Aktualitātes

Pievienots: 11.12.2019

Cesvaines novada domē tikās Saeimas deputāti

Jau vēstījām, ka novembra sākumā Cesvainē viesojās divi Saeimas deputāti, kuri atsaukušies Cesvaines novada domes aicinājumam viesoties un pārrunāt dažādus jautājumus, koncentrējoties uz administratīvi teritoriālās reformas norisi.

Vēstīts, ka 2019.gada 10.oktobra domes sēdē ar deputātu balsu vairākumu (PAR: Vilnis Špats, Vēsma Nora, Līga Ozola, Dzintars Bušs, Didzis Baunis, Ilga Rumpe, PRETĪ – Kārlis Edvards Bandenieks, Imants Spridzāns) nolēma atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, tikai izveidojot divu līmeņu pašvaldības: pirmais līmenis – novadu pašvaldības, otrais līmenis – apriņķu pašvaldības atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 4. un 5.pantam. Domes sēdē Cesvaines novada domes deputāti nolēma lūgt Saeimu apturēt nepārdomātas administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu un nepieņemt likumu tikai par viena līmeņa pašvaldību – novadu – izveidošanu, kā arī, pirms izdot likumu par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu, rosināt diskusiju par divu līmeņu pašvaldību funkciju un finansējuma sadali.

Cesvaines novada domes deputāti nosūtīja vēstules visiem Saeimas deputātiem, pirmajā tikšanās reizē novembrī Cesvainē ieradās divi – Andris Kazinovskis un Normunds Žunna. Vēlmi tikties ar iedzīvotājiem izteica arī pie frakcijām nepiederošie Saeimas deputāti, un 6.decembrī Cesvainē ieradās Linda Liepiņa, Jūlija Stepaņenko, Didzis Šmits.

Linda Liepiņa darbojas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kā arī ir pieprasījumu komisijas priekšsēdētāja. Savukārt Didzis Šmits darbojas Ārlietu un Ilgtspējīgas attīstības komisijās, kā arī Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijā. Jūlija Stepaņenko ir deputāte  Juridiskajā komisijā un Eiropas lietu komisijā, kā arī Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijā un Tiesu politikas apakškomisijā.

Katrs no viesiem iepazīstināja ar savu darbu Saeimā. Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi par administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu, kurš jau ir virzīts otrajam lasījumam. Kā uzsvēra deputāti, ir būtiski iesniegt ieteikumus tieši līdz 18.decembrim, kad šis jautājums tiks skatīts, jo trešajā lasījumā visdrīzāk sagaidāmas vien redakcionālas izmaiņas. L.Liepiņa un J.Stepaņenko pirmajā lasījumā balsoja ‘pret’ šādu reformas gaitu, pamatojot savu viedokli ar neskaidrībām likumprojekta izstrādē un ar to saistītajās nozarēs, kā arī izceļot ministra J.Pūces reformas plānu ātro sagatavošanas tempu, kas nenodrošina kvalitatīvu tā izstrādi. Tikšanās laikā tika skartas arī citas tēmas, kas attiecas uz deputātu darbu, kā arī pārrunāti dažādu ministru un deputātu pieņemtie lēmumi. Sarunas laikā deputāti minēja atsevišķās rīcības iespējas, kuras būtu veicamas, lai ieteikumi sasniegtu Saeimu.

Vēstules ar uzaicinājumu ierasties un sarunāties Cesvainē tika nosūtītas visiem Saeimas deputātiem. Iniciatīvu viesoties Cesvainē izrādījuši arī citi Vienotības un Jaunās konservatīvās partijas frakciju pārstāvji. Plānots, ka tikšanās ar tiem varētu notikt janvārī. Par to informēsim.

Linda Vanaga,

Autores foto

 

att. Cesvainē viesojās Linda Liepiņa, Jūlija Stepaņenko un Didzis Šmits


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Janvāris 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos