Jautā pašvaldībai!

Šajā vietnē iespējams uzdot jautājumus pārvaldes pārstāvjiem. Uz jautājumiem tiek sniegta atbilde 10 darba dienu laikā, ja nav norādīts citādi. Jautājums ar atbildi tiek publicēts www.cesvaine.lv sadaļā "Jautā pašvaldībai".

Ja norādīts (ķeksītis pie atzīmes - "Vēlos, lai atbildi nosūta tikai uz norādīto e-pastu"), atbilde tiek nosūtīta tikai uz norādīto e-pasta adresi.

Lūdzam izteikties pieklājīgi, bez rupjībām, neaizskarot personas cieņu un godu. Izsakoties aicinām ievērot ētikas normas un atgādinām, ka interneta vidē Tu neesi anonīms!
Atbildes uz iesniegtajiem jautājumiem

Tiek publicētas atbildes uz jautājumiem, kuru autori nav norādījuši, ka atbildi vēlas saņemt tikai e-pastā. 


Jautājums:

Labdien, vakar ap plkst. 18 00 devos uz jūsu novadu uz "Moru", bet nonācu strupceļā, tāpat, kā manas kolēģes. Vai tiešām pašvaldība nevar noorganizēt ceļa sākumā (iebraucot no P37 ceļa uz Cesvaini) informāciju, par apbraucamiem ceļiem, lai nokļūtu centrā, nevis tikai uzlikta zīme braukt aizliegts. Ļoti nepatīkams vakars, jo tumsā cilvēkiem, kas nedzīvo Cesvainē, praktiski ir ļoti sarežģīti saprast.Ceru, ka tas tiks labots, jo Jūsu novadu apmeklējam katru nedēļu.  

Atbilde

Jānis Putniņš, Cesvaines novada ceļu speciālists:

Labdien!

Atsaucoties uz Jūsu iesūtīto sūdzību varam paskaidrot, ka remontdarbu vietas satiksmes organizācija atbilst satiksmes organizācijas shēmai, kas saskaņota ar kontrolējošām iestādēm. Pils ielā un uz apbraucamajiem ceļiem, atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, ceļa zīmes, kas atbilst LVS77-1;2;3:2016 un LVS NE 12899-1;4:2010 standartiem, tika uzstādītas 2018. gada 19. oktobrī, un tās pēc uzstādīšanas nav nekur pazudušas. Katru dienu, arī nedēļas nogalē, būvobjekts tiek apsekots un novērots, gan no būvdarbu veicēju puses, gan Cesvaines novada domes puses.

Katrā ziņā izvērtēsim, kāpēc radās situācija kādu aprakstījāt. Aicinām arī turpmāk aktīvi ziņot par lietām, kas Jūs satrauc. Operatīvākai problēmu risināšanai, kas saistītas ar ceļiem, sazinieties ar  ceļu speciālistu Cesvaines novadā, zvanot uz Cesvaines novada pašvaldības mājaslapā norādīto tālruni.

Ar cieņu,

Jānis Putniņš
Cesvaines novada domes
ceļu speciālists

Jautājums:

Gribu uzdot jautajumu,vai jus mus uzskatat par cilvekiem,viena iela tiek remonteta bet mums jasmok puteklos,vai tiesam neesat spejigi ko darit,ja ne tad jagriezas vides dienesta,jo tie putekli nav ciesami.atvainojos ka bez garumzimem ,bet datoram kas noticis,   

Atbilde

Jānis Putniņš, Cesvaines novada ceļu speciālists:

Labdien!

Aicinām paskaidrot konkrētāk par kādiem putekļiem ir runa, lai varam izvērtēt, kādus pasākumus veikt problēmas risināšanai. Vēlams ietveriet jautājumā, kas un kurā vietā rada putekļus. Gadījumā, ja Jūsu minētie putekļi ir domāti tie, kas rodas veicot būvdarbus, tad aicinām būt saprotošiem, un, ja iespējams, izvēlēties apiet būvdarbu vietu pa ceļiem, kur mazāks troksnis un nav putekļu.

Lai ātrāk reaģētu uz situācijām, kas Jūsuprāt apdraud cilvēku veselību un drošību būvdarbu laikā, aicinām zvanīt Cesvaines novada ceļu speciālistam, pēc iespējas drīzāk, kad saskatāt problēmu.

Ar cieņu,

Jānis Putniņš
Cesvaines novada domes
ceļu speciālists

Jautājums:

Kā jaunajā mācību gadā tiks nodrošināts lai nepilngadīgi skolēni nepīpētu blakus skolai? (Skolotāji iet garām un pat neaizrāda) Vai tiks organizēta policijas klātbūtne? 

 

Atbilde

Uģis Fjodorovs, Cesvaines novada domes izpilddirektors:

Cesvaines vidusskolas iekšējās kārtības noteikumi aizliedz skolēniem smēķēt skolas teritorijā, kā arī ienest cigaretes skolā. Bērniem ir vecāki, kuri pilnībā atbild par to, lai viņu bērni ievērotu sabiedriskās kārtības noteikumus, nesmēķētu un nelietotu citas apreibinošas vielas. Skolas funkcija ir bērnu izglītošana un audzināšana, tāpēc regulāri tiek organizētas izglītojošas nodarbības par veselīgu un nekaitīgu dzīvesveidu. Skolotāji par to runā klases stundās un sociālo zinību mācību stundās. Skola organizē arī lekcijas bērniem un viņu vecākiem par bērnu audzināšanas jautājumiem un veselīgu dzīvesveidu, uzaicinot vieslektorus, savas jomas speciālistus. Šajā mācību gadā, pateicoties skolas padomes vecākiem, skolā tika uzsākta Norvēģijā izstrādāta programma jaunatnei vecumā no 12-16 gadiem, kurā viena no tēmām ir kā pateikt NĒ smēķēšanai un citiem kaitīgiem ieradumiem. Ļoti svarīga ir ne tikai skolas, bērnu vecāku, bet arī visas sabiedrības līdzdalība bērnu audzināšanā, palīdzot viņiem kļūt par pozitīviem cilvēkiem ar veselīgu dzīves veidu.

Cesvaines novada domes Administratīvajā komisijā regulāri tiek izskatīti jautājumi par nepilngadīgo atbildību par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 42.1 panta “Smēķēšanas ierobežojumu neievērošana” pārkāpumiem un piemēroti sodi. Arī turpmāk iespēju robežās pašvaldības kārtībnieks un Valsts policija turpinās skolas un piegulošas teritorijas uzraudzību ar mērķi novērst minētos pārkāpumus.

Par Latvijas televīzijas iesaisti – tās misija ir kalpot sabiedrības interesēm un viens no uzdevumiem integrēt saturā veselīga un aktīva dzīvesveida tematiku, palielinot vietējo kopienu iesaisti veselīga dzīvesveida aktivitātēs. Iespējams, veidojot sižetu par nepilngadīgajiem smēķētājiem Cesvaines vidusskolā, mēs pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību un tādā veidā sekmētu veiksmīgu problēmas risinājumu.

Paldies par izrādīto iniciatīvu!

Jautājums:

Labdien!
Vai beidzot Cesvaines novada kultūras nodaļa sāks organizēt atbilstoši svētkiem vidi un pasākumus. Cesvaine kārtējo reizi nekas neliecina, ka ir Liledienas, rotājuma neviena, pasākums viens un neatbilstošs visām vecuma grupām. Kaut kas jāsāk darīt, izskatiet kultūras nama vadītājas atbilstību savam amatam. Reizēm šķiet, ja Cesvaini pievienotu Madonai būtu lielāks labums nekā šobrīd. 

 

Atbilde

Kristīne Aumele, Cesvaines Kultūras nama vadītāja:

Labdien!
Cesvaines Kultūras nams strādā, ievērojot labas pārvaldības principus un balstoties uz Cesvaines Kultūras nama nolikumu.
2018.gada pirmajās Lieldienās notika trīs krāšņi pasākumi. Rīts sākās ar muzikālu Lieldienu izrādi bērniem, tam sekoja koncerts “Brālēni Jarāni” (diemžēl, iepriekš paredzētā izrāde tika atcelta, aktrises slimības dēļ), dienas noslēgumā Cesvaines vidusskolas aulā notika tautas deju koncerts. Katrs varēja izvēlēties savam vecumam atbilstošu kultūras pasākumu.
Par vides objektiem pilsētā neesmu kompetenta atbildēt, bet domāju, ka  pašvaldībā  jābūt algotam speciālistam, kurš ar to nodarbojas.

******
Jautājums tika iesniegts Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejai izvērtēšanai

Jautājums:

Labdien!
Sakiet, kam Cesvainē vajadzīgas video novērošanas kameras, kas neko neieraksta un tumsā vispār neko nenofiksē? Vai tā ir tikai tāda formalitēte? Tad lūdzu noņemiet to zīmi, iebraucot Cesvainē, ka notiek viseo novērošana, citādi tā ir tikai tāda ņirgāšanās par video novērošanu! Vai ir tik neiespējami Cesvainē uzstādīt kvalitatīvas video novērošanas kameras??? 

Atbilde

Uģis Fjodorovs, Cesvaines novada domes izpilddirektors:
Labdien!
Paldies par izrādīto interesi!
Cesvainē videonovērošanas sistēmas tiek uzstādītas ar mērķi uzlabot kārtību sabiedriskās vietās un pašvaldības iestādēs. Šobrīd darbojās 6 novērošanas ierakstu sistēmas, kopā vairāk kā 20 videokameras, ierakstu saglabāšana un informatīvo zīmju uzstādīšana notiek atbilstoši drošības prasībām un ir saskaņota ar Datu valsts inspekciju. Daļa no šīm kamerām tiešsaistē pieslēgta Valsts policijas Madonas iecirkņa dežūrdaļai.
Diemžēl ne visas videonovērošanas sistēmas ir ar augstu izšķirtspēju un nakts redzamības funkciju, tādēļ darbs pie iekārtu modernizācijas un papildināšanas šogad turpināsies plānotā budžeta apjomā.

Jūlijs 2024
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5
06
07
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19
20
21
22 23 24
25
26
27
28
29 30 31  
ceturtdiena, 25.07.2024
piektdiena, 26.07.2024
sestdiena, 27.07.2024
svētdiena, 28.07.2024

Seko Cesvaines apvienībai
sociālajos tīklos