11.klase apmeklē teātra izrādi Valmieras teātrī

Pateicoties programmai ''Latvijas skolas soma'' 18.februārī 11.klases kolektīvs un viņu audzinātāja Lilija Kanaviņa apmeklēja Žila Verna teātra izrādi "80 dienās apkārt zemeslodei".

Skolēni apmeklē Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju

Iesaistoties programmā “Latvijas skolas soma” , Cesvaines vidusskolas 6.b, 7., 8.a, 9.a un 9.b klases skolēni mājturības un tehnoloģiju stundās kopā ar skolotājiem apmeklēja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles. Muzeja apmeklējuma laikā skolēni apskatīja tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” izstādi “No dabas ziedu vainadziņš, man krāsains dzīpariņš”, Artūra Vītiņa personālizstādi “Redzamais. Neredzamais” un iesaistījās aizraujošā un izzinošā muzejpedagoģiskajā programmā – “Kas ir pilsētbūvniecība?”. Izstādes “No dabas ziedu vainadziņš, man krāsains dzīpariņš” apmeklējuma laikā skolēni priecājās par austajiem lakatiem un segām, kas darināti no dzijas, kura krāsota ar augu krāsvielām, uzzināja daudz jauna par Latvijas dabas krāsu bagātību un daudzveidību. Ar lielu aizrautību skolēni iesaistījās arī muzeja sagatavotajā uzdevumā “Prusaciņa mākslas detektīvs”, kur, apskatot A. Vītiņa košo gleznu izstādi, meklēja gleznu fragmentus. Ar aizrautību un interesi skolēni iesaistījās arī muzejpedagoģiskajā programmā - “Kas ir pilsētbūvniecība?”. Izmantojot dažādu veidu apbūves plānus, skolēniem bija iespēja uzzināt pilsētbūvniecības pamatprincipus, apbūves plānu un dažādu noteikumu nepieciešamību. Šādu izstāžu apmeklējums ir lielisks papildinājums mājturības un tehnoloģiju stundās apgūstamajām tēmām par aušanu, kompozīciju, krāsu mācību, kombinētajiem darbiem. Pēc izstāžu apmeklēšanas skolēni atzina, ka redzētie darbi ir ļoti iedvesmojoši un interesanti, un šāda veida mācību stundas ir daudz aizraujošākas. Paldies muzeja darbiniekiem par izstāžu organizēšanu!

Cesvaines vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotāja Ilze Pliska

6.klašu ekskursija uz Gulbeni

Pateicoties programmai "Latvijas skolas soma", Cesvaines vidusskolas 6.klases decembrī apmeklēja izglītojošo un interaktīvo centru "Dzelzceļš un tvaiks".

Bildes skatiet šeit.

Meistarklase ar aktrisi Elīnu Vāni

28.oktobrī Cesvaines vidusskolas skolēniem bija lieliska iespēja iepazīties ar lielisko aktrisi Elīnu Vāni. Aktrise iesaistīja skolēnus dažādās aktivitātēs un pastāstīja par savas karjeras veidošanos un attīstību. Paldies Elīnai Vānei, diena Cesvaines vidusskolā bija izdevusies!

5.klases mācību ekskursija

17.oktobrī 5.klase mācību ekskursijas ietvaros apmeklēja Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju "Braki" Ērgļu pagastā.

7.klases mācību ekskursija

17.oktobrī 7.klases skolēni kopā ar audzinātāju I.Luci un latviešu valodas skolotāju S.Leimani apmeklēja J.Poruka muzeju - Druvienas veco skolu. Pirms ekskursijas skolēni lasīja J.Poruka stāstu ''Kauja pie Knipskas'' un rakstīja radošo darbu - vēstuli Cibiņam vai Bunģim. Muzejā skolēni erudīti atbildēja uz gides uzdotajiem jautājumiem un aktīvi iesaistījās aktīvā pasākumā - sniega kaujā.
Tā kā ir Karjeras nedēļa, skolēni devās arī uz Rankas pagasta bioloģisko saimniecību "Ķelmēni", kur iepazinās ar maizes tapšanas procesu un dāvanā saņēma arī Ķelmēnu produkciju.
Paldies Druvienas vecās skolas muzejam un Ķelmēnu saimniecei par sirsnīgo uzņemšanu un interesanto stāstījumu!

10.klases mācību ekskursija

10.oktobrī Cesvaines vidusskolas 10.klase devās mācību ekskursijā. Skolēni apskatīja Siguldu - Turaidas muzejrezervātā piedalījās piedzīvojumu pilnā orientēšanās spēlē, kura visus piepildīja ar pozitīvām emocijām. Vēlāk bērni uzkāpa arī Cēsu pils tornī.

Zinātnieku nakts 2019

27.septembrī 12.klases skolēni piedalījās pasākumā "Zinātnieku nakts 2019" Rīgā, Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā.

"Latvijas skolas soma" Cesvaines vidusskolā 2019./2020.mācību gadā

Ir sācies jaunais mācību gads un iniciatīva "Latvijas skolas soma" turpina Cesvaines vidusskolas skolēniem dod iespēju iepazīt Latvijas kultūru, mākslu un  zinātni. Piešķirtais finansējums šajā mācību semestrī ir 2051€.

 

Septembris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos