Aktualitātes

Pievienots: 20.11.2019

Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Cesvaines novadā turpinās nodrošināt SIA “Pilsētvides serviss”

Šī gada 25. oktobrī atklātā konkursa rezultātā starp Cesvaines novada pašvaldību un uzņēmumu SIA “Pilsētvides serviss” tika noslēgts līgums par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem Cesvaines novada administratīvajā teritorijā. Saskaņā ar šo līgumu uzņēmums turpinās nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus novada iedzīvotājiem nākamos 3 gadus.

Atbilstoši līguma prasībām nākamo 3 mēnešu laikā tiks pārslēgti līgumi ar visiem atkritumu radītājiem, izvietoti nepieciešamie konteineri, izplānoti maršruti, tiks veikta iedzīvotāju informēšana, u.c. pasākumi, kas nepieciešami atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanai Cesvaines novadā. Pārslēgt līgumus novada iedzīvotāji varēs sākot ar 27. novembri klientiem jau ierastajās telpās – Cesvaines novada domē (Pils ielā 1A), 1.stāvā, 6. kab. no plkst. 9.00 līdz 13.00. Šeit klienti varēs klātienē ar speciālistiem pārrunāt un risināt ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un individuālajiem, līgumiem saistītos jautājumos.

Sākot ar 2020. gada 1. janvāri, tarifs par cieto sadzīves atkritumu izvešanu tiks mainīts:

  • par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Cesvaines novadā maksa ir noteikta 19.87 EUR (bez PVN 21%).

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu veido trīs komponentes – maksa par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā “Kaudzītes”, operatora noteiktā un pašvaldības apstiprinātā cena par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu un dabas resursu nodoklis (DRN).  No 2019.gada dabas resursu nodokļa (DRN) likmes pieaugums ir noteikts no 35.00 EUR/t uz 43.00 EUR/t. Savukārt 2020. gadā DRN sadzīves atkritumiem palielināsies līdz pat 50 EUR/t. Gadījumā, ja pieaug vienas vai vairāku komponenšu cenas, atkritumu apsaimniekošanas maksa esošā līguma ietvaros var paaugstināties.

Cesvaines iedzīvotājiem būs nodrošināta iespēja izvēlēties rēķina saņemšanas veidu – elektroniski vai drukātā veidā ar pasta pakalpojumu starpniecību. Rēķinu varēs saņemt arī klātienē Klientu apkalpošanas centrā – bez maksas, bet par pasta pakalpojumiem klientiem būs tiks piestādīta papildus samaksa pasta izdevumu apmērā – 2,20 + (PVN).

Jaunais līgums ar pašvaldību paredz vienpadsmit šķiroto atkritumu punktu izveidi un uzturēšanu papīra un kartona, plastmasas un stikla (pudeles, burkas) iepakojumiem. Turklāt SIA “Pilsētvides serviss” bez maksas nodrošinās izveidotajos atkritumu dalītās savākšanas punktos atkritumu konteineru uzstādīšanu un apsaimniekošanu. Dalītie atkritumu savākšanas punkti Cesvaines novadā turpmāk būs pieejami sekojošās vietās:

 

N.p.k.

Adrese

Dalīto atkritumu veidi

1

Cesvaine, dzelzceļa stacija

Papīrs, stikls, plastmasa

2

Cesvaine, A. Saulieša iela 2C

Papīrs, stikls, plastmasa

3

Cesvaine, Pils iela 1A

Papīrs, stikls, plastmasa

4

Cesvaine, Pils iela 8

Papīrs, stikls, plastmasa

5

Cesvaine, A. Saulieša 9

Papīrs, stikls, plastmasa

6

Cesvaine, Dārzu iela 4

Papīrs, stikls, plastmasa

7

Cesvaine, rotaļu laukums pie Rīgas ielas 7

Papīrs, stikls, plastmasa

8

Cesvaine, Celtnieku ielas laukums

Papīrs, stikls, plastmasa

9

Cesvaines pagasts, Kraukļu tautas nams

Papīrs, stikls, plastmasa

10

Cesvaine, Celtnieku iela 11

Papīrs, stikls, plastmasa

11

Cesvaine, Brīvības iela 3A

Papīrs, stikls, plastmasa

 

 

 

 

Atgādinām, ka šķirojot atkritumus, jāatceras, ka:

  • papīra un kartona konteinerā drīkst mest avīžpapīru, kartonu, rakstāmpapīru, grāmatas, izjauktas kartona vai papīra kastes.
    Taču jāizvairās no tādu šķietami pašsaprotamu lietu nokļūšanas papīra konteinerā, kā kartons, kas ir slapjš, netīrs vai satur metāla skavas, piena, sulu, kefīra u.c. tetrapakas, glancētie žurnāli, kā arī izstrādājumi, kas satur foliju. Tāpat pārstrādei nav derīgas jebkāda veida un izmēra laminēta papīra loksnes un vienreizējie trauki.
  • polietilēna un PET konteinerā drīkst mest plastmasas dzērienu pudeles (saplacinātas), tīrus polietilēna maisiņus, plēves, kā arī metāla kārbas, bundžas un vāciņus.
    Taču nedrīkst izmest šajā konteinerā eļļas pudeles, jogurta, krējuma un margarīna trauciņus, rotaļlietas, saimniecības preces, sadzīves priekšmetus un plastmasas lentas. Jāpiemin, ka pārstrādei neder arī biezās un krāsainās daudzslāņu PET pudeles, kuras parasti izmanto enerģijas dzērieniem – tās arī metamas pie sadzīves atkritumiem. 
  • stikla konteinerā var mest izskalotas stikla pudeles un burkas.
    Bet nekādā gadījumā nedrīkst tajā izmest spoguļi un logu stiklu, spuldze, kā arī keramikas vai porcelāna traukus. Turklāt šķirošanas konteinerā, kas ir domāts plastmasas atkritumiem, drīkst mest visus plastmasas iepakojumus, uz kuriem ir norādīta reciklēšanas (Recycled) zīme. Tā izskatās, kā trīsstūris ar bultiņām pulksteņa rādītāja virzienā un nozīmē, ka attiecīgos iepakojumu var pārstrādāt otrreiz vai tas ir daļēji vai pilnīgi ražots no otrreizējām izejvielām. Tikai jāatceras, ka pirms plastmasas atkritumu izmešanas konteinerā, tos būtu vēlams izskalot, izžāvēt un saplacināt.

 

Privātmāju īpašniekiem būs iespēja izvēlēties 0.24 m3 , 0.66 m3 vai 1.1 m3  tilpumu konteinerus.  Atkritumu apsaimniekošana tiks nodrošināta saskaņā ar grafiku, ievērojot Cesvaines novada saistošajos noteikumos norādīto minimālo izvešanas biežumu. Ja līgumslēdzējam nav nepieciešama atkritumu izvešana grafika ietvaros, tā ir obligāti jāatsaka, pretējā gadījumā maksa par pakalpojumu tiks iekasēta.

Konteineram noteiktajās atkritumu izvešanas dienās ir jābūt izstumtam specializētajam transportlīdzeklim pieejamā vietā. Konteinera uzstādīšana tiek nodrošināta bez maksas. Atkritumu izvešana notiek arī svētku dienās un brīvdienās,  kā arī sarkanajos kalendāra datumos.

Ja iedzīvotājiem radīsies nepieciešamība pēc papildus izvešanas reizes, to joprojām būs iespējams  pieteikt telefoniski un rakstiski, informējot klientu apkalpošanas speciālistus – savlaicīgi, vismaz vienu darba dienu pirms paredzamā reisa, līdz plkst. 16:00. Pieteikumi atkritumu izvešanu dienās telefoniski un rakstiski vairs netiks pieņemti. Lūdzam klientus savlaicīgi mūs informēt par gaidāmajām izmaiņām!

Mēs ceram uz veiksmīgu sadarbību ar Cesvaines novada iedzīvotājiem un turpināsim nodrošināt saviem klientiem nemainīgi augstu pakalpojumu kvalitāti.

Cesvaines klientu apkalpošanas centra tālr. 25749599 (darba laikā); e-pasts: cesvaine@pilsetvide.lv.


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Decembris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12
13
14 15
16 17 18
19
20
21
22
23 24 25
26
27
28
29
30
31
 
sestdiena, 21.12.2019
piektdiena, 27.12.2019

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos