Projekti

Pievienots: 29.05.2017

Erasmus+ projekta ietvaros - 5 Radošas dienas Igaunijā

5 radošas dienas Igaunijā!

ERASMUS+ projekts „Like?Share!” Cesvaines vidusskolas skolotāju grupu 3.aprīļa rīts aizveda uz Igauniju uz Marjamaa ģimnāziju, kurā satikās visu trīs, projektā iesaistīto skolu skolotāji. Partneru atkalredzēšanos bagātināja Marjamaa ģimnāzijas skolēnu sagatavotais skanīgais koncerts un ekskursija pa skolu. Šajā dienā projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar pašvaldības sociālā darba atbalsta speciālistiem un programmām, par pašvaldības sadarbību ar skolu  pastāstīja vietējās pašvaldības priekšsēdētājs Villu Karu. Projekta dalībnieki ar interesi līdzdarbojās jauniešu centrā /Yuoth Centre/, vienlaikus iepazīstot centra piedāvājumu un  noteikumus, kuri jāievēro apmeklētājiem.

Laika gaitā notika satikšanās ar Marjamaa ģimnāzijas sociālo pedagogu Marie Pikani un skolas psihologu Evu Ots. Abas speciālistes akcentēja sociālās problēmas un norādīja, kā notiek to risināšana Igaunijā. Jāatzīst, ka visās trīs partnerskolās problēmas ar jauniešiem sociālajā jomā ir līdzīgas. Līdzīga ir arī atbalsta sniegšanas shēma  ģimenēm.

Ar lielu interesi gaidījām igauņu kolēģu praktizētās metodes ”Forumtheater” prezentāciju. Bijām sajūsmā, jo kaut ko tādu redzējām pirmo reizi! Igaunijas skolās šo metodi pielieto sociālo problēmu risināšanai klašu kolektīvos. Aktualizētās problēmas risināšana notiek atsevišķā telpā īpaši sagatavota trenera /jocker/ vadībā. Jaunieši kopā ar vadītāju izspēlē dažādas situācijas no jauniešu sadzīves, spriež, analizē, izsaka šaubas, prieku, sajūsmu un pārdomas, argumentē  rīcības motīvus. Process nav viegls, tas liek domāt un dod iespēju ikvienam iejusties dažādās lomās. Šī metode palīdz veidot jauniešiem savu pasaules uzskatu, pieņemt pareizo lēmumu situācijās, kurās viņi nereti nonāk.

Igauņu kolēģi projekta dalībniekiem bija sagatavojuši arī brīnišķīgu kultūras programmu. Kopīgi apmeklējām tuvākās pilsētas -  Raplu, Tallinu, Tartu. Raplā viesojāmies pie metākalēja, iepazinām kalēja meistarības noslēpumus un tikām pie iespējas pārbaudīt savas prasmes metālapstrādē. Tallinā apmeklējām Jūras muzeju /The Seaplane Harbour/, kurā pakopota visa jūras un  gaisa aizsardzības tehnika: igauņu helihopteris, lidaparāti, zemūdene, tanks, jūras mīnas, laivas…Izbaudījām daudz interaktīvo piedāvājumu, kā arī apmeklējām ekspozīciju par glābēju darba iespējām mūsdienās. Izjutām, cik svarīga ir ikviena minūte situācijā, kad jāglābj cilvēks! Pa Tallinas pilsētas vēstures takām mūs izvadāja igauņu vēsturnieks un gids Juri Kuuskemaa. Domāju, ka mūsdienās visi cilvēki zina, ka Tartu  ir studentu pilsēta un ne tikai. Tartu atrodas populārais zinātnes centrs AHHAA un daudz citu piedāvājumu tūristiem. Visi projekta dalībnieki bijām patiesā sajūsmā par Igaunijas nacionālo muzeju /Estonian National Museum/, kurš arī atrodas Tartu! Muzejs jauns, moderns, nesen atvērts. Interesantās interaktīvās ekspozīcijas iepazīstina apmeklētājus ar Igaunijas vēsturi un kultūru cauri laiku lokiem. Tas viss notiek nepiespiesti, moderni, interesanti! Ja gatavojaties apmeklēt Igauniju, tad šis ir īstais objekts, ko iesaku  apmeklēt!

Projekta vizītes laikā Igaunijā viesskolotāji paguva arī novadīt igauņu skolēniem mācību stundas: skolotājas Ingūna Luce un Iveta Korneta kopā ar 7.klasi izspēlēja mūsu metodes „Draugs – draugam” spēles, par kurām bērni bija lielā sajūsmā. Poļu skolotāja Joanta Minor novadīja 7.klasei pārdomām bagātu sociālo zinību stundu par tēmu „Cik daudz tu zini pats par sevi?”  un nodarbību projekta skolotājiem par emocionālo inteliģenci „ Mazs ceļojums cauri ...” Ar lielu sajūsmu un nopietnību 7.klases zēni darbojās kopā ar poļu skolotāju Boguslavu Hutman - Wilczek karatē stundā, kurā iemācījās dažus pašaizsardzības paņēmienus.

 

Bija ļoti interesanti: tika iegūta jauna pieredze, iepazītas mūsu ziemeļu kaimiņu nacionālās, kultūras un vēstures vērtības, nodibināti privātie sakari un pats galvenais – notika apmaiņa ar noderīgām mācību metodēm!

Šoreiz projekta dalībnieki šķīrās uz gadu. Šajā laikā partnerskolas, galvenokārt, nodarbosies ar jaunapgūto metožu aprobāciju savās skolās un sekos pasākumu plānam Laika tabulā.  Nākošā satikšanās Polijā 2018.gada aprīlī.

                                                Projekta „Like? Share!” dalībniece, skolotāja Ingrīda Evardsone

 

 

 

 


Februāris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos