Projekti

Pievienots: 16.03.2018

Karjeras pasākumi Cesvaines vidusskolā

14. februārī Latvijā notika „Ēnu diena”. Arī Cesvaines vidusskolas skolēni aktīvi piedalījās šajā pasākumā. Kopumā  ēnoja 137  Cesvaines vidusskolas skolēni no 4.-11.klasei. 4. klašu skolēni ēnoja pirmo reizi un 4.a klasē ēnoja visi audzēkņi. Pārsvarā 4.klašu skolēni ēnoja vecākus. Vairākums Cesvainē, bet bija arī skolēni ,kas ēnot devās uz Rīgu, Ādažiem, Madonu.

Ceturtklasnieku  atziņas: Visi mācību priekšmeti nākotnē būs noderīgi. Lai varētu vieglāk strādāt ir vairāk  jāmācās.  Celtnieka darbā ir svarīgi nebaidīties no augstuma, pārdevējām jābūt visu laiku laipnām un jāprot ātri rēķināt, antikvariāta darbā daudz jāstrādā ar datoru, bibliotekāram ļoti labi jāzina alfabēts, farmaceitam jāzina ļoti daudz zāļu nosaukumi un kurā plauktā tās atrast.

Vecāko klašu skolēni ēnoja sev interesējošas profesijas, lai iepazītos ar darba specifiku, vidi un ,lai vispār saprastu  vai tas  interesē, vai arī nekad šo profesiju un darbu neizvēlēšos. Profesiju izvēle bija ļoti plaša - datordizains, multimēdijas, sporta pasākumu organizators, manikīra speciālists, ekskavatorists, tiesas sekretārs, Vidzemes TV žurnālists, automehāniķis, jaunatnes lietu speciālists, Latvijas Radio 5/ pieci.lv- producente, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte-profesiju , satika LU BVEF ārvalstu apmaiņas studentus, Farmaceita asistents,  Valsts policijas darbinieks( Valsts policijas reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants- G. Trops. Bērnu slimnīcas speciālists – pediatrs un vēl daudz citu profesiju. Pie „ēnas” tika arī Cesvaines domes priekšsēdētājs.

Šis ir lielisks pasākums, lai iepazītu darba vidi, iepazītu profesijas, lai varētu pieņemt savus karjeras izvēles un tālākizglītības lēmumus.

Cesvaines vidusskolā  arī tiek īstenots  projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Šī projekta ietvaros 13. februārī 5.klases skolēni „Ciemos pie ražotāja” apmeklēja  „Madonas Karameles” ražotni.

26. martā „Profesiju klubiņā” 8.-12.klašu skolēni seminārā tiksies ar kouču ( izaugsmes treneris). Uzzinās par to, ko dara koučs, būs arī kāds izaugsmes vingrinājums u.c.12. aprīlī  „Profesiju klubiņā” 5.-8. un arī 9.-12. klašu skolēni uzzinās, kas  ir stilists. Būs iespēja piedalīties  meistarklasē. 18.,19. aprīlī notiks pasākums „Zinātkāres, radošo tehnoloģiju un karjeras diena Cesvainē", kurā varēs piedalīties visi skolēni. 4. aprīlī  5. un 6. klases skolēni „Ciemos pie ražotāja” plāno apmeklēt lidostu , uzzināt, kas strādā lidostā, redzēt lidostas ikdienu, tāpat arī apmeklēt „Ādažu čipsi” ražotni.

Ērika Dogana,
pedagogs - karjeras konsultants Cesvaines vidusskolā

Foto: Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats ar savu ēnu  - Cesvaines vidusskolas 8.klases skolnieci Sabīni (foto autore - Linda Vanaga)


Novembris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos