Aktualitātes

Pievienots: 03.06.2019

Cesvaines Tautas teātrim pirmizrāde!

2019. gadā Augustam Saulietim — 150. Pēc Cesvaines kultūras veicināšanas biedrības iniciatīvas, 2018. gada nogalē domes deputāti piešķīra 2019.gadam Augusta Saulieša vārdu.  Šī gada mērķis ir aktualizēt rakstnieka literāro mantojumu un radošo veikumu, kā arī godināt izcilu novadnieku.

Daudzas aktiviātes šajā gadā notiek Augusta Saulieša zīmē. Viena no tām - Cesvaines kultūras nama Tautas teātris ir iestudējis A.Saulieša satīru “Vienprātības komiteja”.

Kā par Augusta Saulieša daiļradi rakstījusi literāte Rasma Birzgale, “Saulieša lugas savā veidā atgādina veclaicīgas gleznas, kas gan valdzina ar savu īpatnējo gaisotni un kolorītu, bet kurās tomēr vairs nespējam tā īsteni iejusties. Un ne jau tādēļ, ka mūs no latviešu lauku vides šķir tik daudz gadu un pārdzīvojumu… Saulieša ļaudis, cieši saistīti ar lauku dzīves problēmām šā gadsimta sākumā. Turklāt viņu attieksmes un pārdzīvojumi stipri vienkāršoti, un viņu darbošanos nosaka, ar maz izņēmumiem, tikai viena vadoša - vai nu pozitīva, vai negatīva - rakstura īpašība.

Arī mūsdienu skatījumā Saulieša lugām piemīt sava neapšaubāma vērtība. Sevišķi tagadējos apstākļos, kad arvien vairāk mēģinām sataustīt ceļu uz pagātni, lai iepazītu sevi pilnībā un nepazustu lielo tautu juceklī, der pakavēties Saulieša dziļi latviskajā pasaulē.”

1.jūnijā piedzīvojām Cesvaines Tautas teātra pirmizrādi A.Saulieša lugai “Vienprātības komiteja”. Izrāde pēc savas būtības ir ironisks skatījums uz notiekošo sabiedrībā. Lieki piebilst, ka luga ir sarakstīta jau pagājušā gadsimta sākumā, taču ar mūsdienām tai ir ļoti daudz kopīga – arī šobrīd vienprātības īsti nav. Izrāde ļauj aizslīdēt domās par joprojām aktuālām lietām - politiķu sašķeltību, cilvēku nespēju ieklausīties citu viedoklī, paštaisnumu un augstprātību. Īsāk sakot – vienprātības trūkums.

Uz pirmizrādi bija pulcējusies pilna Cesvaines Kultūras nama zāle. Izrādē piedalījās – Gudrīte (Sarma Kurme), Visainis (Jānis Putniņš), Krāks (Guntis Kurms), Deķene (Biruta Ritma Romančuka), Balzāmkundze (Iveta Aveniņa), Metene (Evita Jūra), Lēruma (Ilga Rumpe), Saldumjaunkundze (Ritma Kļaviņa), Lakstiņš (Margons Akmens), Mīle (Dārta Greidiņa). Režisore – Alda Alberte, skaņa un gaisma – Ainārs Melbārdis.

Paldies aktieriem, režisorei, orķestrim un visiem izrādes tapšanā iesaistītajiem, lai tā varētu tikt izrādīta skatītājiem!

Nebēdājiet tie, kas nevarēja ierasties uz pirmizrādi, jo izrādi būs iespējams noskatīties arī Cesvaines novada svētku laikā jūlija pēdējā nedēļas nogalē. Par norises vietu un laiku informēsim!

Linda Vanaga,
Edmunda Mitenieka foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19
20
21
22
23
24 25
26
27 28 29 30
Thursday, 20.06.2019

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos