Pasākumi drīzumā

Pievienots: 04.05.2017

Nacionālā Kino centra rīkotais filmu maratons

Cesvaines Kultūras nams 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, piedalās Nacionālais Kino centrs rīkotajā filmu maratonu!

plkst. 17.00 filma " SAVĒJIE SAPRATĪS.60-tie. Sākums."

plkst. 18.30 filma "Ceplis"
Šogad maijā 95 gadu jubileju svinēs mūsu leģendārais kino režisors Rolands Kalniņš - iemīļoto filmu "Ceplis", "Akmens un šķembas", "Elpojiet dziļi", "Akmeņainais ceļš", "Saruna ar karalieni" u.c. autors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks un Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvas par mūža ieguldījumu kinomākslā laureāts. Padomju laikā cenzūras visvairāk vajātais autors (2 filmas „noliktas plauktā", vienas uzņemšana apstādināta), kura morālā stāja un garīgā nesalaužamība kalpojusi par paraugu vairākām kinematogrāfistu paaudzēm.
Radošas personības un mākslinieka vietu savas tautas kultūras vēsturē iestiprina ne tikai padarītie darbi un realizētie projekti, bet arī viņa paša personības lielums.
Savos nu jau 95 gados Roland Kalniņš joprojām neiztrūkstoši sastopams gan jaunu filmu, gan teātra izrāžu skatītāju zālē, kā arī aktīvi seko līdzi visiem sabiedriski un politiski nozīmīgajiem procesiem valstī.
Kino nozare aktīvi gatavojas izcilā mākslinieka un garīgi stiprās personības jubilejai - tiks rīkota Rolandam Kalniņam veltīta izstāde, izdota grāmata un restaurētas filmas. Režisora godināšana Rīgā notiks 15. maijā, bet šogad esam nolēmuši reģionu iedzīvotājiem pirmajiem dot iespēju baudīt modernā kvalitātē atjaunotā un digitalizētā CEPĻA versiju, jo 4. maija svētkos atkal un atkal ir vērts apstāties un padomāt par to, ko esam sasnieguši un kāda izskatās mūsu sabiedrība.
Mēs ļoti vēlamies, lai visā Latvijā režisora dzīves ieguldījums latviešu kultūrā tiktu nosvinēts ar atjaunotā CEPĻA seansu, lai Rolandam Kalniņam viņa cienījamā vecumā apliecinātu, ka viņa mūža darbs nav bijis veltīgs un viņa filmas tiek skatītas joprojām, tādēļ ceram, ka arī Jūs vēlēsieties kopīgi ar saviem skatītājiem atdot godu tik izcilai personībai.
Otra filma, ko vēlamies dāvināt skatītājiem kino maratonā ir " SAVĒJIE SAPRATĪS.60-tie. Sākums."- latviešu rokmūzikas vēsturei veltītās dokumentālās triloģijas pirmā daļa. Tā ir filma, kas tāpat ir ļoti piemērota 4. maija svētkiem, jo aicina mūs atsaukt atmiņā iemīļotās dziesmas, to autorus un izpildītājus. Pirmo reizi hronoloģiskā secībā apkopots un izstāstīts soli pa solim, kā aizsākās rokmūzikas vēsture Latvijā. Filmā labi parādīts padomju laika vēsturiskais fons - un visi atmiņu stāsti ir viegli, gaiši un brīžiem smieklīgi. Filmā satiksimies ar Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Pitu Andersonu, Mārtiņu Braunu, brāļiem Sējāniem, Borisu Rezņiku, Niku Matvejevu, Zigmāru Liepiņu, Valdi Skujiņu un citiem iemīļotiem māksliniekiem, kuri par aizgājušajiem laikiem runā ar humoru un mīlestību. Filma ar labu pēcgaršu.

 

Ieva Pitruka
Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta "Kino visiem un visur Latvijā" vadītāja


Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Aprīlis 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Seko mums
sociālajos tīklos