Aktualitātes

Pievienots: 10.01.2019

Veselības ministrija aicina pieteikties sporta aktīvistus – brīvprātīgos, kuri vēlas kļūt par Kustību vēstnešiem savā pašvaldībā

Veselības ministrija ir uzsākusi sabiedrības informēšanas kampaņu “KUSTI-NĀCIJA!”, kuras mērķis ir veicināt kustīgu dzīvesveidu kā vērtību un palielināt regulāru fizisku aktivitāšu veikšanu ikdienā. Kampaņa uzrunā iedzīvotājus ar dažādām izglītojošām aktivitātēm, piemēram, šobrīd profesionāla speciālistu komanda izstrādā informatīvos materiālus dažādām mērķgrupām, kas būs pieejama ikvienam interesentam, lai mudinātu kustēties pareizi. 

Kā viena no aktivitātēm kampaņā ir plānota “Kustības vēstnešu” tūre novados, lai iedvesmotu uzņēmumu, biedrību, pašvaldību un citu sabiedrības grupu pārstāvjus kaut dažas minūtes dienā vairāk kustēties, atjaunojot spēkus un dzīvesprieku. Programmas mērķis ir vienkāršā veidā uzrunāt pilsētu rajonu, mazpilsētu un ciematu iedzīvotājus, motivējot uz regulārām fiziskām aktivitātēm, kas īstenojamas sporta laukumā, stadionā vai parkā. Lai pasākuma formāts būtu iedzīvotājiem saprotamāks un pieņemamāks, fizisko nodarbību iniciators un pasniedzējs/treneris ir cilvēks no attiecīgās pašvaldības. 

Tāpēc aicinām pieteikties sporta aktīvistus – brīvprātīgos, kuri vēlas kļūt par Kustību vēstnešiem savā pašvaldībā. Pretendentiem nepieciešama atbilstoša izglītība/kvalifikācija – veselības sporta speciālists, sertificēts fizioterapeits, sporta treneris ar vismaz C kategorijas sertifikātu vai sporta skolotājs. Kustību vēstneši tiks apmācīti un apmācību procesā apgūs vairākus fizisko aktivitāšu veidus, kas paredzēti dažāda vecuma, interešu un fiziskās sagatavotības līmeņa cilvēkiem. Pēc apmācībām brīvprātīgie saņems oficiālu atļauju pārstāvēt “Kustības vēstnešu” kustību, kuras ietvaros vēstneši piekrīt organizēt bezmaksas grupu nodarbības sporta laukumos, stadionos vai parkos savā pašvaldībā, popularizējot sportisku aktivitāšu nepieciešamību veselīgas sabiedrības veidošanā.

Apmācības notiks vienu dienu Rīgā un to vadīs kampaņas “KUSTI-NĀCIJA” metodikas izstrādātāji – treneris Viktors Lācis, fizioterapeits Mareks Osovskis un sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Apmācības notiks 2019. gada janvārī vai februārī.

Aicinām atsūtīt kontaktus  – vārds, uzvārds, tālrunis, e-pasts, ieņemamais amats, tiem sporta aktīvistiem un brīvprātīgajiem no Jūsu pašvaldības, kuri vēlētos kļūt par Kustības vēstnešiem savā pašvaldībā.

Kustību vēstnešu aktīva darbība savos reģionos visā Latvijā notiks 2019. gada martā, aprīlī, maijā, septembrī un oktobrī.

Atbildi un informāciju gaidīsim līdz 14. janvārim. Atbilde jāsniedz uz zemāk norādītajiem kontaktiem. 

Veselības ministrijas kampaņa “KUSTINĀCIJA” tiek īstenota ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros, pamatojoties uz Pakalpojuma līgumu par sabiedrības informēšanas kampaņas “Fiziskās aktivitātes veicināšana” radošā risinājuma izstrādi, realizāciju un publicitāti (Iepirkuma identifikācijas Nr.VM 2017/19/ESF).

 

Kontaktinformācija saziņai par “Kustības vēstnešu” programmu:

 Gita Pastora

Projektu direktore
Mārketinga komunikācijas aģentūra “1to1”
Tālruņa numurs: +371 29152559
E-pasts: gita.pastora@1to1.lv

 

Kontaktinformācija saziņai par projektu:

Astra Kalniņa

Veselības ministrijas Projektu vadības nodaļas vecākā eksperte
Tālruņa numurs: +371 67876178
e-pasts: astra.kalnina@vm.gov.lv


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19
20
21
22
23
24 25
26
27 28 29 30
Thursday, 20.06.2019

Seko Cesvaines novadam
sociālajos tīklos