Aktualitātes

Pievienots: 06.10.2020

Cesvaines pilī tiek uzņemta filma “Hamelinas stabulnieks”

Cesvaines pilī tiek uzņemta filma “Hamelinas stabulnieks”

 

Cesvainē un īpaši Cesvaines pils apkārtnē pēdējās dienās ir manama rosība – stāvlaukumi pārpildīti ar tehnikas vienībām, cilvēki aktīvi darbojas, pie pils izvietotas dažādas butaforijas. Šī aktivitāte saistīta ar kinofilmas “Hamelinas stabulnieks” uzņemšanu. Oriģinālvalodā filmas nosaukums ir “The Piper”. Tas ir Kipras producentu “Ratcatcher Entertainment” mākslas filmas projekts, kas balstīts patiesā teikā par Hamelinas stabulnieku. Tā būs romantiska fantāzijas filma jauniešu auditorijai 12+.

Filmas darbība risinās mūsdienās nelielā Vācijas ciematā Hamelinā, uz kurieni no Amerikas pārceļas jauna meitene Eimija (17) un viņas mamma Liza. Eimija sāk mācīties vietējā skolā un pilsētas svētku laikā iepazīstas ar čigānu zēnu Luku (19). Uzzinot vietējo leģendu par Hamelinas stabulnieku (Piper), Eimija nolemj to izmantot savam vēstures uzdevumam. Sākot pētīt dziļāk, viņa saprot, ka par stabulnieku saglabājušās leģendas ir īstākas nekā tās sākumā šķiet. Tajā pašā laikā Eimija pamana daudzas dīvainības pilsētiņas pieaugušo iedzīvotāju uzvedībā un noslēpumus, kas citu bērnu nostāstos un skaidrojumos par senākiem un nesenākiem notikumiem, atšķiras no oficiāli pieņemtā “pieaugušo skaidrojuma”. Eimijai un viņas mammai Lizai sāk rādīties dīvaini sapņi un notikumi izvēršas arvien dīvaināki un draudīgāki. Luka mēģina palīdzēt, taču situācija pasliktinās un Eimija līdzīgi kā citi pilsētas bērni tiek pakļauta dīvainai hipnotiskai varai, kas izprovocē mēnessērdzību. Kad realitāte sajaucas ar sapni, sapnī redzētais un dzirdētais nepamet arī nomodā, Eimijas veselība un dzīvība tiek apdraudēta. Brīdī, kad Eimija tuvojas slimnīcas jumta korei, sekojot stabulnieka spēlētajai mūzikai, viņu no nāves izglābj Luka, ziedojot savu dzīvību viņas vietā.

Stabulnieka tēls filmā iezīmē vainas apziņu, no kuras nevar aizmukt. Tā ir pilsētiņas pieaugušo vaina par izdarītiem noziegumiem, pārkāpumiem, no kuru soda, sekām par nodarīto, ir izdevies šķietami izbēgt. Tas ir tikai šķietami, jo nenožēlojot nodarījumus, pastrādātā sekas "dzird" un uz savas "ādas izjūt" bērni. Izrādās, ka arī Eimijas mamma Liza slēpj noslēpumu, kas ir izraisījis notikumu virkni, kura dēļ stabulnieks ieradies viņu "sodīt". Filmā tagadne savijas ar pagātnes teiku, varoņu sapņiem un vīzijām. Stabulnieks ir arī metafora, kas iezīmē daudzu mūsdienu cilvēku drīzāk formālu ticības apliecību, pat izteiktu māņticību, vēlmi garīgos konfliktus kārtot "veikalnieku manierē" - izpirkt piedošanu, tikai redzot soda neizbēgamību, pretstatā spējai uzņemties atbildību par pastrādāto.  

Filmas scenārijā aprakstīto Vācijas pilsētu Hamelinu (Hamelin) plānots pilnībā filmēt Latvijā. Cesvaines pils ir viena no filmas būtiskākajām filmēšanas vietām – Hamelinas skola, kurā un ap kuru risinās liela daļa filmas notikumu. Kopumā Cesvaines pilī un tās apkārtnē paredzētas 6 filmēšanas dienas, kas, atkarībā no laikapstākļiem, norisināsies vai nu Cesvaine pils interjerā, vai tās pieguļošajā teritorijā.

Lai sagatavotu filmēšanas vietu, Latvijas puses mākslinieku komanda sāka iekārtošanas darbus jau 1.oktobrī – piecas dienas pirms filmēšanas uzsākšanas. Sagatavošanās darbu ietvaros pie piebraucamā ceļa pils fasādes pusē tika uzstādīta arī dekorācija – pils vārti.

No Latvijas filmas veidošanā iesaistītas visas galvenās radošās pozīcijas, izņemot režisoru, operatoru un galveno mākslinieku, kā arī Latvijas aktieri. Masu skatu filmēšanai tika aicināti iesaistīties arī Cesvaines iedzīvotāji – skolas vecuma bērni un jaunieši, kuri filmēsies līdztekus pasaulē zināmiem aktierim, tai skaitā arī kinozvaigznēm no Holivudas.

Pilnmetrāžas spēlfilmas “Hamelinas stabulnieks” (“The Piper”) ražošanas procesu no Latvijas puses nodrošina studija “Tasse Film” un tās producente Aija Bērziņa, kura ir veidojusi vairākas starptautiski atzītas filmas kā piemēram, Renāra Vimbas filma “Es esmu šeit” (“Mellow Mud”), kas 2016. gadā Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā saņēma balvu “Kristāla lācis”, kā arī Jura Kursieša filma “Oļegs” (“Oleg”), kas tika pirmizrādīta Kannu kino festivālā un novērtēta kā 2019. gada labākā spēlfilma Latvijas Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps pasniegšanas ceremonijā. Studija “Tasse Film” veido augstas kvalitātes Latvijas un Eiropas filmas plaša mēroga auditorijai, kas ir ne tikai izklaidējoša rakstura, bet arī runā par sabiedrībā nozīmīgām tēmām.

Šajā laikā būtiski ir vērst uzmanību uz higiēnas un epidemioloģiskās drošības pasākumu nodrošināšanu. Filmēšanas komandai un tehniskajam personālam, kā arī aktieriem tika veikti Covid-19 testi. Testi atkārtoti tiks veikti arī filmēšanas laikā un pēc filmēšanas noslēguma, lai nodrošinātu, ka vīruss neizplatās.

Filmas projekts Latvijā tiek veidots ar Nacionālā Kino Centra un Rīgas Filmu Fonda atbalstu ārvalstu filmu veidošanai.

Filmēšana norisināsies līdz 12. oktobrim, tādēļ filmas uzņemšanas komanda aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem par radītajām neērtībām!


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Oktobris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
23
24
25
26 27 28 29
30
31  
piektdiena, 23.10.2020
piektdiena, 30.10.2020

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos