Aktualitātes

Pievienots: 28.07.2020

Aizvadīti Cesvaines novada svētki

Arī šogad, lai gan notikumi pasaulē un Latvijā ieviesuši krietnas pārmaiņas ikdienā, ieradumos un dzīves ritmā, Cesvaines novada svētki “Cesvaine aicina!” notika.

Jau par omulīgu svētku vietu kļuvis Svētku laukums pie televīzijas torņa, kur svētku kulminācija bija arī šajā reizē – sestdienā, 25. jūlijā. Skatuve atdzīvojās jau piektdien, kad notika Cesvaines un apkārtnes jauno mūziķu koncerts ar īpašo viesu piedalīšanos. Tā kā slimību profilakses pasākumu dēļ pavasarī izpalika ikgadējais jauniešu grupu pasākums “Burziņš Cesvainē”, tādēļ šis koncerts bija kā tā aizvietotājs un tam dots nosaukums “Mūsu burziņš Cesvainei”. Kā īpaši viesi ar savu daiļradi priecēja grupa “Sub Scriptum”, bundzinieks Andris Buiķis un dziedātāja Inga Deigele, bet vakara noslēgumā, spītējot lietum, sekoja gaismas šovs.

Sestdiena iesākusies jau par tradīciju kļuvušo Cesvaines modināšana pūtēju orķestra vadībā. No plkst. 8.00 pa Cesvaines novada ceļiem un ielām kursēja īpašais transporta līdzeklis ar orķestrantiem, lai svētku rītā pamodinātu ikvienu novada iedzīvotāju. Viņu brauciens noslēdzās ar uzstāšanos skvērā iepretim domei, kur norisinājās vairums aktivitātes dienas pirmajā pusē - amatnieku tirdziņš, zāļu paklāju pīšanas darbnīca, koncerti un izjāde karietē. No plkst. 10.00 apmeklētājus priecēja Zane Ikše ar koklētājām, Cesvaines  mazākie dejotāji un “Domiņas” dziedātāji, deju grupas “Kamenes” dejotājas un senioru kora “Virši” pārstāvji. Vietējos māksliniekus nomainīja viesi no Valmieras ar muzikālo programmu bērniem “Lielās lelles”, un burvju trikus rādīja un rotaļās ieveda iluzioniste - feju vecmāmiņa no Rīgas, kas pārsteidza ar baložu šovu. Skvērā darbojās amatnieku tirdziņš un radošās darbnīcas, kā arī pa Pils ielu bija skatāma mākslinieku plenēra darbu izstāde, savukārt centra stadionā aktivitātes pašiem mazākajiem – lielās spēles, radošās darbnīcas, hennas zīmējumi un atrakcijas bērniem.

Svētki šogad atgriezās arī pils pagalmā – senās mūzikas pavadībā raitā solī lāva ielūkoties deju grupa, kas izpilda renesanses laika dejas, kā arī mākslinieki, kas muzicē senās mūzikas žanrā. Arī Cesvaines pils šajā dienā ļāva ielūkoties un paviesoties ekskursijā.  Ekskursiju dalībnieku skaits tika ierobežots, taču gribētāju netrūka. Cesvaines pils viesus uzņēma jau ceturtdienas vakarā, kad uz koncertu aicināja čelliste Emma Bandeniece un vijolnieks Konstantīns Paturskis.

Cesvaines ev. lut baznīcu piepildīja ērģelnieka Aigara Reiņa un čellista Ivara Bezprozvanova radītās virtuozās mūzikas skaņas koncertā “Romantisma gaismā” - vasaras pievakarē logu vitrāžās rotājās rietošās saules stari, kas savijās ar vieglām ērģeļmūzikas notīm. 

Sākot ar sestdienas pēcpusdienu svētku laukumā uz lielās skatuves uzstājās Latvijā zināmi mākslinieki – Kristīne Kārkle-Kalniņa (Raxtu raxti), Edgars Kārklis (Auļi), Marts Kristians Kalniņš (Autobuss debesīs), kas izpildīja tikai latviešu autoru vai tautā zināmas latviešu dziesmas. Vakaru kuplināja dziedošie aktieri Juris Hiršs, Zane Dombrovska, Gundars Silakaktiņš, ritma apvienība “Pulsa efekts”, bet noslēgumā koncertballe kopā ar grupu Opus Pro. Svētku kulmināciju atraktīvi kuplināja arī jauktais koris “Cesvaine” un duets Antra&Ainārs. Diemžēl paredzētie dejotāji Ginta Dancīša vadībā nepiedalījās, jo dienu pirms pasākuma māksliniekiem tika noteikta karantīna. Noslēgumā  kā ierasts svētku salūts, bet šogad sekoja arī īpašs pārsteigums - gaismotais sveiciens Cesvainei - izgaismots skvērs pretim novada domei, muižas ēkas, bet fonā romantiska mūzika.

Svētdienā, 26. jūlijā, svētku nedēļa noslēdzās ar koncertu Kraukļos kopā ar grupu Dricānu dominante.

Neierastāk, ar ierobežojumiem, taču svētki ir izskanējuši un priecējuši gan mazus, gan lielus novadniekus un viesus. Uz tikšanos nākamgad!

VAIRĀK FOTO SKATĀMI ŠEIT!

Linda Vanaga,
autores, Zeltītes Dūrītes un Jāņa Dziļuma foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Augusts 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24
25 26 27 28 29 30
31  

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos