Aktualitātes

Pievienots: 11.06.2019

Ielīgosim Cesvainē 2019!

Jau par tradīciju kļuvusi vasaras saulgriežu ieskandināšana Cesvainē. Šis gads nav izņēmums. Jāņu svinēšana latviešu tradīcijās izsenis bijusi īpašs rituālu laiks, tādēļ, pieaicinot zinošus speciālistus, tautas amatu meistarus un amatniekus, iepazīsim senās tradīcijas.

Gatavojoties novada svētkiem, izmēģināsim jaunu pasākumu norises vietu – pļaviņu pie TV torņa. Šo zeme esam saņēmuši lietojumā uz vairākiem gadiem no valsts nekustamajiem īpašumiem. Visas dienas garumā būs iespējams izmēģināt dažādas aktivitāte. 22.jūnijā jau no 14.00 pēcpusdienā ziedu un ozollapu vainagus, kā arī jāņuzāļu pušķus gatavosim pieredzējušas floristes Valentīnas Gailītes vadībā. Lūgums līdzi ņemt pašu lasītas Jāņuzāles un ozollapas, lai no tām izveidotu savu īpašo svētku rotu. Pirtnieks Zigmunds Lauriņš iepazīstinās ar latviskajiem pirts rituāliem un pareizajām tehnikām pirtsslotu siešanai, kā arī ierādīs iemaņas zāļu paklāju darināšanā. Svētkos ne mazāk svarīga bauda vēderam – ar mūsu novada čaklās saimnieces Eleonoras Apenītes palīdzību siesim Jāņu sieru!

Ja tomēr visas aktivitātes būs nogurdinājušas, ikvienam šajā pašā laukumā ābeļu paēnā būs iespējams ieturēt pikniku, līdzi ņemot savus pledus un groziņus. Savukārt muzikālās lūstēs ievedīs tuvāki un tālāki dziesminieki. Pie mums viesosies Kokneses lauku kapela “Aizezeres muzikanti” un tautas muzikants Voldemārs Džigurs no Balviem, lauku kapelas no Limbažiem un Lubānas, tautas muzikanti no Viļakas, Baltinavas, Rugājiem, Rogovkas, Rēzeknes, Vectilžas un Sēlijas. Svētkus kuplinās folkloras kopa “Krauklēnieši”, kas mūs vienos latviešu tautas dziesmās, rotaļās un dejās. Raitu dejas soli rādīs deju kolektīvi “Sprīdītis” no Cesvaines un “Dzeldes” no Dzelzavas.

Lai gada īsākā nakts kļūtu vēl gaišāka, plkst 22.00 iedegsim Jāņu ugunskuru un ballēsimies līdz rīta gaismai kopā ar kopā ar “Sēļu muzikantiem” un Limbažu kapelu.

Ieeja uz visas dienas pasākumiem bez maksas, kā arī pasākuma norises vietā visas dienas un nakts garumā darbosies brīvdabas bufetes - Cesvaines alus, Cesvaines Brūzis un krodziņš “Bura H”.

Līgo Cesvainē!

Linda Vanaga


____________________________________________________________________________________

Cesvainē 22.JŪNIJĀ
Pļavā pie TV torņa

No plksten.14.00 līdz 18.00

* Ziedu vainagu un ozollapu vainagu vainagu pīšana, pušķu gatavošana floristes Valentīnas Gailītes vadībā /līdzi ņemam pļavā plūktas jāņu zāles,ozollapas/
* Pirtsslotu siešana, latviskie pirts rituāli, zāļu paklāja darināšana pirtnieka Zigmunda Lauriņa vadībā
* Jāņusiera siešana saimnieces Eleonoras Apenītes vadībā.
* Pikniks zem ābelēm /līdzi ņemam savus groziņus un pledus ērtākai sēdēšanai/

***

Līgo svētku noskaņu radīs

14.00 deju kolektīvi “Sprīdītis” (Cesvaine) un  “Dzeldes” (Dzelzava)
14.30  Kokneses lauku kapela “Aizezeres muzikanti” un tautas muzikants Voldemārs Džigurs no Balviem
15.00 latviešu tautas dziesmās, rotaļās un dejās vienos folkloras kopa “Krauklēnieši”
16.00 lauku kapelas no  Limbažiem un Lubānas,  tautas muzikanti no Viļakas, Baltinavas, Rugājiem, Rogovkas, Rēzeknes, Vectilžas un Sēlijas.

***

22.00   Jāņu ugunskura iedegšana

Līgo zaļumballe visām paaudzēm kopā ar  “SĒĻU MUZIKANTIEM” UN  LIMBAŽU KAPELU

Pasākuma norises vietā visas dienas un nakts garumā darbosies brīvdabas bufetes - "Cesvaines alus", "Cesvaines Brūzis"  un krodziņš “Bura H”

 

  Atnāc, piedalies, ieklausies ,priecājies un Līgo Cesvainē!

 


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29 30 31  
Thursday, 18.07.2019

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos