Karjeras izglītība

Cesvaines novadā tiek īstenots projekts  nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Projekta mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

  • nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās;
  • celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;
  • motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedāvājumam un vajadzībām.

Šī projekta ietvaros notiek dažādi pasākumi, kas saistīti ar darba pasaules iepazīšanu,  karjeras lēmumu  pieņemšanu, pašnovērtējuma veikšanu, tālākizglītības iespēju izpēti.

4. aprīlī Cesvainē viesojās Tehnobuss. Cesvaines  vidusskolas 5.-12. un Cesvaines internātpamatskolas 7.-9. klašu skolēniem bija iespēja uzzināt kādas ir svarīgākās specializācijas mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, kur uz tām mācīties, kur strādāt.

20.aprīlī 11.klases skolēni viesojās Alūksnes dabas muzejā. Apskatīja ekspozīciju. Guva ieskatu profesiju pasaulē, kas saistītas ar dabu, vidi. Skolēniem ļoti patika gida aizraujošais stāstījums.

20. aprīlī Vidzemes augstskolas studenti tikās ar vidusskolēniem .

25. aprīlī Cesvaines vidusskolas 9. klašu skolēni viesojās Rīgas Motormuzejā. Skolēni iepazinās ar daudzveidīgām profesijām, kas saistītas ar mašīnbūvi un mehāniku, kā arī apskatīja mašīnas un mehānismus.

25. aprīlī Cesvaines vidusskolas 3.a klases skolēni devās „Saldajā ceļojumā” pie ražotāja. Skolēni apmeklēja „Madonas karameļu”ražotni un iepazinās ar karameļu tapšanas procesu un arī ar konditora profesiju.

28.aprīlī 11. klases skolēni rīkoja pasākumu „Garšīgie likumi”. Skolēni eksperimentēja gatavojot  ēdienus, kuros izmantoti veselīgi, bet mazliet jauni un netradicionāli produkti, piemēram čia sēklas, godži ogas, zīdkoka ogas. Nodarbību „Garšīgie likumi – jaunā pārtika” vadīja Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā pārstāve Jolanta Bogustova. PVD Austrumvidzemes pārvaldes pārstāve Ludmila Logina stāstīja par pārtikas drošības aktualitātēm Latvijā.

2. maijā 7. klašu skolēni apmeklēja „Madonas karameļu”ražotni. Skolēni  guva ieskatu karameļu ražošanas procesā. Apskatīja  radošus un oriģinālus iepakojumus, guva ieskatu uzņēmējdarbībā un profesijās, saistītās ar saldumu ražošanu.

*Karjeras projekta ietvaros, pasākumā "Amata noslēpumi" 5. -6.klases skolēni viesojās Z/S "Sveķi", kur iepazinās ar saimniecības darbu. Skolēniem sniedza lekciju par saimniecībā mītošajiem dzīvniekiem- trušiem, kazām, aitām un vistām. Vēl skolēni uzzināja kā jākopj, ar ko barot, kādas slimības var piemeklēt dzīvniekus. Pēc saimniecības apskates skolēniem bija jāatbild uz saimnieces uzdotajiem jautājumiem par iepriekš stāstīto. Skolēni sniedza pareizas un precīzas atbildes. Diena bija bagāta ar pozitīvām emocijām un jaunām zināšanām. (Bildes var aplūkot nospiežot šeit.)

July 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Pasākumi drīzumā

Seko mums
sociālajos tīklos