Barikāžu atceres nedēļa internātpamatskolā

 

   Mūsu skolā no 16.līdz 19.janvārim noritēja Barikāžu atceres nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros notika vairāki pasākumi, kuri bija veltīti Barikāžu dienām.

   Vēstures stundās skolēni iepazinās un diskutēja par Barikāžu dienu notikumiem, bet pēcpusdienās kopā ar savām audzinātājām skatījās filmas par tā laika notikumiem, pārrunāja redzēto, kā arī stāstīja par dzirdēto no saviem vecākiem un vecvecākiem.

   Lai šajā laikā mēs būtu kopā ar visu Latviju un izjustu vienotību, 19.janvāra vakarā arī mūsu skolas pagalmā tika iedegts Barikāžu piemiņas ugunskurs.

  Skolas pašpārvaldes pārstāvji sniedza ieskatu vēsturē, tika dziedātas tā laika patriotiskās dziesmas, kā arī lasītas Barikāžu aizstāvju atmiņas.

  Savās atmiņās un tā laika noskaņojumā tika aicināts dalīties Barikāžu dalībnieks – cesvainietis - Māris Vanags, kurš stāstīja par savām izjūtām, pārdomām un pārdzīvojumiem tajā laikā. Skolēni ar lielu interesi klausījās Māra stāstījumā, tika uzdoti arī daudzi jautājumi ĪSTAJĀ vēstures un patriotisma mācību stundā – šeit, pie Barikāžu ugunskura….

  Lūkojoties atmiņu ugunskura un svecīšu liesmās, dzerot tēju un izbaudot pašcepto pīrādziņu garšu, katrs no mums aizdomājās par dzirdēto un mēģināja sevī rast atbildi uz jautājumu „Vai ES būtu gatavs iet, darīt visu iespējamo un neiespējamo savas dzimtenes labā, ja tas būtu nepieciešams?” Esmu pārliecināta, ka atbilde ir– JĀ, jo šī taču ir vieta, kur mēs esam dzimuši, auguši, šeit ir mūsu mājas, mūžu nodzīvojuši mūsu vecāki, senči paaudžu paaudzēs…. Mēs esam lepni par to, ka esam spēcīgi, vienoti un spējam visi „sadoties rokās tad, kad tas ir visvairāk nepieciešams”. Mēs varam lepoties ar to!

 

PALDIES visiem, visiem, kas palīdzēja noorganizēt šo pasākumu, bet īpašs PALDIES Mārim Vanagam,

kurš novadīja mums- visai skolas saimei- ĪSTO vēstures stundu!

 

Direktora vietniece ārpusklases jomā-

Iveta Zemīte

May 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Pasākumi drīzumā

Seko mums
sociālajos tīklos