Aktualitātes

Pievienots: 17.08.2017

veiksmes stāsti

Sumināts Vidzemes veiksmes stāsts no Cesvaines

16.augustā Smiltenes novada Grundzāles pagastā tika sumināta katra Vidzemes novada 2017.gada veiksmes stāsts – jauns, augošs vai eksportspējīgs vietējais uzņēmums, ar ko lepojas katrā novadā.

Vidzeme ir bagāta ne tikai ar dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma piemēriem – augstākā Latvijas virsotne, nostāstiem bagāti ezeri, pazudušas pilis un mūsu pašu Vidzemes pērle – Cesvaines pils. Bet neapšaubāmi lielākā Vidzemes bagātība ir tās cilvēki, kuri, neatlaidīgi strādājot, spējuši attīstīt savu uzņēmējdarbību, saimniecību, amatu prasmes novados.

Šī gada stāsts Cesvainē ir par “Cesvaines alus darītavu” (SIA “Ducimus”). Ideja par uzņēmumu radusies satiekoties divām alus baudītāju ģimenēm– Leimaņu ģimenei Cesvainē un Eglīšu ģimenei Jelgavā. Atjaunojot Cesvaines senās alus brūvēšanas tradīcijas, tika atsākts ražot “Cesvaines alu”. Savu darbību uzņēmums sācis vien 2016.gada nogalē, tādēļ Vidzemes stāstu balvu saņem nominācija “Debija”. Līdz šim ir veiksmīgi iekarots vietējo patērētāju, kā arī tuvāku un tālāku kaimiņu alus tirgus, bet nākotnē jaunie uzņēmēji cer palielināt ražošanas apjomus un eksportēt produkciju arī uz ārzemēm.

Idejas realizēšanā veiksmīgi piesaistīts Es fondu finansējums – pusotra gada laikā sagatavotas ražošanas telpas Cesvainē un iegādātas nepieciešamās iekārtas.

Kā stāsta paši aldari, SIA “Ducimus” panākumu atslēga ir veiksmīga komanda, kurā viens otru motivē, uzmundrina un neļauj padoties. Uzņēmuma īpašnieki ir pārliecināti, ka bez spēcīgas komandas ideja nebūtu īstenota. Savukārt citiem jaunajiem uzņēmējiem SIA “Ducimus” novēl nenobīties pat no savām šķietami trakākajām idejām.

Apsveicam uzņēmējus un novēlam tik pat veiksmīgi attīstīties, palielināt ražošanas apjomus un turpināt nest Cesvaines vārdu pasaulē!

Linda Vanaga,

Autores foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Novembris 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27 28 29 30  

Seko mums
sociālajos tīklos