Aktualitātes

2018./2019. mācību gadā Cesvaines vidusskolā turpinās  projekts Nr. 8.3.5.0/16/I/001"Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs".

1)Septembra beigās Cesvaines vidusskolā ar "Bibliokuģi" atkuģoja viceadmirālis Gaidis Zeibots .Skolas aulā 6.-12.klašu skolēniem un skolotājiem notika saruna diskusija par jūrnieka profesiju,darbu, dzīvi. Viceadmirālis mudināja uzdrošināties izvēlēties jūrnieka profesiju, stāstīja par savu dzīvi,un darbu.

2)Oktobris, novembris aizritēja Valsts svētku noskaņās.
Skolā viesojās Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ar lekciju 9.-12.klašu skolēniem.

3)1. novembrī  sākumskolā viesojās Valsts policijas pārstāvji ar radošām nodarbībām. Skolēni redzēja policistu darbībā, iepazinās kā droši šķērsot ceļu, uzdeva jautājumus.

4)Tika aprobēta arī Karjeras metodika 1.b,7.a un 9.a klasēs.

5) 4. klases un 9.,10. klašu audzēkņi gatavojas doties mācību ekskursijās "Ciemos pie uzņēmēja", vērot ražošanas procesu un iepazīties ar daudzveidīgām profesijām nozarē, piedalīties meistardarbnīcās.

Pārskats par Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalsta pasākumiem Cesvaines vidusskolā 2017./2018.m.g.


„Profesiju klubiņš”

26.martā 8.-12.klasei tikšanās-seminārs ar izaugsmes treneri ( kouču).

12.aprīlī  5.-12.klases skolēniem seminārs-meistarklase ar profesionālu stilistu.

„Ciemos pie ražotāja”

13.februārī 5. klases skolēni viesojās uzņēmumā „Madonas karameles”

4. aprīlī 5.,6.klašu skolēni iepazinās ar Rīgas Starptautiskās  lidostas darbu un profesijām, kas strādā lidostā.

4.aprīlī  5.,6.klašu skolēni apmeklēja uzņēmumu „Ādažu čipsi”

22.maijā 2.klases skolēni apmeklēja uzņēmumu „Madonas karameles”

„Zinātkāres, radošo tehnoloģiju un karjeras diena Cesvainē”

18. un 19. aprīlī 1.-12.klašu skolēni darbojās 3d maketu modelēšanā un aktīvi līdzdarbojās lekcijā par  profesijām un profesiju mijiedarbību un sintēzi  ikdienā, tagad un nākotnē.

„Amata noslēpumi”

4. aprīlī 5.,6.klašu skolēni iepazinās ar  zirgaudzētavas „Alderi” ikdienas darbu, profesijām, kas  strādā zirgaudzētavā.

29.maijā 5.,6.klašu skolēni  apmeklēja z/s „Sveķi”, kur iepazinās ar reālu lauku darba ikdienu un daudzām prasmēm, profesijām un zināšanām, kas nepieciešamas, lai sekmīgi vadītu un

Karjeras izglītība

Cesvaines novadā tiek īstenots projekts  nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

  • nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās;
  • celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;
  • motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.

Šī projekta ietvaros notiek dažādi pasākumi, kas saistīti ar darba pasaules iepazīšanu,  karjeras lēmumu  pieņemšanu, pašnovērtējuma veikšanu, tālākizglītības iespēju izpēti.

4. aprīlī Cesvainē viesojās Tehnobuss. Cesvaines  vidusskolas 5.-12. un Cesvaines internātpamatskolas 7.-9. klašu skolēniem bija iespēja uzzināt kādas ir svarīgākās specializācijas mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, kur uz tām mācīties, kur strādāt.

20.aprīlī 11.klases skolēni viesojās Alūksnes dabas muzejā. Apskatīja ekspozīciju. Guva ieskatu profesiju pasaulē, kas saistītas ar dabu, vidi. Skolēniem ļoti patika gida aizraujošais stāstījums.

20. aprīlī Vidzemes augstskolas studenti tikās ar vidusskolēniem .

25. aprīlī Cesvaines vidusskolas 9. klašu skolēni viesojās Rīgas Motormuzejā. Skolēni iepazinās ar daudzveidīgām profesijām, kas saistītas ar mašīnbūvi un mehāniku, kā arī apskatīja mašīnas un mehānismus.

25. aprīlī Cesvaines vidusskolas 3.a klases skolēni devās „Saldajā ceļojumā” pie ražotāja. Skolēni apmeklēja „Madonas karameļu”ražotni un iepazinās ar karameļu tapšanas procesu un arī ar konditora profesiju.

28.aprīlī 11. klases skolēni rīkoja pasākumu „Garšīgie likumi”. Skolēni eksperimentēja gatavojot  ēdienus, kuros izmantoti veselīgi, bet mazliet jauni un netradicionāli produkti, piemēram čia sēklas, godži ogas, zīdkoka ogas. Nodarbību „Garšīgie likumi – jaunā pārtika” vadīja Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā pārstāve Jolanta Bogustova. PVD Austrumvidzemes pārvaldes pārstāve Ludmila Logina stāstīja par pārtikas drošības aktualitātēm Latvijā.

2. maijā 7. klašu skolēni apmeklēja „Madonas karameļu”ražotni. Skolēni  guva ieskatu karameļu ražošanas procesā. Apskatīja  radošus un oriģinālus iepakojumus, guva ieskatu uzņēmējdarbībā un profesijās, saistītās ar saldumu ražošanu.

*Karjeras projekta ietvaros, pasākumā "Amata noslēpumi" 5. -6.klases skolēni viesojās Z/S "Sveķi", kur iepazinās ar saimniecības darbu. Skolēniem sniedza lekciju par saimniecībā mītošajiem dzīvniekiem- trušiem, kazām, aitām un vistām. Vēl skolēni uzzināja kā jākopj, ar ko barot, kādas slimības var piemeklēt dzīvniekus. Pēc saimniecības apskates skolēniem bija jāatbild uz saimnieces uzdotajiem jautājumiem par iepriekš stāstīto. Skolēni sniedza pareizas un precīzas atbildes. Diena bija bagāta ar pozitīvām emocijām un jaunām zināšanām. (Bildes var aplūkot nospiežot šeit.)

October 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos