Erasmus+ THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Erasmus+ projekts "The Green Revolution the best Solution" ir noslēdzies. Pēdējā projekta dienā dalībnieki iepazinās ar grieķu nacionālajām dejām. Tāpat tika izspēlēta Kahoot spēle par šonedēļ redzēto, dzirdēto, pieredzēto! Gūtas jaunas zināšanas, atziņas, emocijas un draugi! Kā apliecinājumu katrs projekta dalībnieks saņēma sertifikātu.

Erasmus+ THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

4.projekta dienas rīts priecē ar dāsnu sauli un siltumu. Šodien tika izmēģināts pilsētas sabiedriskais transports, lai nokļūtu uz pilsētas arheoloģijas muzeju un uz vienu no Saloniku simboliem Balto torni. Muzejā projekta dalībnieki ar interesi klausījās un vēroja muzeja ekspozīciju.Iepazinās ar Grieķijas vēstures svarīgākajiem notikumies. No Baltā torņa bija iespēja palūkoties uz Zeva mājvietu- Olimpa kalnu. Pēcpusdienā skolā sākās praktiskās nodarbības-papīra pārstrāde, izpratne par skābo lietu un alternatīva plastmasai. Dienas noslēgumā balle...

Erasmus+ THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Projekta trešajā dienā izbrauciens uz N.Mihanionas zivju tirgu - ekskursija un iepazīšanās ar zvejas nozīmi Grieķijas ekonomikā. Šajā tirgū notiek zivju izsoles. Pamatā tiek izsolītas garneles, anšovi, sardīnes un jūras vēdzeles, bet pavisam Saloniku piekrastes ūdeņos ir sastopamas 60 dažādas zivju sugas. Dienas turpinājums Ag pludmalē Triādā. Vides speciālists iepazīstināja ar esošā jūras līča dabas īpatnībām, faunu un floru. Dienas noslēgumā projekta dalībnieki baudīja sauli, nesteidzīgas pastaigas un pikniku pludmalē.

Erasmus+ THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Projekta 2.diena sākās ar tikšanos skolā. Pēc nelielas skolas iepazīšanas projekta dalībnieki devās uz tuvējā parka brīvdabas teātri, kur komandu aktivitāšu laikā tuvāk iepazina viens otru. Radošā orientēšanās spēlē pētīja parku un meklēja apslēptos jautājumus, sekoja rezultātu izvērtēšana. Dienas otrajā pusē skolā viesojās vieslektors no Tesalijas universitātes, kurš iepazīstināja ar Grieķijas jūru bioloģisko daudzveidību un to saglabāšanu.Grieķu skolas jaunieši bija sagatavojuši prezentāciju par ūdens resursu izmantošanu un to saprātīgu pielietojumu ikdienā.

Erasmus+ projekts THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Mūsu skolas Erasmus+ projekta "The Green Revolution the best Solution" komanda skolotāju un skolēnu sastāvā, pavadījuši pirmo projekta aktivitāšu dienu Grieķijā.

Tā pagājusi zem vēstures, arhitektūras un mākslas zīmes, izstaigājot 17000 soļus.

Projekta dalībnieki saņēma gida kartes un grieķu partnerskolas skolēnu vadībā devās izzinošā 6 stundu pārgājienā. Tā laikā partnerskolu dalībnieki iepazinās ar Trigonios torni, Bizantijas mūriem, Vlatades un Latomos klosteriem, kāarī ar Ano Poli bibliotēku. Pārgājiens noslēdzās ar Romas tirgus muzeju un Galerius arku.

Diena bija piesātināta, jaunu zināšanu un emociju pārpilna!

Erasmus+ projekts THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Projekta ceturtā diena aizritējusi, piedaloties aktivitātes brīvā dabā un radoši darbojoties, kopīgi radot atkritumu šķirošanas konteinerus sākumskolas klašu skolēniem. Tàpat tika apmeklēts Māra Dolbes ģimenes mājražošanas uzņēmums "Meistars Sarkaņos", kur top plaša sortimenta (ap 30 veidu) dabas velšu produkcija veselībai un uzturam: ārstnieciska dabas produktu ziede, hidrolāti, augu un sēņu pulveri, pastilas, sīrupi, fermentētas tējas, kafija, sukādes, vīns, sulas,ievārījumi u.c.

Dienas noslēgumà katrs dalībnieks saņēma sertifikātu par dalību projektā!

Erasmus+ projekts THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Trešā projekta aktivitāšu diena aizritēja dabas un tehnoloģiju parkā Urda. Vērojām kā tiek savākti sadzīves atkritumi, kā tie tiek saglabāti. Skolēni laboratorijās veica eksperimentus, kas veicinātu enerģiju saglabāšanu un pārvēršanu. Diena interesanta un iespaidīga!

Erasmus+ projekts THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Rudens rīta miglas pavadīti Erasmus+ projekta THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION dalībnieki 10.oktobrī devās izzināt Tīrumnieku dabas taku un Lubāna ezera apkārtni. Ārzemju viesiem šie dabas objekti šķita ļoti iespaidīgi!

Pēcpusdienā skolēni piedalījās darbnīcās "Lietu otrā dzīve", kuru laikā tapa foto rāmīši un oriģināli penāļi!

Paldies mūsu skolotājiem Ilzei Pliskai, Ingunai Lucei, Inesei Ārei, Ērikai Pūcei un direktoram Didzim Baunim par izturību, nodrošinotdažādas aktivitātes projekta dalībniekiem!

Erasmus+ projekts THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

Pirmā Erasmus+ projekta THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION tikšanās diena pagājusi dažādu aktivitāšu pilna. Ar īsu prezentāciju, dejām un dziesmām no rīta iepazīstinājām arī mūsu viesus, uzsverot mūsu skolas un latviešu vērtības. Mūsu jaunieši izvadāja atbraucējus pa skolu, pastāstot svarīgāko un interesantàko. Protams, kopīga Cesvaines pils apskate izvērtās par īstu piedzīvojumu!

Visi kopā klausījāmies arī vides un energopārvaldības speciālistes Leldes Celmiņaslekciju par dabas vērtībām un ieguvumiem to saudzējot!

Pēcpusdienā skolēni Cesvaines MFC grupās taisīja plakātus par to, ko sagaida no šīm projekta dienām, savukārt skolotāji apmeklēja Vinetas Meisteres krustdūrienu gleznu galeriju! Kopīgs darbs un aktivitātes aizrāva ikvienu!

Erasmus+ projekts THE GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION

8.oktobrī. Erasmus+ projekta GREEN REVOLUTION THE BEST SOLUTION komanda gatavojas partneru uzņemšanai, sapošot skolu!

Jūlijs 2024
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Seko mums
sociālajos tīklos