Aktualitātes

Pievienots: 09.08.2018

Cesvaines pils komandai panākumi "Muižnieku turnīrā"

Šā gada 7.augustā Gulbene norisinājās ikgadējais "Muižnieku turnīrs". Tā kā iepriekšējā gada uzvarētāji ir Gulbene, tieši viņi šogad uzņēma viesus no Latvijas pilīm un muižām. 

Turnīra aktivitātes Gulbenē norisinājās pie depo, kas ir mājvieta "Gulbenes-Alūksnes bānītim". Latvijas Piļu un muižu asociācijas Muižnieku turnīrs šogad kopā pulcēja 80 dalībniekus no 10 komandām – Cesvaines pils, Rūmenes muižas, Krāslavas muižas, Bīriņu pils, Alūksnes Jaunās pils, Varakļānu muižas pils, Balvu Muižas, Jelgavas novada muižām, Zaļās (Zaļenieku) muižas, Jaunpils pils.

Astoņās dažādās disciplīnās tika noskaidrots, kurš var visātrāk sakrāmēt malku tvaika lokomotīves darbināšanai, kurš ir ātrāks gan ar rokas, gan koka drezīnu. Viktorīnā tika noskaidrotas muižnieku zināšanas par Gulbeni un novadu un orientēšanās sacensībās iepazina Bānīša depo apkārtni. Stiprākie stūma vagonu un turēja dzelzceļa sliedi, kā arī vienojās trakā fotogrāfijā pie lokomotīves.

Pēc sportiskām aktivitātēm Gulbenes novada viesi Stāmerienā izgaršoja Bānīša laupītāju putru un devās braucienā ar Bānīti līdz Gulbenes dzelzceļa stacijai, kam sekoja ekskursijas Beļavas un Lizuma muižās.

Muižnieku turnīru rīkoja Gulbenes novada PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā matojuma centrs” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību, SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” un Latvijas Piļu un muižu asociāciju. 

Šogad uzvaras laurus plūca Varakļānu muižas pils komanda, kas nozīmē to, ka nākamgad šis turnīrs norisināsies viņu vadībā.

Cesvaines pils komanda muižu pārstāvēja 13 dalībnieku sastāvā. Uz Muižnieku turnīru bija ieradies muižas personāls - muižas dārznieki, aldaris, rakstvedis, saimnieces un citi darboņi, kas laipnajiem saimniekiem dāvāja Cesvaines muižā audzētos un ražotos labumus. Spēcīgā, veiklā un erudītā komanda šogad kopvērtējumā izcīnīja godpilno otro vietu, vien par nieka dažiem punktiem piekāpjoties uzvarētājiem. Atzīstami, ka trijās no visām astoņām disciplīnām varam lepoties ar pirmo vietu - "Pagalītes" (malkas kraušana un pārvietošana); "Atrodi tvaiku" (orientēšanās depo teritorijā) un "Ripojošais koks" (brauciens ar koka drezīnu)!

Katra no komandām no turnīra organizatoru puses ieguva arī īpašu nomināciju - Cesvaines pils komanda tika nodēvēta par "smaidīgāko komandu".

Paldies Gulbenes tūrisma centram un pašvaldībai par aizraujošas programmas sagatavošanu un laipno uzņemšanu!

 Linda Vanaga
autores foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

February 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21
22
23 24
25 26
27
28  
Friday, 22.02.2019

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos