Projekti

Pievienots: 22.05.2018

Karjeras atbalsta pasākumi Cesvaines vidusskolā

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Cesvaines vidusskolā martā un aprīlī notika karjeras atbalsta pasākumi.

26.martā „Profesiju klubiņā” Cesvaines vidusskolas 8.-12.klašu skolēni iepazinās ar  profesionāla  kouča ( izaugsmes trenera ) profesiju, karjeras ceļiem. Skolā viesojās izaugsmes trenere Laura Vanaga Mickeviča. Laura arī  iepazīstināja un prezentēja   reālu kouča darba rezultātu –grāmatu „Kā gūt panākumus Latvijā”. Šo grāmatu viņa pati sarakstījusi, tikusies ar veiksmīgiem cilvēkiem un šos iedvesmojošos veiksmes stāstus apkopojusi grāmatā. Laura stāstīja arī par savu karjeras ceļu.

Aprīlis bija ļoti piesātināts ar karjeras atbalsta pasākumiem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Aprīlī notika veseli pieci pasākumi.

  1. 4. aprīlī „Ciemos pie ražotāja” Cesvaines vidusskolas 5. un 6.klašu skolēni apmeklēja ražotni „Ādažu čipsi”, kur iepazinās ar čipšu ražošanas procesu, ar daudzām profesijām,kas  strādā šajā ražotnē. Viesojāmies milzīgā kartupeļu glabātuvē, kur kartupeļi sāk savu pārtapšanas procesu par čipšiem. Aizraujošā 3D formātā vēroja kartupeļu ceļu no noliktavas līdz iepakošanai. Skolēniem arī pašiem bija iespēja gan degustēt jauno produkciju, gan esošo, gan arī pašiem pagatavot savus oriģinālos čipšus ar izvēlētajām garšām.
  2. 4. aprīlī  „Amata noslēpumi” Cesvaines vidusskolas 5. un 6. klašu skolēni apmeklēja zirgaudzētavu „Alderi”. Iepazinās ar lauku ikdienas  dzīves specifiku darbā ar zirgiem, daudz uzzināja par zirgu paradumiem, rakstura īpašībām, šķirnēm.  Par profesijām, kas strādā ar zirgiem, kā tiek trenēti zirgi sporta sacensībām un darbam. Zirgaudzēšana kā uzņēmējdarbība  vai hobijs.  Strādāt ar zirgiem var tikai tad, ja tas patīk un  nav bailes vai vienalga. Bija arī iespēja doties nelielā izjādē  stingrā instruktora pavadībā.
  3. 4. aprīlī „Ciemos pie ražotāja” Cesvaines vidusskolas 5. un 6. klašu skolēni  apmeklēja Rīgas Starptautisko lidostu. Ļoti aizraujošā ekskursijā iepazinās ar lidostas  darba specifiku un ļoti plašo  profesiju klāstu kas strādā lidostā. Vērojām kā notiek reģistrācija, kā tiek pieņemta un šķirota bagāža, cik daudz precizitātes, noteikumu un instrukciju ievērošanas ir vajadzīgs šajā darbā. Skolēni izgāja arī caur stingru drošības kontroli un tad  ar autobusu tika izvadāti pa lidostas teritoriju.  Ļoti, ļoti interesanta un aizraujoša ekskursija. Bija arī daudz jautājumu un uzzinājām, ka var arī pieteikties ēnot lidostas darbiniekus, tāpat arī  vasarā  skolēniem lidostā tiek piedāvāts strādāt.
  4. 12. aprīlī „Profesiju klubiņā” 5.-12.klašu skolēniem Cesvaines vidusskolā semināru un meistarklasi vadīja profesionāla stiliste Inga Zaharova.  Seminārā Inga stāstīja par savu karjeras ceļu, veiksmēm un neveiksmēm, par to kādas zināšanas un prasmes vajadzīgas stilista darbā. Lai būtu veiksmīga karjera nepietiek tikai ar vienu profesiju.  Inga vadīja arī meistarklases. 8.-12.klašu skolēniem radošā darbnīca un prezentācija par apģērbu un modi un tendencēm. 5.-8. klašu skolēniem( meitenēm)  radošā darbnīca –meistarklase par meikapu. Jautājumu Ingai bija ļoti daudz.  Uz visiem nemaz nebija iespējams atbildēt, tāpēc diskusija turpinās Ingas facebook lapā.
  5. Veselas 2 dienas 18. un 19. aprīlī  Cesvaines vidusskolā  notika vislielākais  pasākums „Zinātkāres, radošo tehnoloģiju un karjeras diena Cesvainē” 1.-12.klašu skolēniem ar interaktīvām nodarbībām un lekcijām. Vai Tu jau esi izlēmis par ko kļūsi? Kur plāno mācīties? Kāda būs Tava dzīves profesija, karjera? Daudzus bērnus šie jautājumi kaitina un dzen izmisumā.... jo izvēlēties var tikai to, ko pazīst.  Profesijas izvēle var sagādāt lielas problēmas, ja pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem tajās padarboties. Tādēļ ciemos aicinājām Mazās Brīnumzemes izglītības un tehnoloģiju centra komandu, lai kopīgi mācītos, darbotos un izpētītu jaunākos tehnoloģiju un cilvēka roku darba sasniegumus. 18.,19.aprīlis – trešdiena un ceturtdiena -  Cesvaines vidusskolas skolēniem atšķīrās no ierastā ritma, jo katra klase, kopā ar Mazās Brīnumzemes meistariem, 2h darbojās tehniskajā laboratorijā - pētīja miniatūrus vilcienus, auto, mājiņas un arī cilvēciņus, izpētīja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja 3D maketu būves darbnīcā.

Meistari iepazīstināja skolēnus ar profesijām un prasmēm, bez kurām nebūtu iespējams izveidot vienīgo mini pasauli Baltijā, kurā viss ir 87 reizes mazāks nekā dzīvē. Skolēni uzzināja, ko savā ikdienas darbā dara inženieri, programmētāji, mākslinieki, mehatroniķi, arhitekti, kā arī uzzināja, kādēļ šodienas un nākotnes profesionāļiem ar vienu profesiju ir par maz. Nodarbību laikā puiši un meitenes iepazina gan tehnoloģijas, gan dažādos darba instrumentus, gan arī uzzināja kādas īpašības ir svarīgi attīstīt ikvienam, kas strādā tehnoloģiski un radoši augošā uzņēmumā.

Karjeras pasākuma otrajā daļā, katram skolēnam tika dota iespēja iejusties Mazās Brīnumzemes meistaru ikdienā - darbnīcā viņi apguva telpiskuma, mēroga un modelisma būves iemaņas un izveidoja paši savu 3D pasaules maketu. Bērniem tika dots uzdevums - atainot vietu, kur viņi plāno dzīvot un strādāt, kad izaugs lieli. Darboties ar dažādiem telpiskiem un taktīliem materiāliem patika visiem un izveidotie maketi bija ļoti dažādi, pārsteidzoši un radoši. Dodoties mājup, izveidotos darbus dalībnieki ņēma līdzi – sava pašvērtējuma celšanai un nākotnes sapņu, prasmju un zināšanu iedvesmai.

Priecāsimies, ja atradīsiet laiku, lai ar savu bērnu pārrunātu viņa izveidoto nākotnes pasauli un uzzinātu, kas viņu šajā nodarbībā aizrāva un iepriecināja. Esam pārliecināti, ka vismaz daži no skolēni noteikti izvēlēsies savu nākotni saistīt ar inženierzinātņu jomu. Mazās Brīnumzemes meistari prombraucot visiem novēlēja, lai piepildās vispārdrošākie sapņi un ieceres un aicināja ciemos uz miniatūrās pasaules centru Siguldā – uz tikšanos!

Sagatavoja Pedagogs Karjeras Konsultants Cesvaines vidusskolā : Ērika Dogana

 

Vairāk foto pieejami ŠEIT!


Februāris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos