Projekti

Pievienots: 19.02.2017

Erasmus + projekta ietvaros - viesi no Polijas un Igaunijas

Cesvaines vidusskolas viesi – skolotāji no Polijas un Igaunijas!

Cesvaines vidusskolā Jaunais Gaiļa gads iesācies ar piecām raženām, piepildītām projekta darba dienām. Projekta ERASMUS+ „Like? Share!” ietvaros mūsu skolā viesojās poļu un igauņu skolotāji. Projekta dalībnieku komanda strādāja pie projekta pamatuzdevuma – iemācīt saviem kolēģiem tādas metodes, ar kuru palīdzību iespējams vairot līdzcilvēku labsajūtu skolas vidē.

Šajā sakarā, gatavojoties projekta aktivitātei Latvijā, mūsu skolas skolotāju grupa, kuri darbojas projektā, izstrādāja un aprobēja savu metodisko materiālu

„ Draugs – draugam”. Šajā komplektā iekļautas  un apkopotas 19 dažādas grupu spēles, kuras prasmīgi pielietojot atbilstošā laikā un  vietā, pastāv liela iespēja spēles dalībniekus tuvināt un atbrīvot no stresa, tādējādi vairojot dalībnieku labsajūtu.

Projekta dalībnieki  mācījās šīs spēles izspēlēt, paši piedzīvojot un pārdzīvojot visdažādāko emociju gammu. Bieži radās diskusijas un jautājumi par metodiku. Viesskolotājiem šis spēļu komplekts sagādāja lielu prieku, īpaši jau tajā brīdī, kad katrs projekta dalībnieks saņēma to brošūras variantā.

            Iepriekšējā rakstā teicu, ka viesskolotāji gatavo pārsteigumu mūsu skolēniem. Tā tas arī notika!  Ierastajā stundu sarakstā parādījās izmaiņas – 7.klasēs stundas vadīs poļu un igauņu skolotāji! Un tā - 7.a klasē vizuālās mākslas stundu novadīja poļu skolotāja Jolanta Minor. 7.b klasē  notika sociālo zinību stunda igauņu skolotāju Kristi Kivisild un Riina Meidla vadībā. Abas stundas noritēja  sadarbības un ieinteresētības gaisotnē. Par aktivitāti stundās un labām angļu valodas prasmēm mūsu skolēni saņēma uzslavas.

            Starptautisko projektu uzdevums ir arī popularizēt savu pilsētu, tās kultūrvidi, iepazīstināt viesus ar latviešu tradīcijām, ar  valsts nozīmes kultūras pieminekļiem. Mēs savus viesus iepazīstinājām ar Cesvaines domi, Bāriņtiesu, Sociālo dienestu, Jauniešu centru, ar Cesvaines pili. Devām iespēju iepazīt Latvijas galvaspilsētu Rīgu un apmeklēt Valsts  Mākslas muzeju, kopīgi cepām maizi „Māmuļā”  kopā ar Andreju Broku, devām iespēju viesiem satikties ar mūsu lepnumu -  teju simtgadnieku madonieti, slaveno vīndari  Kārli Dumbrāju un viņa ģimeni, kopīgi priecājāmies par saimniekotmāku pie latvju saimnieces Anitas Greidiņas viesu mājā „Pie sievasmātes”.

            Projekta dienas Cesvainē aizritēja ļoti ātri. Dalībniekiem sirdīs palika gandarījums par citas kultūras iepazīšanu, par jaunām metodiskām lietām, kas ar projektu, ar jauniem kontaktiem, ar jaunām draudzībām profesionālā un kolēģu sadarbības līmenī.

            Projekts turpinās! Nākamā tikšanās aktivitāte Igaunijā.

Projekta grupas dalībniece- skolotāja Ingrīda Evardsone

31.01.2017.


Novembris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos