No jaunā mācību gada Cesvaines vidusskolas skolēni no 1.-12.klasei uzsāk dalību lielākajā Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvā – „Latvijas skolas soma”.

Šīs iniciatīvas mērķis ir nodrošināt mācību procesa ietvaros izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtību, kā arī iepazīt zinātnes un inovācijas attīstību Latvijā.

Iniciatīva „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana ikvienam Latvijas 1. - 12. klases skolēnam. Iniciatīva veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratni, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”. Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Šajā pasākumā  piedalījās arī Cesvaines vidusskolas 7 skolēni un skolotāja. 8.a klases skolniece Meldra Dzerkale atklāj, ka bijusi priecīga, ka tikusi uz ''Skolas somas'' atklāšanas pasākumu. Iespaidi no pasākumi bijuši saviļņojoši. Pirmoreiz bijusi uz  tāda veida pasākumu, ļoti sajūsmināja priekšnesumi, gaismas, efekti. Bija iespēja darboties radošajās darbnīcās, kas ir ļoti labi jauniešiem, kuri brauca no tālienes un kamēr gaidīja ''Latvijas skolas somas'' atklāšanas koncertu. Protams, bija arī padomāts par ēdināšanu. Jebkurā gadījumā izjūtas šajā pasākumā bija superīgas! Bet 6.klases skolnieks Mārtiņš Markuss Bērziņš atklāj, ka viņam ir paticis viss ekstremālais, piemēram, pasākuma laikā šovu rādīja velo triālisti ''Karters''.

Paldies, skolas administrācijai un skolas šoferītim Jurim Andersonam, par iespēju apmeklēt šo skaisto pasākumu.

 Lāsma Markevica

Cesvaines vidusskolas iniciatīvas „Latvijas skolas somas” koordinatore


Projekta aktivitātes

21. septembrī 6.-12.klases skolēniem bezmaksas, pateicoties šim iniciatīvas projektam, bija iespēja noskatīties Latvijas spēlfilmu „Bille”. Pēc filmas noskatīšanās, skolēniem latviešu valodas stundā bija jāraksta recenzija par šo filmu, kā arī kopā ar skolotāju tika pārrunāts šīs filmas saturu.

9. oktobrī 6.klase kopā ar klases audzinātāju Ingunu un latviešu valodas, literatūras skolotāju Selgu Leimani, pateicoties iniciatīvai "Latvijas skolas soma" ietvaros, devās uz muzeju- Kārļa Skalbes “Saulrieti”. Pirms došanās skolēni kopā ar skolotāju Selgu Leimani literatūras stundās iepazinās ar K.Skalbes pasakām un dzejoļiem. Muzejā skolēni klausījās gides stāstīto un atbildēja uz jautājumiem. “Saulrieti” ir pozitīvu emociju garants un mēs paši kļūstam zinošāki, gudrāki un labāki.

Cesvaines vidusskolas 11., 12., 9.a un 9.b klašu skolēni apmeklēja muzeju iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros. Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstādes- "Brīvības cīņas Madonas novadā" un Austras Celmiņas "Tekstīlmāksla", Kristīnes Rubenes gleznas. Skolēni papildināja savas zināšanas vēsturē un ieguva pozitīvas emocijas!

Šī diena muzejā, lai kļūst par iedvesmas avotu nākošajās literatūras stundās, jo skolēniem pašiem būs jākļūst par pasaku meistariem, dzejniekiem un pat stāstniekiem, radot nelielu literāru darbiņu par mācību ekskursijā uzzināto un piedzīvoto.
Frāze “Kāpēc vairot sāpes, lai vairojas prieks!” bija mūsu devīze šajā pasaku ķēniņa valstībā.

Bildes šeit

 

2. – 3.klašu mācību ekskursija uz Siguldu.

10.oktobrī 2. – 3. klases skolēni devās mācību un atpūtas ekskursijā uz Siguldu -gleznaino pilsētu Gaujas senlejas krastos. Mūsu piedzīvojums sākās jau agri no rīta, kad visi kopīgi sagaidījām autobusu un pēc plkst. 8:00 izbraucām no Cesvaines vidusskolas stāvlaukuma. Ceļā tika pavadītas aptuveni 2h, līdz ilgi gaidītā Sigulda tika sasniegta.

Gida pavadībā, mūs veda uz Turaidas pili, aplūkot arheoloģiskās izpētes gaitā atrastos priekšmetus, kā arī uzzināt interesantus faktus par viduslaikiem pilī iekārtotajās ekspozīcijās. Gide pastāstīja par lībiešiem un viņu kultūru, varējām apskatīt lībiešu tautas tērpu. Vislielākais piedzīvojums un prieks bija kāpt augstajā Turaidas pils tornī. No torņa pavērās izcila Gaujas senlejas ainava.

Piestājām arī pie Turaidas Rozes piemiņas vietas, kur noklausījāmies leģendu par Maijas nesavtīgo mīlestību un uzticību. Pakavējāmies arī Turaidas baznīcā. Tā ir viena no vecākajām koka baznīcām Latvijā, būvēta 1750. gadā.

Ekskursijas noslēgumā bijām pie Gūtmaņalas. Tā ir lielākā ala Baltijā. Gūtmaņalas sienas ir bijušas daudzu notikumu liecinieces un glabā uzrakstus jau no 17.gadsimta.

Ar to arī ceļojums bija galā un mēs draudzīgā noskaņojumā devāmies mājupceļā. Esam priecīgi, ka visi kopā iepazinām tik  skaistu un vēsturiskiem notikumiem bagātu vietu Latvijā!

Skolotājas - Iveta Āboliņa un Ginta Libeka

Bildes šeit

November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos