās pārvalde par savu nominantu izvirzīja un sveica akciju sabiedrību “Lazdonas piensaimnieks”. Nodibinājums „Madonas novada fonds” sumināja zemnieku saimniecība “Vidiņi” (saimnieki Inese Vīle-Bērziņa, Artūrs Vīle).

Arī galvenie pasākuma iniciatori LLKC sumināja savus nominantus - SIA “Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra” Meža konsultāciju pakalpojumu centra Madonas nodaļa sumināja saimnieciskās darbības veicēju Juri Kūlīti. Savukārt SIA “Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra“ Madonas nodaļas vadītāja Aija Vīgnere cildināja zemnieku saimniecību “Dārznieki” (saimnieki Vija un Imants Koki).

Lai šī skaistā tradīcija sumināt darbīgos, aktīvos un čaklos lauksaimniekus turpinās!

 

BALLES foto pieejami šeit: https://failiem.lv/u/ghesv5bh 

FOTOSTŪRĪŠA foto pieejami šeit: https://failiem.lv/u/kz7r6fn2 

 Linda Vanaga,
Cesvaines novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Oktobris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
29
30
31  
ceturtdiena, 29.10.2020
piektdiena, 30.10.2020

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos