Aktualitātes

Pievienots: 31.07.2017

Norisinājušies Cesvaines novada svētki 2017

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē ar bagātīgu programmu tika svinēti Cesvaines novada svētki. Svētku ieskaņas koncerti sākās jau piektdienas pievakarē, kad pils pagalmā pie tējas namiņa muzicēja Vita Krūmiņa un viņas audzēkņi. Kopīgi tika izpildītas Imanta Kalniņa dziesmas. Ar savu uzstāšanos klātesošos pagodināja arī viesis no eksotiskās Venecuēlas, kura vecvecāki ir cesvainieši. Viņš izpildīja skaņdarbus spāņu un angļu valodās.

Piektdienas vakars noslēdzās uz romantiskas nots ērģeļmūzikas nakts koncertā, klausoties virtuozos ērģeļu skaņdarbos un ērģelnieka Jāņa Pelšes stāstījumā par izpildītajiem skaņdarbiem. Cesvaines evanģēliski luterisko baznīcu piepildīja mūzikas skaņas un klātesošie varēja doties īsā ceļojumā pa ērģeļu skaņām, kuras viegli radīja J.Pelše.

Tāpat piektdien tika atklāta Maijas Vilcānes rokdarbu izstāde Cesvaines novada domes zālē, kur vēl arvien ir aplūkojami vairāki desmiti raibu zeķu pāru.

Galvenā svētku diena kā ierasts ir sestdiena, kad pilsētas ielas piepilda priecīgi svētku apmeklētāji. Iedzīvotāji un novada viesi visas dienas garumā varēja atrast sev interesējošas aktivitātes. Rīts iesākās ar Cesvaines pūtēju orķestra modināšanu pilsētas ielās un pagalmos, kā arī amatnieku un mājražotāju tirgu. Pie staļļu ēkas tika izvietoti mākslinieku plenēra gleznas, kuras bija iespējams aplūkot visas dienas garumā. Pirmspusdienā norisinājās strītbola sacensības,  kur visas trīs godalgotās vietas ieguva vietējās, Cesvaines, komandas. Dienas laikā bija iespējams pārbaudīt savas auto vadīšanas iemaņas, izmēģinot mini automašīnas regularitātes braucienā. Noslēgumā tika noteikti precīzākie vadītāji.

Mazākos svētku apmeklētājos priecēja teātris ar suņu piedalīšanos, bet neilgi pēc tam pils pagalmu sāka ieskandināt jauno estrādes grupu koncerts, kurā uzstājās Cesvaines vidusskolas audzēkņi.

Apmeklēta bija arī izrāde "Ontons i plāšnīki" pansionāta pagalmā, kur ar asprātīgiem izteikumiem latgaliešu valodā skatītājus smīdināja Baltinavas tautas teātra aktieri. J.Rozenbergs, sakot paldies par izrādi, viesus aicināja ierasties arī nākamgad ar vēl kādu citu teātra uzvedumu, lai iepriecinātu svētku apmeklētājus. Arī galvenā vakara daļa sākās ar teātra izrādi, kad pils pagalmā skatītājus pulcēja izrāde "Īsa pamācība mīlēšanā". Izrādes sižets nu ir kļuvis par nemirstošu klasiku mūsdienīgās skaņās. Izrādē piedalījās Latvijā pazīstami un profesionāli aktieri, kā arī vietējo pašdarbības kolektīvu dejotāji. 

Pēcpusdienā ar lielu troksni tika pieskandināta Pils iela, kur pulcējas motociklisti un motociklu mīļotāji, lai vērotu motociklu parādes braucienu. Bija redzami dažādi motocikli, kā arī to īpašnieki laipni ļāva pie tiem fotografēties.

Vakara lielkoncerts iesākās uz smagākas rokmūzikas nots, kad klātesošos vienoties dziesmās aicināja grupa "Colt", izpildot jaunas un arī vecākas, zināmas dziesmas. Koncertā uzstājās arī Dināra Rudāne, Antra Stafecka, Aija Andrejeva, izdziedot liriskākas melodijas. OpusPro zināmākās dziesmas klausītājiem piedāvāja Alex, Harijs Zariņš un Atis Ieviņš. Tāpat šajā koncertā klausītāji varēja dzirdēt dziesmas pirmatskaņojumu Aijas Andrejevas izpildījumā.

Neilgi pēc tam klausītāji ieklausījās vairāku valstu akordeonistu izspēlētajās melodijās, kas pieskandināja pils pagalmu un Cesvaini. Vakara kulminācija tika sasniegta pusnaktī, kad kā ierasts virs Cesvaines debesīs varēja vērot salūtu, bet pirms tam priekšnesumu sniedza uguns žonglieri. Neilgi pēc salūta pils pagalmā sākās naktsballe ar grupām "Sniegavīri" un "Mustangs", lustīgas dejas turpinājās līdz rīta gaismai.

Paldies atbalstītājiem, kā arī visiem darbiniekiem, kuri iesaistījās svētku organizēšanā un pilsētas izgreznošanā! Tiksimies arī nākamajos Cesvaines svētkos!

Ikviens ir aicināts iesūtīt savus spilgtākos svētku mirkļus, kurus apkoposim kopējā galerijā! Sūtīt iespējams kā vēstuli kādā no sociālo tīklu profiliem vai uz e-pastu linda.vanaga@cesvaine.lv

 Linda Vanaga

Foto: Linda Vanaga, Ilvija Trupavniece, Kārlis Meikšāns


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
14
15
16 17
18
19 20 21 22
23
24
25
26
27
28
29
30 31  

Seko mums
sociālajos tīklos