Februāris Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā - Mākslas programmā

Šī gada mākslas programmas audzēkņu Valsts konkursa tēma ir „Grafikas dizains”. Sākot jauno gadu, mūsu skolas audzēkņi pētīja un izstrādāja savus iepakojumu dizainus. Uzdevumi bija trīs vecuma grupās. Pirmās grupas dalībniekiem (7-10 gadi) bija jāizstrādā iesaiņojuma dizains izdomātai vai reālai konfektei. Vidējai grupai (11 – 13 gadi) – iepakojuma dizains smūtijam . Vecākajai grupai (14-16 gadi) - iepakojuma dizains sukādēm.

Ir noslēgusies pirmā kārta skolā, kur 3 audzēkņu darbi tika izvirzīti otrajai kārtai Rīgā.

Noslēdzot divu mēnešu radošo darbu, sarīkojām jautru „Smūtiju ballīti”. Bija krāsaini, garšīgi, arī ne tik garšīgi. Pamēģināt varēja ikviens. Aizejot mājās, daži audzēkņi kopā ar savu ģimeni turpināja eksperimentēt un gatavot smūtiju kokteiļus.

Audzēkņu secinājumi pēc pasākuma:

Forši, bija viss! Vēl tādas dienas vajag!

Man patika, jo es nobaudīju dažādas garšas, pavadīju laiku ar draugiem un es taisīju pati savu smūtiju.

Vecāki uzzināja, kas ir smūtijs.

Paldies par „Smūtiju ballītes” jautro mirkļu iemūžināšanu Jānim Dziļumam.

 

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas skolotāji


Februāris Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā - Mūzikas programmās

Mūsu skolā līdztekus izglītības programmu apguvei, regulāri tiek domāts par pilnvērtīgāku ieskatu mūzikas un mākslas norisēs. Tas saistīts ar koncertu un izstāžu apmeklējumu. Ir jārūpējas, lai katras programmas audzēkņiem būtu iespēja noklausīties gan mūsu organizētus koncertus, gan apmeklēt tuvākās koncertzāles, kur uzstājas profesionāli mākslinieki. Pēdējā laikā Cesvainē regulāri ir pieejamas dažādas izstādes. Viena no labākajām izstāžu zālēm -  Madonas novadpētniecības muzejā ir  bieži apmeklēta vieta.

24. februārī skolotājs Jolands Andževs ar klarnetes spēles un saksofona spēles audzēkņiem  Koncertzālē Cēsis baudīja koncertu „Latvijas bigbends un Šeimass Bleiks”. Lūk, ko koncerta organizētāji raksta par šo koncertu: „Latvijas radio bigbends piedāvā unikālu un nebijušu programmu - jauni aranžējumi  Š.Bleika skaņdarbiem un īpaši skaņdarbi kopā ar ekstravaganto, multikulturālo parīzieti Sabīnu Skiubu. Ņujorkā dzīvojošais kanādiešu saksofonists un komponists Šeimass Bleiks ir viens no izcilākajiem mūsdienu džeza mūzikas pārstāvjiem, kurš ir izpelnījies kritiķu atzinību par savu virtuozo un aizraujošo saksofona spēli, individuālo un daudzpusējo pieeju kompozīcijai.”

Džeza koncertos klausītāju reakcija ļoti atšķiras no akadēmiskās mūzikas koncertu apmeklētāju  tradīcijām. Piemēram, akadēmiskajos koncertos starp lielās formas skaņdarbu vai svītu daļām parasti  neaplaudē, taču džeza mūzikas koncertā vienā skaņdarbā pēc katra solista atskaņojuma var atskanēt ovācijas un bravo saucieni. Džezā katrs mūziķis parasti prot vairākus instrumentus. Arī mūsu skolā klarnetisti apgūts saksofona spēli, taču, kad koncertā visi saksofonisti paņēma flautas, tas bija pārsteigums.   Šāda līmeņa mūziķu spēli un īpašo džeza koncerta klausītāju reakciju  baudīja arī mūsu skolotājs un audzēkņi.

28. februārī  pianistiem, akordeonistiem un Kora klases audzēkņiem bija iespēja apmeklēt koncertlekciju „Romualdam Kalsonam – 80” Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē. Šajā koncertā kopā ar Siguldas mākslu skolas „Baltais flīģelis”, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas un J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņiem piedalījās arī mūsu klavieru klases audzēkne Klinta Kārkliņa un viņas skolotāja Ilze Tomsone, bet koncertlekciju sagatavoja un tajā arī muzicēja skolotājas I. Tomsones skolotāja Benita Zvīgule kopā ar savu kolēģi - vokālo pedagoģi Daci Balodi no Cēsīm. Lai gan dažu koncerta dalībnieku slimības dēļ koncertā neizskanēja akordeona un flautas spēles audzēkņu   priekšnesumi, tomēr izskanējušie skaņdarbi bija ar sirsnību gatavoti un atskaņoti, radot jauku atmosfēru un draudzīgu noskaņojumu starp dažādu skolu audzēkņiem. Ļoti saprotams  bērnu auditorijai bija skolotājas Benitas Zvīgiles  stāstījums par samērā sarežģīto komponista Romualda Kalsona mūziku. Pārsteidzoši bija noklausīties telefona sarunu ar komponistu.

 

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene


Cesvaines Mūzikas un mākslas skola sagaida Gaiļa gadu LIELAJĀ ĶĪNIEŠU JAUNGADA KONCERTĀ

2017. gads pēc ķīniešu kalendāra ir Ugunīgā Gaiļa gads, kurš iestājās 28. janvārī. 31. janvārī  mūzikas cienītājiem un Cēsu koncertzāles apmeklētājiem  bija vienreizēja iespēja īpaši izbaudīt šo, nu jau arī Latvijā populārā, ķīniešu Jaunā gada atnākšanu,  jo pie mums viesojās Džedzjanas Tautas mūzikas orķestris un Šaaņsji Radio ķīniešu mūzikas orķestris no tālās un eksotiskās Ķīnas. Koncertu apmeklēja arī 19 Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas saimes klausītāji. Tik iespaidīgu piedzīvojumu grūti vārdos izteikt, jo īpaši tāpēc, ka mūzikas pārdzīvojumu attēlošanai vārdi nemaz nav domāti. Minot tikai skaņdarbu nosaukumus - Ģenerāļa pavēle, Mājoklis Fučuņa kalnos, Klausoties vēja šalkās, Meklējot Dao rudenīgajos kalnos, Mīlestība no svītas Valdnieka Cji lielais pils pagalms, Pa Zīda ceļu, katrs var iztēloties mums tālo, bet fantāzijās iedomāto zemi.  Jāsaka vien tas, ka vērojot un klausoties savdabīgo ķīniešu instrumentu skanējumu, niansēto, profesionālo, brīžiem fantastisko orķestra izpildījumu, pasaules slavu ieguvušo solistu Faņ Cun (guaņdzi-mūzikas instruments), Lu Tintinas (erhu-mūzikas instruments) apgaroto muzicēšanu,  divu stundu garais koncerts paskrēja nemanot. Atbildot uz klausītāju nerimstošajām ovācijām, diriģents Džans Lie aicināja orķestri sniegt vēl trīs piedevu skaņdarbus. Dungojot populāro operas melodiju, kuru dzirdējām koncerta izskaņā, priecīgi devāmies atpakaļceļā. Acu priekšā vēl ilgi saglabājās mākslinieku smalkie tērpi un mums nepierastie, taču ļoti draudzīgie sejas panti.

 Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene


Mākslas nodaļas audzēkņi apmeklē DIZAINA DIENU MADONĀ

Trešdiena, 1.februāris skolotājam Mārim Apfelbergam un sešiem mākslas nodaļas vecāko kursu audzērkņiem aizritēja neparasti interesanti. Viņi devās uz Jāna Simsona Madonas mākslas  skolas direktores Kristīnes Šulces iniciēto un organizēto pasākumu Dizaina diena, kurai ir valstisks skanējums. Bijušās Cesvaines  Mākslas nodaļas skolotājas Kristīnes radošumu, organizatores spējas un uzņēmību jau iepazinām, kad viņa pirms dažiem gadiem rīkoja neparastus pasākumus Cesvainē. Diemžēl, jāatzīst, ka tik vērienīgus un saturā profesionālus mākslas pasākumus mazā novadā ilgstoši nav espējams uzturēt.  Tāpēc šobrīd priecājamies par to, ka netālu no Cesvaines, Madonas novada galvaspilsētā ir īstā vieta, kur izpausties mūsdienīgu mākslas un dizaina izglītību ieguvušai personībai, kāda ir Kristīne Šulce. Pieņemu, ka arī visa viņas komanda ir ar pieredzi darboties un veikt ikdienas rutīnas nenotrulinātas darbības. Par pasākuma vērienīgumu un nozīmīgumu varu spriest pēc TV ziņu raidījumā atspoguļotā. To, ka šāds pasākums patīk un ieinteresē jauniešus, var secināt pēc skolotāja Māra teiktā, ka, aicinot mūsu audzēkņus doties mājās, tie vēl lūguši pakavēties un uzturēties ilgāk mākslinieciskajā, dizaina ideju pārņemtajā gaisotnē. 

          Par pasākuma vadmotīvu K. Šulces teiktais:

„Vadmotīvs, kurš izvēlēts projekta nosaukumam – Dizaina balss Madonā, ir iespēja dot balsi jaunajiem dizaineriem gūt pieredzi uzstāties Vidzemes novada auditorijai un parādīt sevi arī citām mākslas vidusskolām Latvijā, salīdzināt un izvērtēt savu sniegumu, izvērtēt veiksmes, kā arī kļūdas un kopā ar pasniedzējiem sasniegt vēl labākus rezultātus. ”

          Mūsu skolas mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu vārdā uzņemšos atbildību  apgalvot, ka varam pievienoties  tam, ko tālāk saka Kristīne Šulce: „Profesionālās mākslas pieejamība un iespēja redzēt Latvijas jauniešu varēšanu ir iedvesmojusis turpināt mācības ar mākslu un dizainu saistītās mācību iestādēs daudzus Madonas apkaimes skolu audzēkņus. Ar projekta Dizaina balss Madonā vēlamies šo pārliecību nostiprināt un pilnveidot.”

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene


Izstādes atklāšana Kraukļu bibliotēkā

Jau septembrī Kraukļu bibliotēkas vadītāja Larisa Maligina izteica vēlēšanos iekārtot Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstādi bijušajā Kraukļu pamatskolā, kura no seniem laikiem pazīstama kā izglītības un kultūras iestāde Kraukļu apkārtnē. Mākslas nodaļas skolotāji darbus nogādāja Kraukļos.  

11. novembrī  Larisa atklāja iekārtoto izstādi, kurai  deva nosaukumu  „Mākslas skartie”. Skolotājs un mākslinieks Māris Apfelbergs zināja pastāstīt par izstādes un mākslas nozīmīgumu. Ar priekšnesumiem bija aicinātas mākslas nodaļas absolventes Marisa Andževa (klarnete), Elisa Andževa, Dita Rūta Ceriņa (saksofons) kuras turpina apgūt mūzikas instrumenta spēlei mūzikas nodaļā, kā arī mūzikas nodaļas audzēkņi Inese Zladeja, Markuss Isačenko, Roberts Zutis (klarnete). Koncertmeistare Baiba Putniņa.

Pēc tradicionālā brauciena godināt kritušo karavīru piemiņu apkārtnē un Cesvaines ev.lut baznīcas apmeklējuma, Kraukļu bibliotēkā apskatīt izstādi un noklausīties priekšnesumus iegriezās domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, domes sekretāre Ieva Lase, korespondente Linda Vanaga, vidusskolas direktores Didzis Baunis, skolotāja Sarma Kurme, internātpamatskolas direktores p. i. Ilze Brante kopā ar vidusskolas un internātpamatskolas skolēniem. Izstādes iekārtotājus sveica Cesvaines bibliotēkas vadītāja Vēsma Nora un lasītavas pārzine Ilze Ļubka. Bijām priecīgi šo izstādi un priekšnesumus veltīt kritušo karavīru piemiņai. Larisa bija sagādājusi cienastu visiem pasākuma dalībniekiem, kas patīkami sildīja rudens vēja skartos, patriotiski noskaņotos cesvainiešus.

Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene


Mūzikas skolas audzēkņi piedalījās Valsts svētku koncertā Cesvaines vidusskolas aulā 18.novembrī


Mūzikas skolas pārstāvji piedalās A.Eglīša piemiņas pēcpusdienā

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas akordeona klases audzēkne  Agita Skrīvere un skolotāja Sarmīte Grīnberga piedalījās rakstnieka Anšlava Eglīša atceres pēcpusdienā.

Pasākumu organizēja Cesvaines bibliotēka sadarbībā ar Cesvaines mūzikas un mākslas skolu, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju un individuālajiem atbalstītājiem.Endija Emlēra koncerts Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā

24.oktobra pēcpusdienā Cesvaines pils mazajā zālē tikāmies ar franču pianistu un komponistu Endiju Emlēru. Šis pasākums notika Francijas instutūta programmas „Septembris-oktobris 2016.” ietvaros, kuru mums piedāvāja Madonas novada atbildīgā speciāliste Inga Arāja. Kā rakstīts programmā, Francijas institūts ir Francijas Ārlietu un starptautiskās attīstības ministrijas pilnvarotais opertors Francijas kultūras popularizēšanai ārzemērs. Sadarbībā ar Cesvaines kultūras nama direktori Kristīni Aumeli un Nodibinājuma “Fonds Grašu bērnu ciemats” vadītāju Sandru Stadi realizējām šo projektu , kuru finansēja Cesvaines novada dome.

Koncerta klausītāji piedzīvoja savdabīgu ceļojumu komponista Morisa Ravēla mūzikas pasaulē, kuru pēc savām izjūtām mums pasniedza Endijs Emlērs. Tēlainais stāstījums un  atrakstīvā darbošanās pie instrumenta kliedēja rudenīgi skumjo noskaņu šajā padrūmajā  pēcpusdienā. Šāda mūzika labi saderējās ar mūsu pils tēlu, kur nekas nav simetrisks. Mākslinieks izrādīja savu cieņu mūsu valstij un novadam, improvizējot par latviešu tautas dziesmas „Aijā, žūžū, lāča bērni” melodiju, kuru publika nodziedāja priekšā.

Audzēkņi pēc koncerta improvizēja un fotografējās kopā ar Endiju. Māslinieks izteica savu sajūsmu par pili un intīmo, ģimenisko atmosfēru tajā.

Foto: Aivars Pureniņš


Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas audzēkļi un skolotāji Cesvaines pūtēju orķestra sastāvā

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas izglītības programmas Flautas spēle, Saksofona spēle, Klarnetes spēle audzēkņi un skolotāji muzicē Cesvaines pūtēju orķestra sastāvā koncertā Lubānas kultūras centrā 22.oktobrī


19.oktobrī Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas mazajā zālē viesojās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas II kursa audzēknes Alise Gavare (klarnete) un Elīza Apine (klavieres)

Neilgi pirms rudens brīvdienām, 19.oktobra  pēcpusdienā, Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas mazajā zālē viesojās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas II kursa audzēknes Alise Gavare (klarnete) un Elīza Apine (klavieres). Jaunajām mūziķēm jau ir liela konkursu un koncertu pieredze. 

Par koncerta programmu pastāstīja Alises skolotājs, profesionālā orķestra „Rīga” mākslinieks, klarnetists Jānis Bērtiņš. Pianiste Elīza Apine ir pazīstamās skolotājas Ilzes Mazkalnes audzēkne. Koncertā viņas izpildījumā dzirdējām Rahmaņinova „Elēģiju” un Debisi „Arabesku Nr.1” . Šo komponistu mūziku ļoti reti kāds atskaņo bērnu mūzikas skolā. Komponista Vēbera „Koncertino” un Fransē „Tēmu ar variācijām” Alise izpildīja kopā ar koncertmeistari Intu Kārkliņu.  Skolotājs stāstīja, ka neviens klarnetists nav izaudzis bez Vēbera „Koncertiem”. Taču Alise izvēlas savā repertuārā iekļaut arī ļoti sarežģītus mūsdienu komponistu skaņdarbus klarnetei solo. Piemēram, Vidmana „Fantāziju” un Kovaca „Veltījumu Manuelam de Faljam”.

Kāds mazs zēns pēc koncerta jautāja: „Vai tad tā ir mūzika”? Tiešām „Fantāzijā” bija dzirdami visgrūtākie un savdabīgākie tehniskie paņēmieni, kādus spēj atskaņot klarnete, tāpēc tas tiešam nesaistījās ar pierastu melodiju. Audzēkņos un skolotājos koncerts raisīja dažādas pārdomas par dzirdēto. Brīvdienās būs pietiekami daudz laika šīm pārdomām.

Pēc brīvdienām iepazīsimies ar audzēkņu recenzijām un pārdomām par koncertu. Pārrunāsim dzirdēto.

Jau izveidojusies tradīcija pēc koncerta fotografēties kopā ar izpildītājiem. Kāda 2.klases audzēkne jau izteicās, ka vislabāk patīkot fotografēšanās. Viņas krājumos ir jau vairākas šādas fotogrāfijas. Ceram, ka apkopojot šo pieredzi, mūsu audzēkņi arī pēc skolas beigšanas atradīs koncertzāles un pratīs novērtēt dzirdēto.

 

Direktore Inta Stiene

Foto: Aivars Pureniņš

Foto no koncerta - Alise Gavare un Elīza Apine ar mūzikas skolas audzēkņiem


Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā realizēts Valsts Kultūrkapitala fonda (VKKF) atbalstīts projekts

        1015./2016. mācību gada nogalē izdevās realizēt VKKF atbalstīto projektu digitālo klavieru iegādei. Skolā jau bija laba pieredze šāda instrumenta lietošanā. Sevišķi klavierspēles apmācības sākuma posmā, kad nepieciešams apgūt pamatiemaņas pie instrumenta un attīstīt spēles tehniku. Klavierēm ir dažādi tembri, to skaļumu var regulēt vai atslēgt, lietojot austiņas. Līdz šim ar šadām klavierēm strādāja viena skolotāja. Nobarbībā nepieciešami divi instrumenti. Sakarā ar šī projekta realizāciju, divām skolotajām ir iespēja starādāt vienlaicīgi ar akustisko un digitālo instrumentu.

          Mūsdienās audzēkņi daudz laika pavada ar informācijas tehnoloģijām, tāpēc instrumenta spēlei atliek arvien mazāk laika un uzņēmības. Patstāvīga trenēšanās sagādā arvien lielākas grūtības. Digitālo klavieru lietošana nodarbībās ļoti palīdz risināt šo problēmu. Viens audzēknis strādā pie akustiskajām klavierēm, bet otrs ar austiņam pie digitālajām klavierēm. Abi ir skolotāja uzraudzībā, mainās pie instrumentiem un kļūst interesantāk mācīties. Vai arī - audzēknis pie viena, skolotājs pie otra instrumenta. Audzēknis nodarbībā apgūst gan nošu tekstu pie digitālajām klavierēm, gan veido akustisko klavieru piesitienu un novērtē abu klavieru tembrālo atšķirību. Šādi iespējams kvalitatīvāks un profesionālāks rezultāts.

 

Inta Stiene, skolas direktore

30.09.2016.


Jaunā mācību gada sākums

Jau kļavu lapas sārtojas,

Jau rindā dzērves kārtojas,

Uz siltām zemēm dzērves trauc,

Mūs šodien visus skola sauc!


Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas svinīgais jaunā mācību gada pasākums

  1. septembrī plkst. 12.00 Cesvaines pilī  CESVAINES MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA GATAVA JAUNAJAM MĀCĪBU GADAM

             Naktīs jau zvaigžņu lietus, kurš asociējas ar skolu jaunā gada tuvošanos. Lai arī vasaras mums īsas, tomēr pietiek laika kavēties patīkamās atmiņās par iepriekšējā gadā paveikto, ja viss plānotai izdevies. Tas dod enerģiju jaunajam darba cēlienam.

Cesvaines Mūzikas un mākslas skolā pagājušajā gadā piedzīvojām īpaši savarīgus notikumus.

* Sekmīgi veicām akreditāciju nākošajiem sešiem gadiem.

* Mākslas nodaļas vadītājas  Sanitas Ozolas vadībā skolotāja  Ērika Dogana, Vita Krūmiņa un Māris Apfelbergs apkopoja 16 darba gados paveikto Mākslas nodaļā, iekārtoja un atklāja  izstādi.

* Mūzikas nodaļas skolotāji Velga Sokirka (vijole), Ilze Tomsone (klavieres), Jolands Andževs (saksofons, klarnete), Vineta Krēsliņa (flauta), Sarmīte Grīnberga (klavieres, kora klase), Baiba Putniņa (folklora, koncertmeistare), Antra Āboltiņa (koris), Inta Stiene (klavieres) sagatavoja  plašu koncertu, lai  nosvinētu skolas 25. gadu jubileju. Kopā ar mums koncertā muzicēja mūsu absolventes, Māra Bandeniece un  Beatrise Bandeniece. Koncrtmeistare, mūsu bijusī kolēģe, Daiga Matroze un Emma Bandeniece sniedza aizkustinošu solo priekšnesumu, jo ir jau ierindojusies mūsu valsts labāko čellistu vidū. Koncertā enerģisku garu uzturēja pūtēju orķestris Oļģerta Ozola vadībā, kurā reizēm piedalās  arī mūsu absolventi.

* Priecājāmies tikties ar mākslas nodaļas  absolventiem 15 gadu jubilejā un veikt kopīgus mākslas projektus novada svētkos.

* Guvām finansiālu atbalstu no Valsts Kultūrkapitākla fonda digitālo klavieru iegādei.

* Kopā ar audzēkņiem un vecākiem apmeklējām nozīmīgus izcilu mākslinieku koncertus Rēzeknē, Madonā, Lubānā, kā arī Cesvaines pilī un Cesvaines ev. lut baznīcā.

* Kopā ar audzēkņiem skolotāji izpildīja visus novada pieprasījumus sniegt koncertus.

* Sniedzām priekšnesumus un tikāmies ar sadraudzības pilsētas Merjamā (Igaunijā) delegāciju. Ar  Mūzikas un mākslas skolas direktori Maiju Linnamegi apspriedām nākotnes sadarbības plānus.

             Par ilggadīgu atbalstu, novērtējumu un sirsnīgiem apsveikumiem izsaku sirsnīgu pateicību Cesvaines novada domei, Cesvaines vidusskolai,  pirmsskolai Brīnumzeme, Internātpamatskolai, Dzelzavas pamatskolai, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolai, Fondam Grašu bērnu ciemats, Cesvaines bibliotēkai, Kraukļu bibliotēkai , SIA Cesvaines piens, SIA Cesvaines komunālie pakalpojumi, Sociālajam dienestam, aģentūrai Cesvaines tūrisma centrs, Kultūras namam, jauktajam korim Cesvaine, skaistumkopšanas salonam Mora, Mārtiņrozēm, Egilam Lipšānam, Sanitai Dāboliņai, Anitai un Arvīdam Greidiņiem, Ingrīdai un Aivaram Pureniņiem, audzēkņu vecākiem un visiem mūsu pasākumu apmeklētājiem.

Ar lielu saviļņojumu gaidām jauno mācību gadu, kas mūsu Mūzikas nodaļas darba ritējumā varētu ieviest jūtamas pārmaiņas, sakarā ar gaidāmo Cesvaines pils (skola atrodas pilī) rekonstrukciju. Vienmēr ar  atbildību izturamies pret mūsu novadā notiekošajiem procesiem, tāpēc novēlam lielu izturību visiem, kuri uzņēmušies veikt nozīmīgus darbus mūsu novada labā.

Inta Stiene,

direktore

2016. gada augustā


Cesvaines Mūzikas un mākslas skolai - 25

Sanitas Dāboliņas intervija ar skolas direktori Intu Stieni.Cesvaines Mūzikas un mākslas skola piedāvā

MĀKSLA

Visiem, kuri vēlas īstenot savu mērķi vizuāli plastiskās mākslas prasmju apguvē, piedāvājam  speciālistu vadībā apgūt zīmēšanas, gleznošanas, mākslas valodas pamatu, veidošanas, kompozīcijas prasmes profesionālās ievirzes izglītības programmā Vizuāli plastiskā māksla

no 9 gadu vecuma 5 gadu valsts finansētā programmā ar vecāku līdzfinansējumu 7 EUR mēnesī

vai

gleznošanas nodarbības personām bez vecuma ierobežojuma ar samaksu 7 EUR  par vienu nodarbību (sadalot samaksu uz grupas dalībniekiem līdz 12 personām).

Iespējamas arī bezmaksas nodarbības.

Vizuāli plastiskās mākslas  prasmju apguve attīsta spējas darboties jebkurā jomā.

 

Ja jums nav skaidri mērķi, palīdzēsim tos atrast un izveidot īstenošanas plānu, tiekoties

ceturtdien, 2016. gada 25. augustā plkst. 18.00 Pils ielā 4, 2. stāvā

 vai sazinoties pa telefonu 64852498, 26446141

Sagatavojiet dzimšanas apliecības kopiju. Pārējo dokumentu veidlapas aizpildīsiet uz vietas.


MŪZIKA

Visiem, kuri vēlas īstenot savu mērķi mūzikas instrumenta spēles vai dziedāšanas prasmju apguvē, piedāvājam  speciālistu vadībā apgūt klavierspēles, vijoles spēles, flautas spēles, saksofona spēles, klarnetes spēles, dziedāšanas prasmes profesionālās ievirzes izglītības programmās

no 6-9 gadu vecuma 4,6,8 gadu valsts finansētās programmās ar vecāku līdzfinansējumu 7 EUR mēnesī,

vai

pašapmaksas nodarbības personām bez vecuma ierobežojuma ar samaksu 6 EUR par vienu nodarbību.

 

Mūzikas instrumenta vai dziedāšanas prasmju apguve attīsta spējas darboties jebkurā jomā.

Ja jums nav skaidri mērķi, palīdzēsim tos atrast un izveidot īstenošanas plānu, tiekoties

 ceturtdien, 2016. gada 25. augustā 18.00 Cesvaines pils 2. stāvā

 vai sazinoties pa telefonu 64852498, 26446141

 

Bērniem jānodzied dziesma. Sagatavojiet dzimšanas apliecības kopiju.

Pārējo dokumentu veidlapas aizpildīsiet uz vietas.

Inta Stiene, direktoreCesvainē viesojās jaunie mūzikas talanti no Krievijas

     2015. gada nogalē jaunieši  ieradās Latvijā uz tradicionālo festivālu Jaunie talanti, kuru rīko apvienība Mūzika bez robežām. Šajā Festivālā piedalījās arī grupa no Čehijas, Polijas un Kazahijas. Festivāla ietvaros dalībniekiem parasti ir ieplānota ekskursija ar koncertu pa Latviju. Šoreiz minētās apvienības Latvijas filiāles vadītāja Tatjana Koroļova izvēlējās Krievijas grupai ceļojumu uz Cesvaini. Ar lielu prieku gaidījām šo notikumu kā muzikālu Ziemassvētu ieskaņu, kas veltīta visiem novada iedzīvotājiem. Tika aicināti arī kaimiņnovadu interesenti. Vidusskolas zāle bija klausītāju pilna. Tas apliecina, ka laba akadēmiskā mūzika izcilu izpildītāju sniegumā joprojām ir nepieciešama un iecienīta. Ļoti patīkami, ka vēl ilgi pēc koncerta nācās uzklausīt daudzu klausītāju pozitīvās atsauksmes par gūto emocionālo pārdzīvojumu, kuru sniedza šie jaunie cilvēki.

     Dzirdējām gan krievu komponistu, gan citu tautu komponistu mūziku flautas, vijoles, akordeona, klavieru un vokālajā  izpildījumā. Sevišķi aizkustinoši izskanēja viesu dāvana mums Ziemassvētkos - Raimonda Paula dziesma Circenīša Ziemassvētki  visu dalībnieku izpildījumā. Šo priekšnesumu speciāli Latvijas publikai aranžējis grupas ilggadējais vadītājs, Aleksandra Skrjabina vārdā nosauktās mūzikas koledžas direktors un Gņesinu vārdā nosauktās Maskavas Mūzikas akadēmijas docents Oļegs Gaponovs. Dziesma izskanēja arī latviešu valodā. Šādi pasākumi vēlreiz  apliecina to, ka mūzikai nav robežu.

     O.Gaponovs sniedza meistarklasi klavierspēlē un dalījās savā pieredzē ar klavierspēles skolotājiem un audzēkņiem. Ieguvām vēl vienu profesionālu skatījumu uz P. Čaikovska mūzikas izpildījumu.

     Domes priekšsēdētājs Vilnis Špats uzrunājot ciemiņus, izteica vēlmi arī turpmāk šādi sadarboties.  Arī  ciemiņi izteica sirsnīgu pateicību par visu, ko baudīja Cesvainē.

I.Stiene, Cesvaines Mūzikas un

mākslas skolas direktore

Aptauja

Kādus pasākumus Jūs labprāt apmeklētu Cesvaines novadā?

Marts 2017
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29
30
31  

Seko mums
sociālajos tīklos