Šā gada 11.oktobrī 6.-9.klase devās ekskursijā:

* Uz Gulbenes –Alūksnes bānīša Depo;

*Uz Stāmerienas Baznīcu un Stāmerienas pili;

*Bijušo PSRS stratēģisko kodolraķešu bāzi Zeltiņos.

 Gulbenes –Alūksnes bānīša Depo

Šī bija mūsu pirmā Vieta ekskursijas laikā. Mēs uzzinājām galvenās lietas kas nepieciešamas dzelzceļa darbībai: sliedes, vilcieni, ēkas, cilvēki:)

Tikām izbraukuši ar rokas drezīnu, kas bija aizraujoši un interesanti. Apskatījām igauņu vilciena vagonu, kas stāv Gulbenes Stacijā, bet kuru PSRS laikā izmantoja Igaunijā.

Bijušā PSRS stratēģiskā kodolraķešu bāze Zeltiņos

Interesantākais bija Zeltiņu PSRS stratēģiskajā raķešu bāzē. Mēs visi devāmies pazemes bunkuros, kur padomju laikā cilvēki slēpās un arī savā ziņā atpūtās – PSRS laikā miera periodā bija ierīkota smēķēta. Bijām angārā, kur tolaik raķetēm tika pievienotas kodolgalviņas.

Raķešu palaišanas laukumā šobrīd novietots Ļeņina galvas piemineklis, kurš savulaik pārvietots no Alūksnes. Tāpat, mēs redzējām daudz ēkas, kuras agrāk izmantotas militārisma vajadzībām – saimnieciskie korpusi, dzīvojamie korpusi. Šobrīd šīs ēkas jau pamestas un ir bez logiem un durvīm.

Zeltiņu Muzejā uzzinājām, kādus tērpus, apģērbus cilvēki vilka kara laikā, uzzinājām kā tika nožogota raķešu bāze.

Stāmerienas baznīca un senā pils.

Pabijām arī Stāmerienas Senajā Pilī, kur daudz ko jaunu uzzinājām par baronu un muižu laikiem.

Bijām turpat netālu esošajā pareizticīgo baznīcā, kurā bija skaisti, zeltīti greznojumi.

Pēc pils un baznīcas apmeklējuma, pils parkā mēs piedalījāmies netradicionālā maizes cepšanas darbnīcā. Katrs uz koka iesma cepām maizīti no iepriekš sagatavotas mīklas, pēc tam to pildījām ar ievārījumu un ēdām.

Mūsu sajūtas pēc šī brauciena…..

Uzzinājām daudzas interesantas lietas, par ko līdz šim vēl nebijām zinājuši un dzirdējuši. Visi bijām priecīgi – visiem patika pavadīt šo jauko dienu kopā.:)

Paldies visiem, visiem par šo brīnišķīgo dienu! Īpašu PALDIES gribam teikt Cesvaines vidusskolas direktoram par mums piešķirto autobusu, mūsu pacietīgajam šoferītim Albertam Brencim un, protams, mūsu audzinātājām, kuras izplānoja šo braucienu.

November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

šajā sarakstā nav jaunumu ierakstu.

Seko mums
sociālajos tīklos