Aktualitātes

Pievienots: 13.10.2020

Mācībās izvērtē riskus un institūciju gatavību krīzes situācijām

5. oktobrī Madonā tika aizvadītas Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sadarbībā ar Aizsardzības ministriju organizētās Madonas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas (CAK) mācības, kas ir daļa no plašāka Vidzemes pašvaldību CAK mācību cikla “Pilskalns 2020”. Madonas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas sastāvā ir pārstāvji no: pieciem bijušā Madonas rajona teritorijā izveidotajiem novadiem; VUGD Vidzemes reģionālās brigādes Madonas daļas; Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Madonas brigāžu atbalsta centra; Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa; MNP SIA “Madonas slimnīca”; Valsts vides dienesta Madonas reģionālās vides pārvaldes; Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes; A/S „Sadales tīkli” Ziemeļaustrumu ekspluatācijas daļas Madonas nodaļas; Valsts A/S “Latvijas valsts ceļi” Vidzemes reģiona Madonas nodaļas; Valsts meža dienesta Centrālvidzemes virsmežniecības un Zemessardzes 25. kājnieku bataljona.

Mācību mērķis ir veicināt atbildīgo institūciju izpratni par rīcību militāra apdraudējuma gadījumā, un tajās tiek izspēlētas situācijas, kurās civilās aizsardzības komisijām jānovērtē un jānovērš riski, kā arī jānosaka reaģēšanas plāns, lai nodrošinātu sabiedrību ar pamatvajadzībām militāra apdraudējuma gadījumā.

Mācību dalībnieki atzīst, ka šī bijusi ļoti vērtīga pieredze, lai identificētu riskus un veidotu izpratni par savu lomu un rīcību krīzes situācijā, kad jāturpina nodrošināt iedzīvotāju pamatvajadzības. Tās ļāvušas apzināties atbildīgo institūciju sadarbības un komunikācijas ar sabiedrību nozīmi.

Šā gada 26. augustā Ministru kabinets apstiprināja Valsts civilās aizsardzības plānu, kas citustarp paredz noteikt civilās aizsardzības sistēmas darbību gadījumos, ja noticis militārs iebrukums vai sācies karš. Tā kā civilās aizsardzība sistēma ir visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijas sastāvdaļa, lai to sekmīgi ieviestu, ir nepieciešama valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību sadarbība vienotas izpratnes veidošanai. Pašvaldībām jaunie civilās aizsardzības plāni atbilstoši Valsts civilās aizsardzības plānam jāizstrādā sešu mēnešu laikā. Aizsardzības nozares pārstāvju un pašvaldību kopējās mācības ir būtisks solis gan Valsts civilās aizsardzības plāna ieviešanā, gan palīdzība pašvaldībām labāk izprast būtiskākos jautājumus, kas saistīti ar lokālā Civilās aizsardzības plāna izstrādi.

Madonas novada pašvaldības informācija un foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Oktobris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
24
25
26 27 28 29
30
31  
piektdiena, 23.10.2020
piektdiena, 30.10.2020

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos