Aktualitātes

Pievienots: 16.11.2020

Piešķirti Cesvaines novada pašvaldības apbalvojumi – četri atzinības raksti

Ik gadu novembris ir ne vien valsts svētkus mēnesis, bet arī laiks, kad godinām aktīvus, darbīgus novadniekus. Ierasts, ka  18.novembrī pulcējamies svētku koncertā, kur ne vien priecājamies par pašdarbības kolektīvu paveikto, bet arī godinām Cesvaines novada iedzīvotājus un arī citus cilvēkus, kuri ir ieguldījuši darbu Cesvaines attīstībā, tomēr epidemioloģiskās situācijas dēļ šogad šis pasākums izpaliks.

Cesvaines novadā  ir trīs apbalvojumu pakāpes – pateicības raksts, atzinības raksts un medaļa, kuru pasniedz par īpašiem nopelniem un mūža ieguldījumu novada labā. Arī šogad Cesvaines novada domes deputāti domes sēdē 29. oktobrī apstiprināja apvienotās komitejas sēdē tālāk virzīto lēmuma projektu par pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu. Tika nolemts piešķirt četras atzinības - kandidātus pašvaldības apbalvojumu saņemšanai izvirzījušas iedzīvotāju grupas, kā arī domes deputāti.

1.  pakāpes pašvaldības apbalvojums “Cesvaines novada domes Atzinības raksts” piešķirts:

  • Raitim Krūmiņam par mūža ieguldījumu veterinārijā un piena lopkopībā novadā. R. Krūmiņš ir veterinārārsts ar 45 gadu darba stāžu – atsaucīgs, zinošs savā darbā un saskarsmē ar cilvēkiem. R. Krūmiņš ir komunikabls, izpalīdzīgs, un arī optimistisks, pārvarot grūtības un darba slodzi. Ar neatlaidību, uzņēmību spējis adaptēties jaunajiem apstākļiem, pieņemt pārmaiņas, lai attīstītu savas saimniecības pamatnozari – piena lopkopību, uzņēmumā iesaistot savu ģimeni un dodot  darbu vietējiem iedzīvotājiem. Raitis Krūmiņš ar veterinārijas jomu ieinteresējis arī dēlu. Raitis Krūmiņš ir  sabiedrībā cienīts, kurš, aktīvi darbojoties, veicinājis novada uzņēmējdarbības attīstību. 
  • Vitai Krūmiņai par  ieguldījumu izglītības un kultūras jomā un novada popularitātes veicināšanu. Vita jau divdesmit gadus ir pasniedzēja Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā.  Profesionāli un aizrautīgi māca audzēkņiem mācību priekšmetu “Mākslas valodas pamati”, krājot un veidojot metodiskos materiālus šim priekšmetam. Skolotāja kārto un pilnveido arī skolas bibliotēku un tās vēsturi. Vita prot iedvesmot jauniešus dalībai ārpusskolas aktivitātēs: projektos, mākslas plenēros, izstādēs, koncertos. Vita Krūmiņa aktīvi muzicē pašvaldības iestāžu, pašdarbības kolektīvu pasākumos. Viņa, pateicoties ģitārspēles prasmēm, guvusi atsaucību arī aiz Cesvaines novada robežām - kaimiņu novados. Vita Krūmiņa ir leģendārās mūziķes un dziedātājas Austras Pumpures grupas “Austrasbērni” ģitāristu ansambļa dalībniece, un kopš 2008.gada darbojas Cesvaines vidusskolā kā interešu izglītības skolotāja. Vita Krūmiņa daudziem skolēniem mācījusi ģitārspēli, kļūstot atpazīstama kā Austrasbērnu mamma, kuras audzēkņi muzicē kopā ar skolotāju.
  • Lilijai Kanaviņai par  ieguldījumu izglītības jomā. L. Kanaviņa ir ilggadēja Cesvaines vidusskolas latviešu valodas skolotāja. Lilija Kanaviņa, būdama Cesvaines vidusskolas absolvente, pēc studijām Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē, atgriezusies savā skolā, vada radošas, aizkustinošas, emocionālas, inovatīvas latviešu valodas un literatūras stundas. Vairākus gadus vadījusi Latviešu valodas un literatūras metodisko komisiju. Viņa motivējusi audzēkņus ar saviem literārajiem darbiem piedalīties vidusskolas konkursos, kā rezultātā viņi ieguvuši gan Augusta Saulieša prēmiju, gan saņēmuši atbalstu no Andra Skrides fonda, kā arī piedalījušies starpnovadu literārajos konkursos. Lilija Kanaviņa ir arī audzinātāja. Viņa ar savu attieksmi pret notikumiem, lietām, dzīvniekiem, valsti, mudina arī audzināmos bērnus pievērsties labdarībai un palīdzēt grūtībās nonākušajiem, kā arī veido piederību savai vietai, skolai, valstij. Kopā ar audzēkņiem iestudējusi neaizmirstamas izrādes žetona vakariem, veidojusi izlaidumus, ļaujot izpausties un parādīties jauniem talantiem, radoši iesaistījusies dažādu sabiedriski nozīmīgu pasākumu organizēšanā.
  • Zigfrīdam un Ritai Krieviņiem, par atzīstamiem sasniegumiem uzņēmējdarbībā un ieguldījumu Cesvaines novada attīstībā. Krieviņi ir veiksmīga uzņēmēju ģimene Cesvaines novadā. Pirms 28 gadiem viņi izveidoja zemnieku saimniecību “Sviķi”, kas bija viena no pirmajām graudkopības un dārzeņkopības nozarē. Zemnieku saimniecība ir ģimenes uzņēmums. Tās dibinātājs un īpašnieks ir Zigfrīds Krieviņš, kura pārziņā ir graudkopība, un viņam rūp, lai lauki būtu labi apstrādāti un veidotos skaista ainava. Jau no pirmās dienas siltumnīcas ir saimnieces Ritas Krieviņas aizraušanās un sirdslieta. Saimniecībā audzē un pārstrādā dārzeņus - kāpostus, sarkanās bietes, stiklotajās platībās –  tomātus, gurķus, dēstus. Produkcija tiek realizēta ne vien Cesvaines novadā,  bet arī visā Latvijā. Saimniecība, darbojoties kooperatīvā, piedalās Vislatvijas projektā “Skolas auglis” un piegādā pašu audzētos un ražotos pārtikas produktus skolai. Uzņēmums ieguvis nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas norādes “Kvalitatīvs produkts” zīmi – Zaļo karotīti. Iniciatīva, darbs, uzņēmība, spēja novērtēt apstākļus, darba vietu radīšana, novada pasākumu atbalstīšana – tāds ir Zigfrīda un Ritas Krieviņu ģimenes raksturojums sabiedrībā.

Apbalvojumi ir piešķirti, bet tiks pasniegti tiklīdz to ļaus epidemioloģiskā situācija valstī.


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Novembris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26
27
28 29
30  

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos