Aktualitātes

Pievienots: 03.08.2022

Jauno mūziķu nometne "Plus zīmē" Cesvainē. Nometnes dalībnieku koncerti.

Latvijas mūzikas skolu audzēkņu radošā nometne PLUS, ko jau divdesmit otro reizi rīko biedrība Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris, šogad no 7.līdz 13.augustam notiks Cesvaines vidusskolā. Nometnē piedalās jaunie mūziķi no Cēsu, Garkalnes, Gulbenes, Jaunpiebalgas, Jūrmalas, Kokneses, Ogres, Rīgas, Ropažu, Saldus, Salaspils, Siguldas, Skrīveru, Strenču, Smiltenes un Talsu mūzikas skolām.

 

Jau nometnes nosaukums PLUS , ko lieto pozitīvu lielumu apzīmēšanai , atklāj šī vasaras projekta būtību- pievienot. Pievienot jaunas prasmes jau esošajām, izbaudīt kopā spēlēšanas prieku ansambļos un orķestrī, atrast jaunus draugus vai atkal satikt vecos, iepazīt jaunus specialitātes skolotājus  un paveikt  to visu vienas nedēļas laikā.

PLUS nometne savā pastāvēšanas laikā ir notikusi visos Latvijas novados , katrā vietā atstājot arī skanīgus veltījumus - nelielus koncertus vietējiem ļaudīm. Cesvainē esam jau otro reizi un arī šogad  aicinām uz satikšanos mūzikā trīs brīnišķīgās  koncertu norises vietās.

Projekta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Puriņš  par koncertiem saka tā :

“ Mūsu nometnes moto ir spēlēt ar prieku, bet profesionāli! Tas nozīmē, ka šajā laika sprīdī mums jāapgūst pilnīgi jauns repertuārs un ar lielu atbildību un uzdrīkstēšanos jāsagatavo šie koncerti.

 Ceturtdien, 11.augustā plkst. 19.00 Cesvaines Ev. lut. Baznīcā MŪZIKA BAZNĪCĀ. Koncertā skanēs korāļi, klasiskā mūzika . Koncertā kopā ar mums piedalīsies arī Cesvaines baznīcas ērģelniece Daiga Matroze, un ceram sagatavot arī kopīgu koncertatskaņojumu.

Piektdien, 12.augustā plkst. 17.00 Cesvaines pilī MŪZIKA PILĪ.Cesvaines pilī koncertēsim pirmo reizi. Un šī koncerta uzdevums ir jaunajiem mūziķiem un arī klausītājiem dot muzikālu ieskatu seno laiku balles dejās un noskaņās. Koncerta īpašā viešņa būs ģitāriste un māksliniece Vita Krūmiņa.

Un nedēļas izskaņā , sestdien, 13.augustā plkst.15.00 Noslēguma koncerts Cesvaines vidusskolas zālē LABĀKA PASAULE SĀKAS TEVĪ. Noslēguma koncerts ir kā svētku torte - koša, daudzkārtaina un ļoti garšīga. Koncerts no klasikas līdz džezam un populārajai mūzikai. “

 

Informāciju sagatavoja nometnes PLUS vadītāja

Astrīda Ķēniņa Astrida.kenina@gamil.com

 

29453043


Oktobris 2023
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1
2 3 4 5 6
07
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24
25
26 27 28 29
30 31  

Seko Cesvaines apvienībai
sociālajos tīklos