Projekti

Pievienots: 14.09.2018

Kopā uz prieku!

Tā šogad skanēja Eiropas savienības Erasmus + projekta "Let’s go together to Hapiness. 20th anniversary of European youth exchanges” (“Kopā uz prieku. Eiropas jauniešu apmaiņas 20.gadadiena”)  sauklis, kas Francijas mazpilsētā Lagardelle pie Lezas, 14.-25.jūlijam, pulcēja jauniešus no Itālijas, Francijas, Rumānijas un Latvijas. Desmit Cesvaines novada jauniešiem un diviem grupas vadītājiem bija iespēja piedalīties piedzīvojumā, kurā 11 dienās, dažādu apstākļu ietekmē, izjutām plašu emociju gammu. Nometnes rīkotāju iecerei par dzīvošanu pilsētas parkā teltīs, jau pirmajā naktī, neatgriezeniskas korekcijas ieviesa laika apstākļi, jo Francija mūs sagaidīja ar negaisu un spēcīgām lietusgāzēm, kas appludināja parku, pilsētas mēram un grupu vadītāju sapulcē liekot pieņemt lēmumu par jauniešu pārvietošanu uz drošāku vietu, Lagardellas pie Lezas Jodo sporta zāli, kas, protams, ieviesa izmaiņas visā nometnes konceptā, bet, pilnīgi noteikti netraucēja turpmāk iecerētajām aktivitātēm: daudzpusīgām un pārdomātām diskusijām un debatēm.

Šogad, nometnes dalībniekiem tika piedāvātas aktivitātes, kas lika pārdomāt un paskatīties no cita redzespunkta uz, šobrīd Eiropā tik aktuālo tēmu-bēgļi, to integrāciju sabiedrībā, iecietīgas, nevardarbīgas un korektas mūsu, personīgās attieksmes veidošanu pret cilvēkiem, kas dažādu apstākļu dēļ ir bēgļu gaitās, kā arī  migrāciju Eiropā, kopumā. Tāpat, franču vieslektoru un grupu moderatoru nodarbībās un diskusijās apskatījām jautājumus par mūsu-cilvēka lomu pasaules ekosistēmā, dabas aizsardzības jautājumiem, liekot uzsvaru uz līdzdarbošanās un personīgās atbildības principiem, kas ļauj apzināties, ka arī katrs mēs personīgi esam atbildīgi un kopā spējam ietekmēt vides attīstību. Lielu interesi jauniešos izraisīja, iespēja, darbojoties grupās, pilsētas ainavu dizaineru vadībā, izstrādāt  reālus pilsētas atpūtas zonas plānus, sākot no apstādījumu izvēles līdz pat sportisko aktivitāšu inventāra un mākslas vai tēlniecības objektu iestrādi savās vīzijās par pilsētvidi. Debatējām par sociālās interneta aplikācijas  Tinder lomu mūsdienu eiropieša ikdienā, negatīvajām un pozitīvajām lietām, kas pavada jauniešu saziņas un komunikācijas stilu un veidu, kontaktējoties interneta vidē un mācījāmies sadzīvot, sastrādāties un kopīgi atpūsties neizmantojot viedtālruņa aplikācijas, apgūto liekot lietā sagatavojot un veiksmīgi realizējot, projekta 20gadei veltītā pasākuma Open stage programmu, kopīgām dziesmām un dejām.

Liels prieks un lepnums par Cesvaines jauniešu aktivitāti un atraktivitāti, kas vairākkārt tika uzteikta arī no citu valstu grupu vadītāju puses, teicamā angļu valoda, precizitāte, spēja efektīvi darboties gan individuāli, gan grupās, argumentācijas prasmes un spēja aizstāvēt savu viedokli debatēs – tā mūsējos raksturoja pārējie nometnes dalībnieki. Savā valsts prezentācijā, šogad, iepazīstinājām nometnes dalībniekus ar latviešu Dziesmu un deju svētku vēsturi, stāstījām par Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem, cienājām ar rupjmaizi un medu, radošajās darbnīcās veidojām rokassprādzes un kulonus ar latvju zīmju rakstiem, skaidrojām to nozīmi, lai ikkatrs nometnes dalībnieks varētu tikt pie savas stiprās, aizsargājošas latvju rotas.

Un pasākuma neformālā daļa -  Hiphop deju stunda, jogas nodarbība, laivošana drosmīgākajiem, 12 km garais pārgājiens 32 grādu karstumā, atpūtas diena Vidusjūras krastā, Tulūzas muzeja apmeklējums, kopīgā, Pasaules kausa futbolā, finālspēles skatīšanās, emocionālā līdzi jušanas un uzvaras prieka dalīšana – savas izturības un uzdrīkstēšanās spēju pārbaude, izpratnes padziļināšana, redzesloka paplašināšana, pašizaugsme un milzīga pieredzes bagāža-ieguvumi, ko pārvedām, lai turpinātu pilnveidoties.Februāris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos