Aktualitātes

Pievienots: 14.11.2017

17.decembrī Cesvaines ev. lut. baznīcā labdarības koncertu sniegs Latvijas Universitātes sieviešu koris „Minjona”.

Svētdienā, 17. decembrī, plkst. 15.00 Cesvaines ev. lut. baznīcā ar skaistu Ziemsvētku programmu,  koncertu sniegs  Latvijas Universitātes sieviešu koris „Minjona”.

Š. g. septembrī  ar 85 mūziķu atbalstu iesākām  labdarības koncertu akciju „Lai top”, ar mērķi  Latvijas arhitektūras pērles Cesvaines pils  atjaunošanai. Šajā klusajā pārdomu laikā, turpināsim iesākto, un ar savu labo domu un  atbalstu, kopīgi ļausim uzplaukt vēl vienam zaram sapņu kokā. Arī šajā koncertā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Cesvaines pils Mūziķu telpas restaurācijai.

Latvijas Universitātes sieviešu koris „Minjona” tika izveidots 1975.gadā un nu jau daudzu gadu garumā dāvā muzikālu baudījumu, iekšējo harmoniju un gandarījumu gan kora dalībniecēm, gan tā klausītājiem un atbalstītājiem. Kora mākslinieciskais vadītājs, kopš 1990. gada ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas  asociētais profesors Romāns Vanags. Pašlaik koris ik nedēļu kopā pulcē vairāk kā 30 vokālās mūzikas mīļotājas no visiem Latvijas nostūriem. Ar savu skaisto skanējumu koris ir kļuvis par vienu no labākajiem amatieru koriem Latvijā, guvis panākumus starptautiskos kormūzikas pasākumos, kā arī saņēmis augstu atzinību no pasaulē ievērojamiem koru mākslas profesionāļiem. 2017. gadā notikušajā Rīgas koru skatē, koris „Minjona” ir ieguvis labākā Rīgas sieviešu kora vērtējumu un tika atzīts par trešo labāko kori Latvijā.

Koris „Minjona” pastāvīgi sniedz savu ieguldījumu Latvijas kormūzikas dzīves bagātināšanā un koru kultūras popularizēšanā. Minjona regulāri piedalās Vispārējo Latviešu Dziesmu un deju svētkos un Baltijas studentu dziesmu svētkos.

Kor „Minjona”’ kormeistares ir  Evija Vanaga un Daira Jansone. Koncertmeistare Ilze Dzērve. Kora prezidente Žanete Andžāne.

Kora darbības laikā ir izdoti četri mūzikas kompaktdiski – „Salve Regina” un „Arvien vēl sirds”, „O Salutais Hostia” un „Svētvakarā.

Kora repertuārs aptver ļoti plašu kompozīciju klāstu. Šajā  koncertā skanēs 20 .  un 21. gs. koru mūzikas pērles, kā S. Rahmaņinova „Eņģelis”, Benjamina Brittena,  Irvinga Berlina, Edvarda Elgara, Cesara Franka kompozīcijas un Jēkaba Graubiņa „Svētvakarā”.

Šis koncerts atbalsta arī baznīcu nakts fonda iniciatīvu #Gaisma Latvijai ceļā uz Latvijas simtgadi

Būsiet gaidīti!

Daiga Matroze,
Cesvaines ev. lut. baznīcas ērģelniece,
foto no kora publicitātes materiāliem


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Marts 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
21
22
23
24
25
26 27 28
29
30 31  
ceturtdiena, 29.03.2018
Pasākumi drīzumā

Seko mums
sociālajos tīklos