Aktualitātes

Pievienots: 21.08.2020

Par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 21. augustā pulksten 12.00 Rīgas pilī notiks svinīga ceremonija, kuras laikā Valsts prezidents Egils Levits pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus - Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu kopā 67 sabiedrības pārstāvjiem. Ceremonija būs skatāma tiešraidē “Latvijas Televīzijas” 1. kanālā. Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2020. gada 23. aprīļa lēmumiem par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks pasniegts 35 izcilām personībām, Viestura ordenis - 21, bet Atzinības krusts - 11.

Jau rakstījām, ka viens no apbalvotajiem ir mūsu novadnieks, ilggadējais Cesvaines novada sabiedriskais darbinieks un vēstures izzinātājs Aldis Krūmiņš, kurš kļūs par atzinības krusta kavalieri. Jāpiebilst, ka ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana. Apbalvojumi tiek piešķirti cilvēkiem, kuru drosme un pašaizliedzība sekmēja Latvijas valstiskuma atgūšanu un nostiprināšanu nevardarbīgā, parlamentārā ceļā un Neatkarības deklarācijas pieņemšanu 1990. gada 4. maijā, kā arī personām, kuras, pakļaudamas briesmām dzīvību, dokumentēja un nākamajām paaudzēm saglabāja patiesas liecības par Trešās atmodas gaitu. Tāpat valsts apbalvojumi tiks pasniegti sabiedrības pārstāvjiem, kuru profesionālā un pilsoniskā darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts izaugsmi.

Ierasts, ka Valsts prezidents augstākos valsts apbalvojumus pasniedz valsts svētkos maijā, taču šogad izsludinātās ārkārtas situācijas koronavīrusa izplatības dēļ nolemts ceremoniju organizēt dažus mēnešus vēlāk. Arī 21. augusts ir zīmīgs datums Latvijas vēsturē - konstitucionālā likuma „Par Latvijas Republikas valstisko statusu" pieņemšanas 29. gadadiena. Tā ir valstij un tautai nozīmīga diena, kad pilnībā un arī faktiski atguvām savu neatkarību. Līdz ar konstitucionālā likuma pieņemšanu aizsākās de facto atjaunotās valstiskās neatkarības starptautiskā atzīšana.

Linda Vanaga,

Andra Tones un Viļņa Špata foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Maijs 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14
15
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
sestdiena, 15.05.2021

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos