Aktualitātes

Pievienots: 10.09.2018

Dokumentālā filma "Laika tilti" 28.septembrī


28.septembrī plkst. 19.00
Cesvaines Kultūras namā

Dokumentālā filma "Laika tilti"

Ieeja: 2,- EUR

______________________________________

«Mēs filmējam Zemi, bet atceramies, ka Debesis ir virs mums.»

Hercs Franks

 

Dokumentālā filma « Laika Tilti »

Vides filmu studija

 

Franči var lepoties ar savu jauno vilni, Baltijas valstis ar savu Baltijas poētiskā dokumentālā kino vilni, ko padomju laikos kā pretstatu propagandas filmām attīstīja patiesi autori. “Laika tilti” apvieno maģiskos mirkļus no tā laika filmām ar kadriem, kuros redzami režisori šodien. No Ulda Brauna cenzētās filmas “235 000 000”, kas bija veltījums PSRS tautām un kultūrām, līdz Marka Sosāra darbiem, kas uzņemti Kihnu salā. No Ivara Selecka sirsnīgajiem stāstiem par zvejniekiem un zemniekiem viņa iemīļotajā Latvijā līdz Roberta Verbas filmai, kuras varonis spēlē akordeonu un šodien ir nedzirdīgs. No Andresa Sēta, kurš atgriežas vietā, kur tika filmējis laimīgos cilvēkus Jāņu naktī, līdz Aivaram Freimanim un viņa laimīgajam zēnam, kurš nu jau kļuvis sirms. Ar Herca Franka un Henrika Šablevičus viedajiem apcerējumiem par dokumentālo kino.

Baltijas dokumentālajam kino padomju periodā bija svarīga loma. Galvenais uzsvars tika likts uz vizualitāti, metaforu pielietojumu, un, kaut oficiālā kino valoda balstījās uz propagandu, tomēr vienlaikus filmas bija kā poētisks apliecinājums Dzīvei un Cilvēcei. Šai filmā tiek parādīti izcili darbi, kā arī to režisori – personības, kas izklāsta savas domas un uzskatus laikā, kad apritējušas vairākas desmitgades kopš viņu meistardarbu uzņemšanas: Hercs Franks, Uldis Brauns, Ivars Seleckis, Marks Sosārs, Andress Sēts, Roberts Verba, Henriks Šablevičus un Aivars Freimanis.

Audrjus Stonis ir pasaulē atzīts lietuviešu dokumentālists. 1992. gadā viņš saņēma Eiropas Kino akadēmijas „Fēliksu“ par dokumentālo filmu „Aklo zeme“. 2002. gadā viņam tika piešķirts Lietuvas Valsts kultūras un mākslas apbalvojums. Stoņa dokumentālā filma „Ramins“, kura tika izveidota sadarbībā ar VFS un 2012. gadā Lietuva to izvirzīja Oskara nominācijai.

Kristīne Briede ir latviešu dokumentāliste un kultūras un sociālu projektu veidotāja, producente. 2006. gadā Latvijas Kultūras ministrija piešķīra viņai balvu „Trīs brāļi“ par K@2 Karostas projektu – bijušās padomju militārās bāzes atjaunošanu, Jauno mediju mākslas programmas izveidi Liepājas Universitātē; viņa ir saņēmusi arī vairākas atzinības par mākslas, kino un sabiedrības integrācijas projektiem Latvijā. Kristīne ir producējusi un režisējusi vairāk nekā desmit dokumentālo filmu un īsfilmu.

 

Filmas garums 78 minūtes

 

Treileris : https://www.youtube.com/watch?v=BXcOgGjlO0E&feature=youtu.be


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29 30 31  

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos