Aktualitātes

Pievienots: 11.12.2017

Atklāta Cesvaines vidusskolas sporta zāle

Atklāta Cesvaines vidusskolas sporta zāle

2017.gada 8.decembris ir ierakstīts Cesvaines vēsturē – izsapņotā, izlolotā un ļoti ilgi gaidītā Cesvaines vidusskolas sporta zāle ir  nodota ekspluatācijā un atklāta!

2017.gada 23.martā Cesvaines novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par Sporta zāles Cesvainē, Madonas ielā 1 būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību, bet nu, nedaudz vairāk kā pusgadu vēlāk, redzam pabeigtu sporta zāli.

Publiskā iepirkuma rezultātā par labāko pretendentu tika atzīts SIA “RRKP būve” no Aizkraukles, kuri veica projektēšanas darbus un arī sporta zāles būvniecību. Lai arī objektu iesākumā bija paredzēts pabeigt līdz šā gada 29.septembrim, šā gada nelabvēlīgie laikapstākļi ietekmēja darbu gaitu, kā rezultātā būvnieks lūdza pagarināt darbu izpildes termiņu. Sporta zāles būvniecībai neizdevās piesaistīt Eiropas fondu finansējumu, tādēļ projekta īstenošanai pašvaldībai nācās ņemt aizdevumu Valsts kasē.

8.decembrī sporta zālē uz oficiālo atklāšanu pulcējās gan tuvāki, gan tālāki viesi. Ar savu ierašanos klātesošos pagodināja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kurš Cesvainē viesojās jau 2016.gada nogalē, kad aplūkoja veco sporta halli un novērtēja esošo situāciju. Viņš simboliski parakstījās uz basketbola bumbas, ko dāvināja Cesvaines vidusskolai. Ar apsveikumiem Cesvainē bija ieradušies gan viesi no kaimiņu novadiem, gan vietējie sporta dzīves aktīvisti. Sportiskus un muzikālus priekšnesumus klātesošajiem bija sagatavojuši vidusskolas audzēkņi.

Lielu artavu ieguldījuši arī Cesvaines, Lubānas un Varakļānu novadu apvienotās būvvaldes pārstāvji, novada pašvaldības darbinieki un domes deputāti, kuru vadībā tika lemts par projekta īstenošanu. Neapšaubāmi, lielu darbu, lai sporta zāle būtu tāda, kādu šodien mēs to redzam, ir darījusi šī projekta vadītāja Sarma Kurme. Klātesošos ar apsveikumiem uzrunāja arī novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, ieskicējot vidusskolas un sporta zāles attīstību, dāvinot vidusskolai foto no sporta zāles būvniecības gaitas par atmiņu. Viesi ar sveicieniem bija ieradušies arī no Cesvaines sadraudzības pilsētas  Igaunijā -  Merjamā.

Jauna sporta zāle Cesvainē bija nepieciešama, lai uzlabotu Cesvaines novada sporta jomas organizāciju, paplašinātu materiālo bāzi un palielinātu sporta attīstību novadā. Vecā sporta halle ir morāli un fiziski novecojusi, tā atrodas tālu no vidusskolas, kas apgrūtina mācību darba organizāciju, bet no pagājušās nedēļas bērniem ir iespēja pilnvērtīgi iesaistīties sporta nodarbībās.

Lai sporta zāle pulcē visus sportot gribošos cesvainiešus un viesus vēl ilgus gadus!

Linda Vanaga,

autores foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos