Aktualitātes

Pievienots: 16.11.2020

Par pašvaldības informatīvo izdevumu

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi ierobežojumus pašvaldības informatīvo izdevumu saturam un izdošanas biežumam, kas iestrādāti izmaiņās grozījumos likumā “Par pašvaldībām”. Grozījumi stājušies spēkā šā gada 2. novembrī.

Saskaņā ar izmaiņām pašvaldības ir tiesīgas izdot informatīvu izdevumu, kurā informē vietējos iedzīvotājus par pašvaldības funkciju izpildi, kā arī likumā noteikto informāciju. Tas attiecas arī uz informatīvā izdevuma pārpublicēšanu elektroniskā veidā. Turklāt izdevumus drīkst izdot ne biežāk kā vienu reizi mēnesī, un tām jābūt pieejamām bez maksas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iestājusies par principu, ka skaidri jānodala žurnālistika un sabiedrisko attiecību darbs. Tāpat ministrijas uzskatā  ir jāstiprina kvalitatīva žurnālistika reģionos, nodrošinot iedzīvotājus ar objektīvu informāciju, ko var sniegt tikai neatkarīgs plašsaziņas līdzeklis – reģionālajiem izdevumiem.

Domes sēdē 29. oktobrī nolemts izslēgt no Masu informācijas līdzekļu reģistra laikrakstu “Cesvaines Ziņas”, un izdot pašvaldības informatīvo izdevumu ar tādu pašu nosaukumu. Turpmāk “Cesvaines Ziņas” būs pieejamas bez maksas  gan pašvaldības iestādēs, doms administrācijā, gan citās vietās, kur iespējams izvietot informatīvus materiālus - veikali, pašvaldības iestādes. Elektroniskā formā "Cesvaines Zoņas" lasāmas arī Cesvaines novada mājaslapā (ŠEIT)

Grozījumi likumā paredz, ka pašvaldības izdevumos ir ļauts publicēt ar pašvaldību funkciju nodrošināšanu saistītu informāciju, domes sēžu lēmumus (un to skaidrojumus), kā arī informāciju no pašvaldības iestādēm. Aizliegts publicēt komerciāla satura informāciju, sludinājumus, tāpat arī izdevumā pēc iespējas jāizvairās no žurnālistikas stila materiāliem – nevarēs būt intervijas. Likumā izdarītie grozījumi ir kompromisa risinājums ieilgušajām diskusijām starp pašvaldību izdevumiem un reģionālajiem izdevumiem.

Linda Vanaga


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Novembris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26
27
28 29
30  

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos