Aktualitātes

Pievienots: 26.09.2017

labdarības koncerts

23.septembra pēcpusdienā Cesvaines ev.lut. baznīcā pulcējās mūzikas cienītāji un pils atjaunošanas atbalstītāji. Koncertā piedalījās vairāk kā 85 mūziķi no visas Latvijas, apvienojoties kopīgā projektā ar devīzi "Lai top!". Koncerta simbols ir koks ar saknēm - kā apliecinājums tam, ka ikviens atbalstītājs dod spēku augt, attīstīties un, protams, atdzimt Vidzemes pērlei - unikālajai Cesvaines pilij.

Koncertu iesāka pasākuma vadītājs -  dziedātājs Valters Frīdenbergs, sirsnīgi izpildot dziesmu "Sirds ir kā tilts". Simboliski arī šis koncerts bija tilts starp klausītājiem un pili, kas "aizved mūs tur, kur fejas tavu vēlēšanos bur". Mūziķis jau vairākkārt viesojies koncertos Cesvainē. Katrs koncerta apmeklētājs varēja uzburt savu vīziju un, domājot labas domas, palīdzēja ik lapai uzplaukt un vismazākajai saknītei attīstīties - kopīgajam sapnim īstenoties. Ziedojumos šajā koncertā tika savākti 645 eiro, kas tiks izlietoti Cesvaines pils Mūziķu telpas restaurācijai.

Pils celta eklektikas stilā un uzskatāma par spožāko šī stila paraugu Latvijā. Cesvaines pils ir Latvijas kultūras mantojuma izcila bagātība, kas vienīgā no visām Baltijas pilīm iekļauta G. Baranovska 19. gs. otrās puses arhitektūras enciklopēdijā. Šobrīd ir veikti vairāki nozīmīgi atjaunošanas darbi,kā arī joprojām izstrādes procesā ir vairāki projekti. Oktobra otrajā pusē ir paredzēts sākt jumta atjaunošanas darbus, līdz šim pilī veikti arī ievērojami iekštelpu restaurācijas un atjaunošanas darbi – parketu atjaunošana, lielo kāpņu un velves remonts, apjomīga logu un durvju restaurācija, visu četru terašu unikālo griestu gleznojumu konservācija, Medību telpas gleznojumu konservācija.

Neparastums un augsta izpildījuma meistarība Cesvaines pilī ir jau nodrošinājusi paliekošu vietu kultūras mantojumā un cilvēku izziņas gribā. Taču sapratne vēl ir jāapvieno ar praktisku rīcību,” Dr. habil. art. O. Spārītis.

Koncertā Cesvaines ev. lut. baznīcā izskanēja 17., 18., 19. gs. mūzika Madonas pūtēju orķestra izpildījumā - repertuārā  senās tēmas mūsdienu aranžējumā. Madonas pūtēju orķestris ir vairāku konkursu laureāts un tā augsti profesionālais izpildījums koncerta laikā apliecināja patiesu mīlestību pret Cesvaines pili. 

Ar skanīgajām balsīm koncerta pirmajā daļā baznīcu piepildīja Latvijas izdevniecību jauktais koris "Burtnieks" un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Egils Lipšāns, kuram ar Cesvaini ir sena saikne. Koncertā Cesvainē izskanēja  19. un 20. gs. koru mūzika, bet kā īpaša lūgšana tika atskaņota viena no latviešu koru mūzikas pērlēm - J. Vītola „Karaļmeita”. Šī kompozīcija skanēja arī 1926. gadā Cesvaines pils pagalmā novada Dziesmu svētku koncertā, virsdiriģenta Teodora Reitera vadībā.

Baznīca koncerta laikā piepildījās ar maģiskām mūzikas instrumentu skaņām un dzidrām, patiesas mīlestības piepildītām balsīm, kas atbalsojās ikvienā baznīcas velvē un vistālākajām stūrītī. Ikviena koncertā izdziedātā un izspēlētā nots, iedomātā vēlēšanās ir kā sakne un uzplaukusi lapa koncerta kokā, lai taptu par kopējā sapņa īstenojumu. Lai top!

 

Foto: http://www.cesvaine.lv/sakums/aktualitates/single/backPid/3/article/izskanejis-labdaribas-koncerts-cesvaines-pils-atjaunosanai-koncerta-ziedoti-645-eiro.html

Linda Vanaga,
autores un Jāņa Dziļuma foto


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Decembris 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15
16
17
18 19
20
21
22
23 24
25 26 27 28 29 30
31
sestdiena, 16.12.2017

Seko mums
sociālajos tīklos