Aktualitātes

Pievienots: 17.07.2017

Kraukļu bibliotekā atklāta un aplūkojama Ineses Litauniks darināto leļļu izstāde

Kraukļu bibliotēkā 15.jūlijā tika atklāta Ineses Litauniks darināto leļļu izstāde. To varēs apskatīt vēl nākamo nedēļu -  līdz 31.jūlijam, bet iespējams pat vēl kādu dienu ilgāk.

Izstādes atklāšanā bija iespējams aprunāties ar leļļu autori, lazdonieti Inesi Litauniks. Ikdienā Inese ir Lazdonas bērnudārza audzinātāja, bet brīvā laika hobijs ir neparasto rotaļlietu un interjera priekšmetu darināšana. Izstādē apskatāmās lelles gan nav paredzētas, lai ar tām spēlētos, bet gan veic interjera priekšmetu funkciju.

Leļļu meistare apmeklētājiem stāstīja, ka vienas lelles darināšanai viņa velta no pāris dienām līdz pat divām nedēļām. Tas esot atkarīgs no vēlamā rezultāta, apjoma un citiem faktoriem. Leļļu pagatavošanai galvenie nepieciešamie materiāli ir zeķbikses un sintepons, pārējie nepieciešamie materiāli tiek meklēti pēc vajadzības. Visus knifus leļļu gatavošanai Inese ir apguvusi pašmācības ceļā, meklējot informāciju internetā, skatoties pamācību video un lasot pieredzes stāstus. Jau izsenis Inesei ir paticis radoši darboties, bet nekad nebija jutusi, ka tas ir tas, ko grib darīt, bet tiklīdz pamēģināja izgatavot pirmo lelli un tā izdevās, ar to aizrāvās.

Pirmā lelle, ko Inese pagatavoja nedaudz vairāk kā pirms gada, bija “Mazulis maisiņā”. Arī tā ir aplūkojama izstādē. Leļļu gatavošanas procesā viņai  patīk izdomāt kopējo kompozīciju un tēliem piešķirt arī atribūtiku, aksesuārus, tā teikt – apaudzēt lelli ar apkārtējo vidi.

Inese Litauniks atklāj, ka  raugoties nākotnē vēlas piestrādāt pie leļļu izgatavošanas un turpināt attīstīties šajā jomā. Varbūt ar laiku tā varētu būt joma, kurā piepelnīties, tomēr šobrīd galvenokārt leļļu izgatavošana ir mīļš hobijs. Ik pa laikam viņa saņem pasūtījumus kādu dāvanu izgatavošanā, tomēr esot jāatceras, ka diezin vai bērnu rotaļām šīs trauslās lelles derēs. Tiek gatavoti arī ledusskapja magnētiņi, mājas gariņi, kurus itin bieži dāvina, novēlot veiksmi. Ar neviltotu dzirksteli acīs Inese labprāt dalās pieredzē, padomos leļļu gatavošanā, nežēlo padomus, jo, kā pati saka, ir prieks redzēt citu acīs prieku. Inese labprāt atsaucas aicinājumiem lelles izrādīt izstādēs, tādēļ ikviens interesents ir aicināts sazināties ar mākslinieci.

Skaistās lelles būs iespējams aplūkot Kraukļu bibliotēkā (bibliotēkas darba laikā) līdz 31.jūlijam. Laipni aicināti!

Linda Vanaga,

Autores foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

June 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21
22
23 24
25
26
27
28
29 30  
Thursday, 28.06.2018

Seko mums
sociālajos tīklos