Aktualitātes

Pievienots: 30.11.2020

Notiek vērienīgi būvdarbi Cesvaines pilī

Neskatoties uz vīrusa epidēmijas izraisīto ārkārtas situāciju valstī, Cesvaines pilī turpinās vērienīgi pārbūves un restaurācijas 3. kārtas būvdarbi.

Šobrīd ap pili ir veikti pamatu hidroizolācijas darbi. Pagrabstāvā ir demontēts grīdas segums, uzsākta kanalizācijas sistēmas izbūve, tranšeju gatavošana, kurās tiks ievietotas apkures un ūdensapgādes caurules. Notiek sienu un griestu virsmas attīrīšana no uzslāņojuma. Tiek veikti elektroinstalācijas ierīkošanas darbi, uzsākta apsardzes un ugunsgrēka izziņošanas sistēmas izbūve. Siltummezglā uzstādīts apkures sistēmas kolektors. Ar autoruzraugu tiek saskaņots pagraba logu dalījums rūtīs, profili un furnitūra, kā arī akmens keramikas un māla keramikas flīžu daudzums un izvietojums. Uzsāktas sarunas par izbūvējamā lifta veidu, izmēriem un tehniskajām prasībām. Ikdienā objektā nodarbināti aptuveni 15 strādnieki.

Būvdarbu rezultātā gan pils otrajā stāvā, gan arī pils pirmajā stāvā un cokolstāvā plānots atjaunot tās telpas, kurās paredzēts nodrošināt konferenču zāles funkcijas. Daļā no pils tiks izbūvēta apkures sistēma, ūdensvada un kanalizācijas sistēma, kā arī uzlabota ugunsdzēsības automātiskā signalizācija un apsardzes signalizācija. Konferenču zāles funkciju nodrošināšanas nolūkā un, domājot arī par vides pieejamības uzlabošanu ēkā, šajā būvdarbu kārtā paredzēts izveidot jaunu ieeju ēkas cokolstāvā, vienlaikus gar ēkas austrumu korpusa rietumu fasādi izbūvējot uzbrauktuvi-nobrauktuvi (pandusu). Vides pieejamības uzlabošanai pilī plānots iebūvēt liftu. Saistībā ar iepriekš minētajiem darbiem, plānots veikt pieguļošās teritorijas labiekārtošanas darbus, ierīkojot jaunu celiņu segumu, kur tas nepieciešams pēc teritorijas planēšanas darbu pabeigšanas un atjaunojot būvdarbu gaitā bojāto esošo segumu.

Būvdarbi tiek veikti pārrobežu sadarbības projekta Nr.LV-RU-002 „Kultūras un vēsturiskā mantojuma saglabāšana un veicināšana Latvijā un Krievijā” ietvaros.

Būvdarbus veic SIA “RERE MEISTARI”, kuriem kā apakšuzņēmēji palīdz SIA “Rubate”, SIA “RCI Gulbene” un SIA “OZOLMĀJAS”. Autoruzraudzību nodrošina SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”. Būvuzraudzību veic SIA “WARSS+”.

Projekta īstenošanas ilgums: 12 mēneši.

Ja rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, lūgums vērsties pie Cesvaines novada domes projektu vadītājas Ivetas Raimo.

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Cesvaines novada dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli. 

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020.gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu Par lapas saturu pilnībā atbild Cesvaines novada dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli. Kopējais projekta budžets ir 3 466 666,67 EUR. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 3 120 000 EUR.

Iveta Raimo
autores foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Janvāris 2021
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos