Aktualitātes

Pievienots: 08.09.2020

Cesvainē norisinājusies Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksme

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) sanāksme notika 4. septembrī Cesvaines vidusskolā, kas, pēc Cesvaines novada domes priekšsēdētāja Viļņa Špata teiktā, ir vienīgā neatkarības laikā uzbūvētā vidusskola Latvijas laukos. Savā uzrunā viņš atzīmēja arī to, ka Cesvainē atrodas gan lielākā pils un lauku baznīca, gan augstākais punkts Baltijā.

Novada prezentāciju turpināja pašvaldības izpilddirektors Uģis Fjodorovs, iepazīstinot ar Cesvaines novada vizītkarti un nozīmīgākajiem pašvaldības projektiem, pie kuriem jāpieskaita investīcijas infrastruktūrai, energoefektivitātes paaugstināšanas projekti, ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību īstenotie mazie projekti un veselības veicināšanas projekts. Pašvaldība lepojas gan ar vietējiem uzņēmumiem – “Cesvaines pienu”, “Cesvaines alu”, kūdras pārstrādes rūpnīcu, zemnieku saimniecībām un citiem, gan tūrisma centru un, protams, savu simbolu – skaisto pili, kas Covid-19 dēļ šovasar piedzīvojusi lielu tūristu pieplūdumu. Izpilddirektori skatīt Cesvaines novada lepnumu varēja arī savām acīm, pēc sanāksmes piedaloties nelielā ekskursijā.

LPIA septembra sanāksme bija veltīta reformām un praktiskiem ieviešanas jautājumiem.

Vispirms administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ceļa karti iezīmēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāre Ilze Oša un Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta pārstāvji, iepazīstinot ar MK noteikumu projektiem saistībā ar ATR, topošo Pašvaldību likumu, rokasgrāmatu u. c. Stāstītāji īpašu uzmanību pievērsa paredzētajai sabiedrības iesaistei, kam iecerēti trīs instrumenti: līdzdalības budžets, kolektīvais iesniegums par aktuālajiem jautājumiem un iedzīvotāju valdes. Klātesošo jautājumus raisīja MK noteikumi par līdzfinansēšanu plānošanas dokumentiem un par mantas, tiesību un saistību nodošanu, pārdali un sadali. VARAM speciālistes apsolīja, ka rīkos semināru valstspilsētām un apkārtējiem novadiem par viņiem specifiskiem jautājumiem.

Par otru reformu – bāriņtiesu reorganizāciju – informēja Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece. Pārmaiņas iecerētas ne tikai nosaukuma maiņā (bērnu tiesību aizsardzības dienests bāriņtiesas vietā), bet arī bāriņtiesu skaita samazinājumā un funkcionālajā padotībā, kā arī paredzēta atbalsta programmas izstrāde. To plānots veikt līdz nākamā gada 1. jūlijam.

AS “Latvenergo” Energotehnoloģiju pārdošanas vadītājs Ivars Inkins pastāstīja par energotehnoloģijām un to risinājumiem pašvaldībām, savukārt “RCG Light House” Valdes priekšsēdētājs Kaspars Osis un Valdes loceklis Raits Bebris iepazīstināja ar ESCO modeļa ieguvumiem pārejai uz augstas energoefektivitātes LED apgaismojumu.

Nākamā LPIA tikšanās paredzēta 2. oktobrī Baltinavā, un tajā runās par aprites ekonomiku un klimata pārmaiņām.

Sniedze Sproģe,
LPS padomniece

Gunta Klismeta,
LPS Komunikācijas nodaļas redaktore


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Septembris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25
26
27
28 29
30
 
trešdiena, 30.09.2020

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos